Jaki dziś Twój nastrój?

Pochmurny dzień za oknem i mój nastrój jakiś taki niecodzienny. Obniżona energia i jakieś nerwy zaprzątają moja głowę. Czekolady w szafce brak. Na lody dla mnie za zimno. Jak tu żyć? Jak sobie radzić z tym smutnym nastrojem? Bądź szczęśliwa, łatwo powiedzieć, jednak pozwoliłam sobie na tą chwilę słabości.

Jestem

Zagrałam z dziećmi w grę i poszłam do pokoju, aby napisać coś na bloga. W głowie miałam już pomysł na ten dziwny humor. Zrobiłam sobie zieloną herbatę, włączyłam mantry i zapaliłam kadzidło z białej szałwii. Pomyślałam jeszcze, że przecież mam drzewo Palo Santo. Zapaliłam je i zaraz zrobiło mi się przyjemniej. Siedzę teraz i piszę zerkając co chwilę na pogodę za oknem. Może jest szaro i chłodniej, ale nic mi to nie przeszkadza. W tle leci kolejna mantra, czuję zapach kadzideł i piję gorąca herbatkę. Jest przyjemnie i tak spokojnie. Mój nastrój poprawił się i czuję się zupełnie inaczej. Fakt! Myśl o medytacji, jaką znów poprowadzę na Instagramie również poprawiła mi nastrój. Pięknie jest… Niech muzyka płynie, niech kadzidła się palą. Wezmę jeszcze do ręki mój kwarc różowy i górski kryształ. Wierzę w energię, a Ty?

Jestem sobą

W ciągu dnia dociera do nas mnóstwo informacji, słów, gestów, przewijają się ludzie. Czasami wcale nie jest łatwo oddzielić te wszystkie doświadczenia od twojego samopoczucia. Tym bardziej, jeśli masz ciągle do czynienia z osobami, które nie wnoszą do Twojej codzienności nic dobrego. Czasami jest już po prostu zbyt dużo tego wszystkiego i trzeba oczyścić swój umysł i myśli. Medytuj i oddychaj. Rób to, co sprawia, że twoja energia wraca do Ciebie. Śpiewaj, słuchaj muzyki, tańcz…

Jestem mądrością

Jak dobrze uświadomić sobie, że jesteś. Jesteś tu i teraz i masz wpływ na to, jak się czujesz. Samo słowo JESTEM, jest dla mnie bardzo znaczące. Jestem, stoję albo siedzę w tym miejscu, patrzę na świat przez okno. Oddycham i chłonę część tego świata, odbieram bodźce. Jestem… Jestem w swoich emocjach i zauważam je. Nie walczę z nimi, akceptuję i współczuję sobie, ale tylko przez chwilę. Potem pozwalam sobie uwolnić je z mojego serca. Jestem i mam możliwości, ponieważ zawsze mogę podjąć decyzję, mogę coś zrobić.  Mam w sobie moc i siłę. Mam w sobie wszystko, czego mi potrzeba. Czasem potrzeba tylko trochę czasu, aby dojść do siebie.

Jestem miłością

Pozwalam sobie kochać i być kochaną. Pozwalam sobie na chwilę słabości, bo wiem, że za moment znowu będzie dobrze. Uśmiecham się do siebie i do Ciebie. Tylko tyle i aż tyle.

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top