Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością!

moja rzeczywistość

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością… Tak w dużym skrócie mogę o tym napisać.

W życiu reagujesz na opinie innych. Przejmujesz się z tym, co myślą i mówią na Twój temat. A przecież każdy z nas ma swój świat, swój sposób bycia i inne podejście do życia. Jesteś inna. Nie zawsze to, co jest dobre dla Kaśki, jest dobre dla Ciebie. Często Beata również radzi Tobie, choć sama w swoim życiu ma bałagan. Czy właśnie takich rad warto słuchać? Opiniami od takich osób warto się przejmować? Od ludzi, którzy sami nie radzą sobie w życiu, ale potrafią prawić morały mówią Ci jak powinnaś żyć i co robić?

Obrazki

Spójrz na poniższe rysunki. Co na nich widzisz? Ciekawi mnie czy Ty, zobaczysz to samo, co ja. Sprawdźmy!

moja rzeczywistość

moja rzeczywistość

Pierwszy obrazek: Młoda kobieta czy staruszka?

Drugi obrazek: Czaszka czy flirtująca para?

Trzeci obrazek: Zając czy kaczka?

moja rzeczywistość

Te obrazki to, iluzja. Bo życie jest wielką iluzją, to Ty trzymasz w swojej ręce pędzel, którym malujesz w swoim świecie tęczę, albo nie.

I o to właśnie chodzi. Tak właśnie jest w życiu. Ty widzisz kaczkę, a ja zająca. Ty widzisz młodą kobietę, a ja widzę staruszkę. Dlatego właśnie nie warto przejmować się tym, co myśli i mówi na Twój temat Kaśka albo Beata. To Twoje życie, decyzje i codzienność.

I Ty, i ja patrzymy na świat przez swoje okulary. Twój świat, to Twój świat. Tak, jak Twoje życie.

Warto żebyś zaufała sobie. Posłuchaj swojego serca i daj sobie czas. Warto zadać sobie pytanie: Jak ja będę się czuła? Co da mi szczęście, radość? Czy będę zadowolona, spokojna? To ważne pytania dla Ciebie. Przecież chodzi o Twoje dobre samopoczucie.

Zapamiętaj, że:

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością. Ten, kto mówi o mnie źle, mówi o sobie.

Oczywiście, że warto jest czasami zapytać o zdanie i radę, ale raczej osób, które faktycznie wiedzą, co jest ważne i mają, choć trochę poukładany swój świat.

Jeśli więc chcesz zapanować nad tym, aby nie przejmować się opinią innych, pisz w swoim dzienniku wdzięczności albo w pamiętniku, albo na zwykłej kartce:

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością. Ten, kto mówi o mnie źle, mówi o sobie.

Pisz przynajmniej raz dziennie. Powtarzaj te zdania w swojej głowie. Zastanów się jak się z nimi czujesz? Czy jest Ci już choć trochę lepiej? Zobaczysz, że wkrótce zaczniesz zmieniać Twój sposób reagowania na krytykę. Będziesz bardziej zdystansowana i nie będzie to już miało takiego znaczenia, jak dzisiaj. Jeśli zależy Ci na spokoju w sercu i Twojej głowie, warto zastanowić się także nad medytacją. To bardzo dobra droga jeśli obecnie w Twoim życiu panuje chaos. Warto zaufać sobie i iść w swoim dobrym dla siebie kierunku.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top