Agnes May Life

Blog z nutą inspiracji, dobrego smaku i zdrowego jedzenia
NIE ODKŁADAJ SIEBIE NA PÓŹNIEJ

Kwietniowy deszcz…

Kwietniowy deszcz budzi majowe kwiaty…

Budzi i marchewkę, i truskawki, i pomidorki… Czego ten deszcz nie budzi?!  😀  Wyglądamy i cieszymy się na nowe roślinki w ogródku. I każdy nowy zielony listek przynosi nam ogromna radość. No, może nie pesz   :/   Tak, zdecydownie nie pesz  😉

Podobnie w życiu. Jak to mówią…

Po każdej burzy wychodzi słońce

Każda sytuacja z pozoru beznadziejna, może przynieść nam pozytywne konsekwencje. Wszystko zależy jakie wnioski wyciągniemy z danej lekcji.  Z jakim nastawieniem podejdziemy do problemu. Najczęściej w sytuacjach „beznadziejnych” widzimy same negatywne skutki. A jeśli spróbować tak zmienić myślenie i spróbować dojrzeć korzyści dla nas?  Skoro sama sytuacja jest dla nas dosyć stresująca, to po co  nakręcać siebie jeszcze bardziej? Może zamiast mówić to koniec, trzeba powiedzieć to początek! Teraz będę mogła zrobić to, czy tamto. Teraz w końcu mogę zrobić coś dla siebie.  Teraz zapisze się na jakieś zajęcia, teraz pojadę tu, czy tu.

 

Za każdym zakrętem jest prosta droga

 

I od ciebie zależy jaką drogę zobaczysz. Od ciebie zależy, czy powiesz szklanka do połowy pełna, czy pusta. Od ciebie zależy czy chcesz siegnąć po to, co nowe. Czy wolisz tkwić w tym co było. Nowe, zawsze jest nowe, nieznane ale czy gorsze? Niekoniecznie.

 

Kwietniowy deszcz budzi majowe kwiaty. Wiatr przegania skłębione chmury. A ty uśmiechasz sie do siebie.

 

PicsArt_03-01-11.12.14

 

A jak znudzi ci się deszcz. Zawsze możesz włączyć piosenkę ” Do lata, do lata, do lata dłuży sie czas….”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares