Proste życie i 10 powodów do szczęścia

powody do szczęścia

Słucham piosenki i myślę o tym, co sprawia, w moim prostym życiu czuję swoje szczęście. Każdy dzień jest podobny do siebie, choć jednocześnie zupełnie inny. Rano się budzę i uśmiecham do siebie. Na mojej niebieskiej macie każdego ranka czuję ogromną wdzięczność za to, że zwyczajnie jestem. Że znowu przede mną nowy dzień, kiedy może zdarzyć się wszystko. Czas… mija, zbyt szybko, aby się nim nie cieszyć. Proste życie może być życiem szczęśliwym. Wystarczy tylko znaleźć swoje powody do szczęścia.

powody do szczęścia

10 powodów do szczęścia:

1. Staram się nie myśleć o tym, że czas ucieka

Doskonale wiem, że młodsza niż dziś już nie będę, dlatego nie marnuję swojego czasu. Kiedy gdzieś, kiedyś przeczytałam te słowa, to jakby ktoś wylał na mnie kubeł zimnej wody. Ludzie zbyt często tracą swoje cenne minuty na sprawach zupełnie nieistotnych. Narzekają, marudzą i są wciąż niezadowoleni z każdego dnia, z każdej pogody i ludzi. Czas nie czeka.

Czas, nie czeka i nie pyta czy jest ci z nim po drodze

Od Ciebie zależy czy jak wykorzystasz każdy dzień. Czy potraktujesz go z radością, czy znowu przywitasz go ze skwaszoną mina? Każdego dnia dokonujesz wyboru, jak chcesz przeżyć każdy dzień, jak ma wyglądać Twoja codzienność. Ja zdecydowałam, że nie będę marnowała żadnej minuty na sprawy, które nie są tego warte. Na słowa i ludzi, z którymi nie jest mi przyjemnie iść. Dokonałam wyboru jak chcę żyć. Podjęłam decyzję, co jest dla mnie ważne i konsekwentnie idę do przodu.

Światełko, które zapaliło się w moim sercu któregoś dnia, pali się nadal, może nawet bardziej. Tak, chcę przeżyć moje życie tak, jak sobie wymarzyłam. Dlatego właśnie…

powody do szczęścia

2. Tworzę swoją przyszłość dziś

Tylko dziś możesz tworzyć swoją codzienność. Puściłam wszystko, co mnie blokowało i nie pozwalało spełniać się moim marzeniom. Jednak żeby to wszystko mogło się zadziać, trzeba podjąć decyzję, w którą stronę chcę iść. Jak chcę, aby wyglądało moje życie za kilka lat? Dziś w moim prostym życiu nie ma miejsca na narzekanie. Za to jest miejsce na miłość i wdzięczność. Najfajniejsze jest to, że kiedy decydujesz o tym, jak ma wyglądać Twoje życie i wkładasz w nie duuużo miłości, to wszystko dostraja się do Ciebie. Niesamowita sprawa! Taka mała, wielka zmiana, decyzja, która zmienia świat, Ciebie i wszystko wkoło.

3. Doceniam i wierzę w siebie

Kiedy pozbyłam się nawyku porównywania, ocenia stałam się wolna. Wolna od tych wszystkich rzeczy! Wiesz jak się czuję? Wspaniale! Życie stało się prostsze i zdecydowanie przyjemniejsze. Zamiast zazdrościć, ciesz się z sukcesów innych ludzi i szczerze im gratuluję. Wiem, że każda z nas jest na innym etapie życia, przeszła swoją drogę. Lepszą czy gorszą? Co za różnica? Jeśli jesteś szczęśliwym człowiekiem, droga nie ma już takiego znaczenia, ponieważ liczy się tu teraz. Cieszę się ze swojego każdego kroku i wierzę w siebie. Wierzę w każdy dzień mojego życia.

powody do szczęścia

4. Wiem, że nic nie muszę- chyba, że chcę

Powtórzę raz jeszcze, ja nic nie muszę. Mogę, jeśli chcę. Poza tym, wolę używać słów wspierających, a nie słów wpędzających mnie w stres i gonitwę. Zdecydowanie lepiej powiedzieć chciałabym albo mogę. Niby to samo znaczenie, ale energia zupełnie inna.

