Dlaczego nie mogę zmienić swojego życia?

dlaczego nie mogę zmienić swojego życia

Chcesz. To już pierwszy krok, aby zmiana w Twoim życiu miała szansę zaistnieć. Myślisz sobie, że nic nie przychodzi łatwo, a Tobie to i tak nic dobrego życie nie przyniesie. Ale ciągle chcesz coś zmienić. Dlaczego nie mogę zmienić tego życia? Powiem Ci dlaczego. Dlatego, że od samego chcenia nikt świata nie zwojował. Działaj, nie gadaj!

Chcę – pierwszy etap

To świetnie! Gratuluję Ci pierwszego kroku. Wejdź na pierwszy stopień i nie schodź z niego. Idź do przodu i sięgaj dłońmi po więcej, przecież chcesz coś zmienić. A jeśli tak, to nastaw się na działanie. Od samego siedzenia i czekania na cud, cudu nie będzie. Nie będzie nic innego, jak twojej obecnej codzienności. Twoich obecnych nawyków i tego, co Ci najbardziej przeszkadza.

Twoje „dlaczego?” zawsze pozwoli Ci zacząć, ale tylko konsekwencja pozwoli Ci wytrwać w tej decyzji

Ważne, abyś dała sobie czas. Nie ma chyba nic gorszego, jak oczekiwanie efektów w ekspresowym tempie. Zastanów się ile czasu trwałaś w tym, co masz teraz. Nie chcę powiedzieć, że zmiana potrwa tyle samo czasu. Co to, to nie! Ale na pewno będzie wymagała od Ciebie dużej konsekwencji w działaniu.

dlaczego nie mogę zmienić swojego życia

Czyli wiesz już, dlaczego nie możesz zmienić swojego życia. Musisz wiedzieć najpierw CO chcesz zmienić i DLACZEGO. Jeśli nie masz bodźców co do tego, nici będą ze zmiany swojego życia. Musisz mieć motywację, bez niej każdy maratończyk zrezygnowałby z biegania, a niejedna znana piosenkarka skończyłby swoją karierę. Wiem, że nie jesteś ani jednym, ani drugim. Chociaż, kto wie? 😉

Skoro już wiesz „co i dlaczego?” czas na to, „co zrobię?”

Działaj – etap drugi

Jak naprawić życie? Wprowadzaj zmiany stopniowo. Pomyśl o osobie, która zaczyna się odchudzać. Kiedy zostaje przytłoczona informacjami, dietami i innymi rewelacyjnymi metodami odchudzania, może się zniechęcić od nadmiaru wiedzy. Dlatego stopniuj zmiany kolejno. Jedna po drugiej. Sama wiesz, co najbardziej chciałabyś zmienić i z czym jest Ci najbardziej nie po drodze.

Działaj i nie gadaj. Fajnie byłoby abyś zapisała sobie w zeszycie jak się czujesz przed Twoim procesem życiowym – o rany! Ale poważnie zabrzmiało. Ok, zapisz jak się czujesz dziś. A potem pisz o swoim samopoczuciu, co tydzień i możesz porównać sobie swoje odczucia z poprzedniego tygodnia. Będziesz miała czarno na białym, jak Ci idzie.

Nagradzaj się. Nagrody zawsze działają motywująco, a o motywację tutaj chodzi.

Wypisuj, co wprowadziłaś w swoją codzienność. Jak wpłynęły na Ciebie te zmiany. Jak się z tym czujesz. Jesteś zadowolona z siebie?

Dlaczego Twoje zmiany mogą nie mieć szansy przetrwać? Ponieważ zbyt dużo wymagasz naraz. Za dużo wprowadzasz na raz. Stopniuj dawkowanie i ciesz się z każdego nowego etapu.

dlaczego nie mogę zmienć swojego życia

Bądź konsekwentna – etap trzeci

Bądź konsekwentna. Jeśli powiedziałaś A, powiedz też B i wytrwaj Kobieto!

Zmian nie możesz wprowadzić do swojego życia, bo poddajesz się za szybko. Najpierw jest jeden dzień, kiedy sobie odpuszczasz, potem drugi, kolejny. Przychodzi następnie dzień, kiedy stwierdzasz, że właściwie to nie wiesz, po co Ci to było? Zwyczajnie lenistwo bierze górę! A właściwie, to nie lenistwo, ale Twoje Ego. Ego boi się zmian. Ono lubi to, co zna, co jest teraz i z czym czuje się dobrze.

Twoje Ego nie dba o Ciebie, ale o siebie

Pamiętaj o tym, kiedy odpuścisz. Zadaj sobie pytanie, dla kogo odpuszczasz? Dla siebie? Przecież chciałaś coś zmienić? Czy dla Ego, które siedzi cicho w twoim sercu i nie chce puścić Cię do przodu?

Nie patrz za swoim celem, ale ciesz się swoją drogą

dlaczego nie mogę zmienić swojego życia

Bądź dumna z siebie – etap czwarty

Jeśli dałaś radę, możesz być z siebie dumna! Spójrz teraz za siebie. Przypomnij sobie siebie, kiedy powiedziałaś „Dość” i stanęłaś na pierwszym stopniu. Kiedy wyciągnęłaś ręce po więcej i nie dałaś się zawrócić Twojemu Ego. Właśnie wtedy nie wiedziałaś jeszcze, do jakiego miejsca dotrzesz, ale dałaś sobie czas i zaufałaś sobie. Pięknie!

Spójrz, jaka to była piękna podróż

Warto żebyś zdała sobie sprawę, że jesteś w zupełnie innym miejscu, niż ktoś, kto może pukał się w czoło, kiedy mówiłaś, o tym, że robisz coś dla siebie.

Każdą zmianę rób dla siebie, a zobaczysz, ze skorzystają na niej bliskie Ci osoby. To takie 2 w 1. Fantastycznie, prawda?

Niezwykła Bohaterko Codzienności, trzymam kciuki za Ciebie. Każda z nas jest warta tego, żeby dać sobie szansę na to, aby odnaleźć życie w zgodzie ze sobą i iść dalej swoją piękną ścieżką. Trwaj dalej w swojej pięknej podróży. Powodzenia

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top