Zmień swoje słowa

zmień swoje słowa

Zmień swoje słowa, a zmienisz swoją rzeczywistość. Słowa mają wielką moc, podobnie jak miłość. Jak często zwracasz uwagę na to, co mówisz do siebie, jak odzywasz się do swojego męża, dzieci i innych ludzi? Barwa i ton głosu są niesamowicie istotne i dają drugiej osobie wyobrażenie tego, jaka jesteś. Na barwę głosu nie masz większego wpływu ale na ton…, już tak.

Twoje słowa, myśli, czyny kształtują Twój świat, w którym żyjesz. Otaczasz się nimi i taki świat tworzysz, przyciągasz do siebie to, o czym mówisz. Wybieraj więc rozważnie słowa, bo może okazać się, że właśnie ich słuchasz. Nie tylko puszczasz w świat, ale słuchasz tego wszystkiego, co mówisz o sobie, i innych ludziach. A kiedy słuchasz, zaczynasz wierzyć w każde słowo. Zupełnie tak, jak w przypadku negatywnych przekonań.

Dlaczego krzyczysz?

Są ludzie m.in. moja babcia, która miała taki głos, że tym osobom, które jej nie znały wydawało się, że ona ciągle krzyczy. A to była bzdura totalna. Jednak warto czasami posłuchać jak zwracasz się do innych i jakiego tonu przy tym używasz.

zmień swoje słowa

Twoje słowa są Twoją siłą

Jak niewiele trzeba, aby Twoja codzienność nabrała wspierającego Ciebie charakteru. To Ty jesteś dla siebie największym krytykiem, dlatego spróbuj łagodności w swoich słowach dla siebie samej. To tak niewiele, a potrafi zmienić Twoje podejście do wszystkiego.

Zamieniaj:

Jutro – TERAZ

Chciałabym – POTRZEBUJĘ

Muszę- ZROBIĘ

Może- POSTANAWIAM/ ZROBIĘ

Trzeba- MOGĘ

Problem- ZADANIE

Nie potrafię, nie umiem- NAUCZĘ SIĘ

Nie wiem- SZUKAM

Udało mi się- DAŁAM RADĘ

Pozbywam się np. kilogramów- POSTANAWIAM SCHUDNĄĆ

Zawiodłam się – DOŚWIADCZYŁAM

Czy to czary?

To nie są czary, to po prostu się dzieje. Słowa maja moc, nie zapominaj o tym.

Zmień swoje słownictwo, a zmienisz swoje życie

Zupełnie inaczej, brzmi:

Muszę zrobić obiad – Zrobię obiad

Udało mi się zdać egzamin – Dałam radę zdać ten egzamin.

Słowa to nie przypadkowe głoski, ale nieświadome mantry. Wypowiadane często, tworzą Twój świat. Spełniają się Twoje najgorsze oczekiwania, bo źle sobie życzysz i źle mówisz o sobie. Przyciągasz wszystko to, co posyłasz w świat.

zmień swoje słowa

Siła jest w Twoich słowach

Jesteś swoją siłą, więc nie osłabiaj swojego JA, obrzucając je różnymi niestosownymi słowami, na które zapewne nie zasłużyłaś. To, w jaki sposób traktujesz siebie, jakie masz o sobie zdanie wyrażasz właśnie poprzez słowa, myśli.

Buduj Twoją wiarę w siebie, siłę i poczucie godności w sobie. Poprzez słowa, pokazujesz innym ludziom jak należy traktować Ciebie. Jeśli nie szanujesz siebie w słowach, dajesz znać ludziom, jak mogą traktować Ciebie.

Szanuj siebie. Mów o sobie dobre rzeczy, a pokażesz światu, że jesteś wartościową i znającą swoją wartość osobą.

Zmień swoje słowa, jesli chcesz mieć wiecej szczęścia, rdaości w swoim życiu. Zmień swoje słowa i kreuj swoją rzeczywistosć na taką, jaką chcesz mieć. Słowa mają moc, moc całkiem sporą w tworzeniu Ciebie samej.

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top