Czas nie czeka…

czas nie czeka

Ile razy słyszałaś Twój zegar tyka, albo Teraz to już z górki lub najwyższy czas na Ciebie. Czas… Tik-tak, tik-tak… Czas nie czeka… Obojętne, co to znaczy dla Ciebie. Czas umyka, pędzi wręcz z prędkością światła. Podobno im jesteśmy starsze, tym bardziej zauważamy ten stan. Dlatego szanuj czas swój i innych. Czas, to dar bezcenny.

Przed potem

Potem zrobię, potem pomyślę, potem powiem. Przyjdzie odpowiedni czas, właściwa chwila. Może akurat wstrzelę się w temat. Prawda jest taka, że często potem zapominasz o tym, co chciałaś zrobić. Dlaczego? Bo potem, to żaden termin, to żaden dzień. Potem to zwykła chwila, która umyka tak, jak czas. Zostawiasz swoje marzenia na potem, czyli tak naprawdę na nigdy. Czekasz na najlepszą okazję i najlepszy moment. Nie będzie najlepszego czasu. Warto czasem zaufać swojej intuicji i dać się ponieść swoim marzeniom. Bo tak naprawdę, co możesz stracić? Najwyżej będziesz bogatsza o doświadczenia. Potem….

Potem

A po potem to już zmienia się perspektywa. Zmieniają się Twoje priorytety i to, co było dla Ciebie ważne jakiś czas temu, teraz straciło na znaczeniu. Stwierdzasz nawet, że była to jakaś mrzonka, niewarta jednej chwili. Ot, zwykły brak wiary w to, że możesz spełnić, zrobić dla siebie tyle rzeczy. A w sercu jednak czujesz, że czegoś brak.

Potem herbata jest już zimna i zamiast cieszyć się chwilą ciszy. Pijesz herbatę w pośpiechu, bo zaraz to i tamto. Codzienność była, jest i będzie. Ale życia mija tak, jak po nocy nastaje dzień. Dzień za dniem. Rok po roku. Nie wiesz ile czasu Ci zostało. Nie trać, więc wiary w siebie i w to, że możesz zrobić coś więcej dla siebie, dla Twojego życia.

czas nie czeka

Dziś możesz wpłynąć na Twoje jutro

Czy stać Cię na tracenie cennych chwil? Masz marzenia, które wciąż przypominają o sobie?

A co potem

Potem często jest za późno. Potem, to już zdrowie nie pozwala. Dzieci dorosły, a Ty uważasz, że w tym wieku, to już nie wypada. Pamiętaj, że młodsza już nie będziesz. Sama myśl o marzeniach, pozostaje zwykłą myślą. I tylko w sercu smutek:

Dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej?! Kiedy mogłam! Kiedy był idealny czas…

Idealny czas jest Tu i Teraz. Zawsze będzie coś więcej do zrobienia, coś więcej do załatwienia, coś ważniejszego.
Po dniu, nastaje noc. Po życiu, życie się kończy. Wiesz gdzie możesz znaleźć najwięcej marzeń? Najwięcej niespełnionych marzeń, pochowanych jest na cmentarzu.

Nie trać, więc cennych chwil, chwil wartych każdej Twojej uwagi. Odpowiedni dzień jest teraz. Najlepsza chwila jest teraz. Czas, nie czeka…

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top