Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością!

moja rzeczywistość

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością… Tak w dużym skrócie mogę o tym napisać.

W życiu reagujesz na opinie innych. Przejmujesz się z tym, co myślą i mówią na Twój temat. A przecież każdy z nas ma swój świat, swój sposób bycia i inne podejście do życia. Jesteś inna. Nie zawsze to, co jest dobre dla Kaśki, jest dobre dla Ciebie. Często Beata również radzi Tobie, choć sama w swoim życiu ma bałagan. Czy właśnie takich rad warto słuchać? Opiniami od takich osób warto się przejmować? Od ludzi, którzy sami nie radzą sobie w życiu, ale potrafią prawić morały mówią Ci jak powinnaś żyć i co robić?

Obrazki

Spójrz na poniższe rysunki. Co na nich widzisz? Ciekawi mnie czy Ty, zobaczysz to samo, co ja. Sprawdźmy!

moja rzeczywistość

moja rzeczywistość

Pierwszy obrazek: Młoda kobieta czy staruszka?

Drugi obrazek: Czaszka czy flirtująca para?

Trzeci obrazek: Zając czy kaczka?

moja rzeczywistość

Te obrazki to, iluzja. Bo życie jest wielką iluzją, to Ty trzymasz w swojej ręce pędzel, którym malujesz w swoim świecie tęczę, albo nie.

I o to właśnie chodzi. Tak właśnie jest w życiu. Ty widzisz kaczkę, a ja zająca. Ty widzisz młodą kobietę, a ja widzę staruszkę. Dlatego właśnie nie warto przejmować się tym, co myśli i mówi na Twój temat Kaśka albo Beata. To Twoje życie, decyzje i codzienność.

I Ty, i ja patrzymy na świat przez swoje okulary. Twój świat, to Twój świat. Tak, jak Twoje życie.

Warto żebyś zaufała sobie. Posłuchaj swojego serca i daj sobie czas. Warto zadać sobie pytanie: Jak ja będę się czuła? Co da mi szczęście, radość? Czy będę zadowolona, spokojna? To ważne pytania dla Ciebie. Przecież chodzi o Twoje dobre samopoczucie.

Zapamiętaj, że:

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością. Ten, kto mówi o mnie źle, mówi o sobie.

Oczywiście, że warto jest czasami zapytać o zdanie i radę, ale raczej osób, które faktycznie wiedzą, co jest ważne i mają, choć trochę poukładany swój świat.

Jeśli więc chcesz zapanować nad tym, aby nie przejmować się opinią innych, pisz w swoim dzienniku wdzięczności albo w pamiętniku, albo na zwykłej kartce:

Moja rzeczywistość, jest moją rzeczywistością. Ten, kto mówi o mnie źle, mówi o sobie.

Pisz przynajmniej raz dziennie. Powtarzaj te zdania w swojej głowie. Zastanów się jak się z nimi czujesz? Czy jest Ci już choć trochę lepiej? Zobaczysz, że wkrótce zaczniesz zmieniać Twój sposób reagowania na krytykę. Będziesz bardziej zdystansowana i nie będzie to już miało takiego znaczenia, jak dzisiaj. Jeśli zależy Ci na spokoju w sercu i Twojej głowie, warto zastanowić się także nad medytacją. To bardzo dobra droga jeśli obecnie w Twoim życiu panuje chaos. Warto zaufać sobie i iść w swoim dobrym dla siebie kierunku.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top