Każdy chce ciepłych słów i rozmów

każdy chce ciepłych słów

Mówi się, że milczenie jest złotem, a mowa srebrem. I coś w tym jest, bo czasami warto „ugryźć się w język” i przemilczeć, zamiast powiedzieć coś głupiego. Bo tak naprawdę każde słowo ma znaczenie, tym bardziej, że każdy z nas pragnie ciepłych słów.

Ciepłe słowa są jak plaster miodu na serce. A im jesteśmy starsi, tym mniej ciepłych słów używamy w stosunku do siebie. Najwięcej ciepłych słów dajemy dzieciom. Co jest oczywiste. Pieszczotliwie i słodko zwracasz się do takiego malucha, który cieszy się każdym takim słowem.

Pamiętaj jednak o tym, że Twoje serce także potrzebuje miłych słów i gestów. Zwłaszcza, że przyciągamy to, czym się otaczamy. Mówisz i zwracasz uwagę na swoje słowa, tym więcej dobra dostrzegasz wokół. Im więcej dobrych słów niesiesz w świat, tym więcej ich wraca spowrotem do Ciebie.

Jeśli jest Ci zimno, używaj cieplejszych słów i gestów

Chcesz załatwić jakieś sprawy? Zamiast żądać- poproś. Zamiast krzyczeć- wytłumacz. Sama pracuję z ludźmi i wiem, jacy potrafią być roszczeniowi i męczący. Więc weź pod uwagę idąc np. do urzędu, że tam też pracują ludzie i nie są przeciwko Tobie, ale dla Ciebie. Więc jeśli akurat dziś jesteś dziesiątą osobą, która nie wie, co chce załatwić, albo żąda załatwienie sprawy „od ręki”, nie dziw się, że jestem już wypalona i zwyczajnie zmęczona kolejną taka osobą. Bądź miła i uprzejma, taką postawą zjednasz sobie ludzi.

Słowa mają moc przyciągania

Siej ciepłe słowa od samego rana. Niech dają uśmiech na twarzy innej osoby. Zaraz zrobi się cieplej na sercu i w Twojej duszy. To, co dajesz wraca. Więc niech wraca właśnie w takiej formie. Zwracaj uwagę, jakich słów używasz, bo może się okazać, że właśnie takich słów słuchasz. Chwal i doceniaj innych, to najlepsza motywacja i budowanie wiary w siebie. Dziękuj każdego dnia, a będziesz miała tego więcej. Używaj ciepłych słów każdego dnia.

kazdy chce ciepłych słów

Komu mówisz czule?

Używaj czułych słów: kocham, tęsknię, doceniam, jak dobrze, że mam ciebie. Używaj ciepłych słów i ciesz się życiem. Ukochaj swoje serce takie kochane i wrażliwe. Codziennie rano, kiedy patrzysz w lustro, powiedz do swojego odbicia: „Sądzę, że jesteś bardzo sympatyczną osobą”. Uśmiechnij się i puść do siebie oczko. A co! W końcu jesteś bardzo sympatyczną osobą. Ty też jestes ważna, a może i najważniejsza.

Kiedy ostatnio powiedziałaś dziecku, mężowi, że kochasz najmocniej na świecie? Że są dla Ciebie ważni. Każde ciepłe słowo jest na wagę złota. Używaj ich często i bogać się.

Każdy potrzebuje ciepłych słów i rozmów

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję

?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top