5. Nie muszę być naj, bo nie jest mi to potrzebne

Zdecydowanie. Oczywiście chcę być dobra w tym, co robię, ale nic na siłę. Nie mam parcia na szkło. Poza tym, zaakceptowałam siebie ze swoimi wadami, bo przecież każdy z nas je ma.

Nie ma ideałów

I czym prędzej wbijesz to sobie do głowy, tym lepiej dla Ciebie. Dodatkowo zapamiętaj…

Pięknie wyglądasz, robisz piękne rzeczy i jesteś wartościowa osobą

Składasz się ze swoich drobiazgów, a są nimi twoje włosy, oczy, troski, radości, sukienki, szale, uśmiech, łzy, emocje, twoje serce, słowa, myśli, gesty, czerwona szminka i tusz na rzęsach.

Bądź swoim skarbem, najdroższym…

6. Lubię patrzeć w swoje oczy

Kolejny powód do szczęścia w moim życiu… Tak, lubię patrzeć w swoje oczy, kiedy byłam dzieckiem. Lubię patrzeć na swoje zdjęcie sprzed lat. Rośnie wtedy we mnie miłość, miłość do siebie. I cały czas mam ta małą Agusię w swoim sercu. I Ty też, masz siebie w swoim ciepłym sercu… Spójrz w swoje oczy i poszukaj. Na pewno tam jest.

dlaczego nie mogę zmienć swojego życia

7. Jestem dobrym człowiekiem

Jestem… Staram się, raz bardziej, raz mniej, ale staram się. Kiedy mam lepszy i gorszy dzień oraz kiedy czasami bark mi siły. Wierzę, ufam, kocham, uśmiecham się, mówię, słucham i czuję. Jestem dobrym człowiekiem, choć może nie każdy mnie lubi, ale nie to jest najważniejsze. Bądźmy dobrymi ludźmi. Bądź światłem dla swojej duszy. Tylko tyle.

8. Jestem wdzięczna za to, co mam

Czuję swoją wdzięczność każdego dnia i za wszystko, co mam. Wdzięczność mam już w swoim sercu na stałe. Kiedy jesteś wdzięczna, przyciągasz tego wszystkiego dobrego w Twoim życiu jeszcze więcej. Dzięki wdzięczności, dostrzegasz w swoim życiu jeszcze więcej dobrych rzeczy. Tak niewiele, a tak mnóstwo pięknych rzeczy pojawia się w Twoim życiu.

Wdzięczność, to zawsze dobra droga

9. Wiem, że nigdy nie jestem sama

Tak… Zapamiętaj sobie kochana

Nigdy nie jesteś sama

Masz wokół siebie ludzi, którzy Cię wspierają, kochają i są z Tobą. Masz wokół siebie anioły, które chętnie wysłuchają Ciebie i chętnie pomogą Ci w każdej sprawie. Wystarczy tylko wsłuchać się w swoją ciszę, dostrzegać znaki i chcieć pomocy, wsparcia. Nie jesteś sama.

moja dusza

10. W moim domu jest miłość

Miłość, miłość, miłość…

Epilog

Każdy powód do szczęścia jest istotny. To nie życie jest skomplikowane, to ludzie tworzą bariery między sobą. Tracisz czas na chcenie mieć zawsze rację, kiedy to zdecydownie bardziej opłaca się chcieć być szczęśliwą. Chciej porozumienia i oczekuj porozumienia. Daj porozumienie i nie twórz murów, które potem będzie ciężko obalić. Nie twórz niezdrowych sytuacji, z których ciężko będzie wyjść z twarzą. Spokój niech będzie wewnątrz ciebie. Spokój niech będzie na zewnątrz ciebie. Wszędzie niech będzie spokój. Twórz swoje proste życie i każdy powód do szczęścia. Wdech… i wydech…

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top