Co będzie ci potrzebne do biegania

Biegać każdy może, trochę lepiej, albo trochę gorzej. Kiedy włożysz buty i polecisz, sama zobaczysz ile radości i świetnego samopoczucia daje bieganie. Warto jednak wcześniej pomysleć nad tym, aby podczas tej aktywności zadbać o swoje zdrowie. Żeby było ci łatwiej, poniżej podaję Ci kilka rzeczy, w które moim skromnym zdaniem dobrze byłoby abyś się zoopatrzyła. Nie chcemy przecież abyś się przeziębiła. Raczej wolałabym abyś polubiła bieganie tak, jak ja.

1. Buty do biegania

Nie polecam zwykłych trampek, halówek czy innego obuwia, nie przystosowanego do tej aktywności. Dobrze byłoby zainwestować paredziesiąt złotych aby nie nabawić się kontuzji. Nie musisz wydawać zaraz parę stów. Np. w Decathlonie takie buty można kupić od 70 zł. A w okresie wyprzedaży nawet po 50 zł.

2. Koszulkę termoaktywną do biegania

Nie polecam bawełnianego t-shirtu ponieważ gdy się spocisz, pot wsiąknie w bawełnę, a koszulka przyklei ci się do pleców. Będzie ci zimno i niekomfortowo. Koszulki techniczne, szybko wysychają i przepuszczają powietrze. Dzięki czemu, bieganie jest przyjemniejsze. Decathlon ma w swojej ofercie koszulki od 19,99 zł

3. Biustonosz do biegania

Dobrze jest zainwestować w taki biustonosz. Podtrzymuje piersi podczas biegania, aby skóra nie nadciągała się podczas skakania piersi.  Jest to tym bardziej ważne, kiedy twój biust jest większy. Ale i o mały biust należy dbać. Tak więc, biustonosz trzeba mieć i wkładać kiedy idziemy biegać.

4. Lista piosenek

Jeżeli lubisz słuchać muzykę, to ułóż sobie listę piosenek, których będziesz słuchać podczas biegania. Po czasie, sama stwierdzisz, które piosenki ci pasują, a które zdecydujesz się usunąć.

5. Słuchawki 

Najlepiej aby miały gumki, które zapobiegną wypadania słuchawek z uszu podczas biegania.
W decathlon takie słuchawki można dostać za 25 zł.

6. Leginsy, dresy

Na początek mogą być zwykłe leginsy jakie masz w domu.

7. Aplikacje na telefon

Jeżeli chcesz mierzyć swój czas, odległość jaką przebiegłaś, tworzyć mapy swoich tras biegowych polecam ci aplikację w telefonie, np. enfomondo, run-log (ja od tej aplikacji zaczynałam ). Jest duży wybór aplikacji. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

8. Czapka z daszkiem, chroniąca przed słońcem

9. Chusteczki higieniczne

W trakcie biegu, na pewno będziesz chciała oczyścić nos.

Nie musisz inwestować dużej sumy pieniędzy na początek. Przecież tak naprawdę nie wiesz, czy spodoba ci się ta aktywność.

Chociaż… dla niektórych wydane pieniądze mogą stanowić motywację. Tak było ze mną. Ale to już temat na inny post.
Powodzenia

0 thoughts on “Co będzie ci potrzebne do biegania”

  1. Pingback: Co zrobiłam dla swojego zdrowia, kiedy podejrzewano u mnie Hashimoto – Agnes May Life

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top