Mantra i jej niesamowita moc

Czym jest mantra pisałam już w innym wpisie. Przypomnę tylko krótko, że mantra jest dźwiękiem, sylabą, które w wyniku powtarzania zmieniają sposób patrzenia na świat, na siebie. Rozwijają i sprowadzają na właściwe tory.  Mantry mają niesamowicie kojący i pozytywny wpływ na ciało, umysł i serce.

Mantry możesz powtarzasz mentalnie w myślach oraz śpiewać na głos. Za pomocą drgań języka dotykasz 84 punktów meridian na podniebieniu – kanałów komunikacji. W ten sposób jest stymulowana szyszynka, która razem z przysadką mózgową są centralą, która chemicznie, za pomocą hormonów, reguluje stan organizmu, odpowiada m.in. za potrzeby fizjologiczne, samopoczucie.

Każdy ma swoje ulubione mantry, ja również.

Mantry nie należą do żadnej religii. To ludzie nadają im taki charakter religijny. Zupełnie niepotrzebnie.

Jeszcze trochę teorii

Adi mantra jest mantrą, którą śpiewa się na początku

Taką mantrą jest ONG NAMO, GURU DEV NAMOx3

Co w tłumaczeniu znaczy: Kłaniam się twórczej energii nieskończonego.

Mantra Mangala Charan – mantra projekcji i ochrony (może być zaśpiewana zaraz po początkowej):

AD GURE NAME, DŻUGAD GURE NAME, SAT GURE NAME, SIRI GURU DEVE NAMEx3

Tłumaczenie tej mantry: Kłaniam się pierwotnej mądrości, Kłaniam się mądrości prawdziwej przez wieki. Kłaniam się prawdziwej mądrości. Kłaniam się wielkiej niedostrzegalnej mądrości.

Bij Mantra jest mantrą końcowa,  zamykająca praktykę:

SAT NAM x3

Co to znaczy, to chyba wiesz. Zawsze powtarzam tą mantrę podczas medytacji jakie prowadzę: Jestem prawdą.

Ale oczywiście nie musisz praktykować śpiewania mantr w takiej formie. Samo śpiewanie jest już pięknym przeżycie dla ciała i duszy. Bo pamiętaj, że Twoje słowa mają moc i każde z nich ma swoją wibrację, dlatego zwracaj uwagę, w jakich słowach mówisz o sobie i swoim życiu.

Mantry, które polecam

Wahe Guru (Guru Mantra) – mantra ozachwycie, podziwie piękna. Buduje stan zrozumienia boskiej mądrości, szczęścia oraz przechodzenia z ciemności do światła. Pomoże Ci otworzyć się na wszystko, co nowe i piękne. Pozwolisz sobie doświadczać życia w inny, pełniejszy sposób. Uruchamia przeznaczenie.

Chattr Chakkr Varti –śpiewanie lub słuchanie jej pomaga zapanować nad lękiem, strachemoraz depresją. Dodaje odwagi, pomaga w zapanowaniu nad samym sobą, nad swoimi emocjami. Dzięki niej zaczniesz darzyć samą siebie łaską.

Ek Ong Kar Sat Guru Prasad, Sat Guru Prasad Ek Ong Kar – zaśpiewana 5 razy i poprzedzona Mul lub Managala Charn mantrą, wyłącza umysł i włącza go na wsteczny bieg. Może zatrzymać wszystko, co negatywne usuwając wszelkie przeszkody.

Har Hare Hari Wahe Guru –pomaga przejść przez wszystkie blokady w życiu.

Guru Guru Wahe Guru – przywołuję pokorę oraz ulgę, dzięki czemu światło i łaska mogą się przejawić w Tobie.

Ek Ong Kar – mantra, która mówi o tym, że wszystko jest wszystkim. Wszyscy jesteśmy twórcami i kreatorami życia. Mamy w sobie tyle mocy, na ile wierzymy, że ją mamy.

Har – Har oznacza nieskończoność. To mantra dobrobytu i powodzenia oraz nieskończonej kreatywności. Powtarza się ją, aby przyciągnąć pieniądze, dostatek i powodzenie.

Ong Namo Guru Dev Namo – Mantra, którą należy intonować trzykrotnie. Praktykowanie jej otwiera na tajniki kundalini. Pozwala połączyć się z nieskończoną mądrością. W wolnym tłumaczeniu oznacza: kłaniam się nieskończonej energii wszechświata, kłaniam się sobie i energii wszechświata, która jest we mnie.

Niech pozytywna i wysoka wibracja zagości w Twoim życiu na stałe.

Bo zawsze jesteś prawdą dla samej siebie.

Sat Nam

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top