Co otrzymujesz od drugiej kobiety?

Siedzę i zastanawiam się nad czasem, który umyka. Myślę też o tych wszystkich ludziach, którzy tracą ten cenny czas na zbędne spory i oczekiwania. Ludzie, którzy tracą cenne minuty na sprawy błahe i niezależne od nas.  Co w obecnym czasie znaczy być dobrym człowiekiem? Jaka mogłaby być kobieta dla drugiej kobiety? Kobieta, kobiecie- przeczytaj koniecznie!

Matki, córki, babcie, ciocie, siostry, teściowe, koleżanki… Każda z nich jest kobietą i dobrze wie, z czym musi radzić sobie druga kobieta. A tymczasem relacje łączące to często, poczucie niższości, brak spełnienia oczekiwań, żal, gniew, poczucie bycia tą gorszą, brak wsparcia, pomocy, zrozumienia czy ciągłe pretensje o wszystko.

A gdyby tak zamiast ciągłych oczekiwań i testów na życie, podać rękę bez oceniania, bez porównywania, tak zwyczajnie i po ludzku?

przekonania

Mój apel do wszystkich matek:

Kochana Kobieto, wychowujesz swojego syna dla innej Kobiety. Nie dla siebie!

Kochana Kobieto, doceniaj swoją córkę i buduj w niej poczucie wartości. Buduj w niej akceptację siebie i odwagę bycia sobą!

Dla niej, nie dla siebie.

W życiu kobiety

Każda kobieta w Twoim życiu odgrywa ważną rolę , ponieważ przekazuje Ci wizerunek kobiety w świecie, w małżeństwie, w życiu. Często jednak, ponieważ one same nie zostały nauczone tego, aby wierzyć we własne marzenia, pomysły na życie, pozbawione kreatywności i pozbawione wiary w cuda, nie są w stanie przekazać Ci tych pięknych przekonań. Bo zwyczajnie ich nie mają. Kiedyś były inne czasy i rola kobiety była też inna. Ciesz się z tego, że dziś jest inaczej.

Jednak w głowie ciągle słyszysz musisz, zrób, załatw, kobieta powinna, kobieta musi itp. Czy nie jest tak? Na szczęście czasy się zmieniają i kobiety zaczynają dostrzegać, że dobrze jest dbać o siebie, że ich potrzeby też są ważne i dzielą się obowiązkami z partnerem. Trudno czasem też jest odnaleźć kobiecość w sobie w czasach, kiedy wszystko jest na twojej głowie. Gonimy i ścigamy się z czasem nie myśląc o takich wydawałoby się błahych sprawach, jak kobiecość.

Gdyby kobieta

Gdyby każda kobieta od dziś, codziennie mówiła jedno miłe słowo… Jakby to było? Ja już widzę jak w kobietach rośnie siła i wiara we własne możliwości. Jak umiera w nich poczucie niższości i brak wiary, że ich życie może być piękne.

Gdyby każda kobieta od dziś, była dla drugiej kobiety kobietą, która poda rękę i pomoże zamiast krytykować? Nie bałabyś się przyznać do błędu, bo wiedziałabyś, że możesz liczyć na wyrozumiałość. A jeśli do tego dorzucę wsparcie i brak oczekiwań, mogłabyś być taka, jaka jesteś. Nie musiałabyś nikomu nic udowadniać i przekonywać, że jesteś godna miłości, uwagi i szacunku.

Co chciałabyś powiedzieć sobie, żebyś pamiętała o tym przez całe życie? Mów sobie czule, jak mówisz do innych. Bądź Kobietą, jaką pragniesz być i nie pozwól sobie wmówić, że jesteś gorsza, że do niczego się nie nadajesz. Świat na Ciebie czeka taką, jaka jesteś. Jedyne, co może trzeba byłoby zmienić, to sposób, w jaki siebie traktujesz i co myślisz o sobie.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top