Co znaczy, kiedy boli Cię ciało?

Kiedy boli ciało, najczęściej chce Ci przekazać ważną informację. Zgodzisz się ze mną, że zanim zaczniemy chorować przez długi czas pracujemy sobie na to? Stres i ciągłe wyścigi z czasem. Przeszłość, którą ciągniesz za sobą i relacje, które dawno powinny zostać zakończone. Ludzie, którzy mają negatywny wpływ na Twoje życie. Chęć bycia idealną, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom społecznym, rodzinnym, swoim. Bierzesz zbyt dużo na siebie z przekonaniem, że wszystko zrobisz najlepiej. Zatrzymaj się! Pozwól innym sobie pomóc. Pozwól na  mniej perfekcji we wszystkim, co robisz.

Przecież nawet rzeka, jeśli nie jest zasilana swoim źródłem, usycha

Kwiaty w wazonie pozbawione wody, więdną. Odetchnij i odnajdź połączenie ze swoim źródłem, Twoją Duszą. Wszystko, każda łza i to, co Cię dręczy zapisane jest w Twoim ciele. Każda trauma, to, o czym chciałabyś zapomnieć oraz każda emocja, która miała wpływ na to, kim i jaka dziś jesteś.

Dlaczego boli ciało?

Jeśli regularnie odczuwasz ból w jakiejś części ciała, to znak dla Ciebie, że czas uzdrowić, puścić, pozwolić odejść… Ciało i Twoja Dusza chcą Ci powiedzieć, że już czas najwyższy, aby zostawić stare sprawy, relacje i emocje. Czas zrobić miejsce na nowe. Nowe, które da Ci nowe rozwiązania oraz możliwości w Twoim życiu. Często się boisz, bo nie wiesz, co Cię czeka. Jak to będzie? Czego możesz się spodziewać? I zostajesz z tym, co masz, marząc cały czas o spokoju i ludziach, przy których oddycha się lekko i spokojnie. Decyzje nie zawsze są łatwe. Ale zazwyczaj są warte tej drogi, aby poczuć się w końcu dobrze w swoim ciele, w swojej Duszy, ze sobą.  Dolegliwości ciała, są konfliktem pomiędzy Twoją osobowością, a Twoją Duszą.

Boli mnie…

Choroby mówią o tym, co jest nie tak w Twoim życiu. Jeśli masz problem z:

Oczami lub uszami, to prawdopodobnie nie chcesz widzieć lub słyszeć czegoś w twoim życiu. Obawy, niepokoje spędzają Ci sen z oczu.

W szczęce kumuluje się złość i nerwy. Dlatego też często podczas zajęć z jogi, przypominam Ci abyśrozluźniła szczękę i mięśnie twarzy. To tu kumuluje się również stres z całego dnia.

Gardło, tarczyca, to problemy z wyrażaniem siebie, mówieniem o swoich potrzebach, uczuciach, pragnieniach.

Ramiona, kark, szyja prawdopodobnie zbyt dużo dźwigasz w swoim życiu, zbyt wiele obowiązków, spraw, zbyt wiele wzięłaś na siebie. To również brak wsparcia od innych i od samej siebie.

Łopatki i okolice serca, to brak wsparcia od siebie samej. Stawiasz sobie zbyt duże wymagania, zbyt wiele bierzesz na siebie, przyjmujesz troski innych ludzi, zapominając o sobie.

W sercu kumuluje się cierpienie, zawód w miłości, ból. To również potrzeba wybaczenia sobie, innym ludziom, aby w końcu poczuć lekkość i spokój.

Smutek kumuluje się w płucach.

Żołądek, jelita dają o sobie znać, kiedy nie akceptujemy czegoś lub kogoś.

Układ wydalniczy daje o sobie znać, kiedy nie chcesz puścić, nie chcesz pozwolić odejść z Twojego życia czegoś lub kogoś. Trzymasz brudy i nie potrafisz ich wyrzucić z siebie.

Biodra, dotyczą najczęściej kobiet, to strach przed ruszeniem do przodu, lek przed zmianami.

Układ rozrodczy u kobiet sygnalizuje, że masz problem z akceptacją siebie, nie dostrzegasz swojej kobiecości, że nosisz w sobie brak szacunku do siebie – kobiety.

Kiedy boli kręgosłup, to zdecydowanie brak bezpieczeństwa i brak wsparcia. To również głód emocjonalny.

Kolana, czas uwolnić z siebie skostniałe poglądy. To również informacja, że czas pozbyć się leku przed ruszeniem do przodu. Bądź bardziej elastyczna w życiu.

Stopy informują o potrzebie naprawy relacji z mamą ( stopa lewa), z tatą ( stopa prawa).

Czy te dolegliwości są złe?

Te dolegliwości w ciele ostrzegają Cię, że podążasz złą drogą. Czas coś zmienić, naprawić, puścić, zakończyć… Ciało ostrzega, daje znaki, więc słuchaj i pozwól sobie odnaleźć dobra drogę.

Nie wszystko, co jest dla Ciebie dobre jest zdrowe. Ale wszystko, co jest dla Ciebe niezdrowe, jest chore

Miłość jest najważniejsza. Do siebie, swojej rodziny, do świata, ludzi. Miłość jest darem i życiem, dlatego pozbawieni jej życiodajnej mocy zaczynamy chorować.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top