Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość.

wiadomosć dobra i zła

– OMG! Krzyknęła Brunhilda, kiedy zrozumiała, że czas, jaki spędziła w przeszłości minął, a ona sama już nigdy nie odzyska straconych dni. Dni, które poświęciła na coś zupełnie niepotrzebnego, co tylko burzyło jej spokój. Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość.

– OMG! Krzyknęło jej Serce, kiedy dotarło do niego, że Brunhilda w końcu pojęła jasną rzeczywistość teraźniejszości. W końcu wróciła do niego i do swojej przestrzeni, w której była bezpieczna jak nigdy dotąd.

– Brunhildo, jestem z Ciebie dumna- szepnęła Dusza.

Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość trzy przestrzenie każdej z nas. W której najczęściej bywasz?

złodziej energii życiowej

Przeszłość

Moc przeszłości jest ogromna! To ona trzyma Cię za ręce i nie pozwala puścić. Trzymasz, więc dzielnie swoje wszystkie myśli i wspomnienia- nie zawsze przyjemne i nie zawsze warte zatrzymania. Myślisz, że w ten sposób ratujesz jakoś swoje serce i myślisz, że to dobra droga. Pogrążona w żałobie nad tym, co już było i minęło, wciąż zadajesz sobie rany. Wciąż ranisz swoje serce i patrzysz jak krwawi. Z miłość, ze smutku, z zawiści i żalu. Pielęgnujesz swój smutek dzień za dniem. Nie pozwalasz sobie dostrzec piękno dzisiejszego dnia. Mimo, że czas się nie cofnie, a każda minuta gniewu zabiera Ci 60 sekund szczęścia, Ty wolisz trwać w swojej dumie i złości.

I mimo, że wszyscy już zapomnieli, Ty nadal każdego dnia wracasz do tego, co boli. Nie pozwalasz odejść, zapomnieć, przeżyć. Trzymasz w swoich dłoniach linę, która powoduje, że krwawią Ci dłonie. Cierpi twoja dusza i Ty sama, ale szarpiesz się z nią i wciąż trzymasz…

Puść! Puść wszystko, co Ci nie służy. Odpuść przeszłość, która minęła i nie wróci. Odpuść dni, które były, one utkwiły w Twoim sercu. Odetchnij głęboko i pozwól im ulecieć, gdzie ich miejsce. W przeszłości.

Owszem warto mieć wspomnienia! Ba! Jestem za tym, aby je pielęgnować, ale tylko te wspomnienia, które są tego warte. Wspomnienia, które wnoszą radość do Twojego serca, które powodują, że chce się dalej żyć! To takie widokówki z przeszłości, które pozwalają pamiętać o dobrych czasach i pięknych chwilach, ludziach w Twoim życiu. Przecież o nich należy pamiętać.

Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość zatacza krąg…

co za dzień

Przyszłość

Pięknie jest mieć plany i marzenia… Cudownie jest mieć wizję tego, co może się zdarzyć. Ale wizja, to wizja a dziś, to dziś. Często bujasz w obłokach i nie było w tym nic złego, gdybyś wracała z tych podróży do siebie. Przyszłość, to piękna sprawa i możesz zacząć tworzyć ja w praktycznie każdej chwili. Nie zostawaj w obłokach i nie narzekaj, że znowu wszystko jest takie samo, kiedy nie zasiałaś żadnego z ziaren szczęścia, aby to szczęście mogło zakiełkować w Twojej przyszłości. Łatwo jest narzekać i marudzić, że miało być tak pięknie, a jak zwykle wyszło to, co zawsze.

Jedna wielka katastrofa Twojej przyszłości, to nie zlepek Twoich humorów ale kroków, których nie zrobiłaś. To suma każdego słowa i każdej myśli, jakich użyłaś do tworzenia Twojego przyszłego świata.

Twórz swój świat. Twórz swoją przyszłość

Marz moja mała przyjaciółko i rośnij w siłę wraz z każdym twoim marzeniem. Bywaj w świecie marzeń i miej wielkie plany, ale nie zapominaj o tym, co ważne. O dzisiejszym dniu. Nie zbudujesz przyszłości o jakiej marzysz, jeśli nic nie zrobisz w teraźniejszości. W takim przypadku, marzenia pozostaną wciaż marzeniami.

Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość zatacza krąg.

warto zwalczyć o siebie

Teraźniejszość

Bądź tu i teraz, bo tylko będąc w teraźniejszości mas wpływ na całą siebie. Możesz podejmować decyzje i postanawiać o tym, czy tamtym. Tylko dziś możesz cieszyć się życiem i tym, co masz. A masz bardzo wiele. Wdzięczność, to zawsze dobra droga. Doceniaj i bądź wdzięczna, bo Twoja teraźniejszość wcale nie musi być taka oczywista.

Tylko dziś możesz coś zrobić, podjąć decyzje, planować. Masz możliwości, których nie masz nigdzie indziej. Nie w przeszłości ani w przyszłości, tylko dziś. Teraz. Teraźniejszość jest darem samym w sobie. Jeśli puścisz to, co boli i zaakceptujesz to, co było masz szansę na życie w zgodzie z samą sobą. Bo nic tak nie niszczy teraźniejszości, jak trzymanie przeszłości w swojej dłoni.

Twórz swoją przyszłość od początku i bez końca dziś

Każde ziarenko szczęścia, jakie zasiejesz w swoim sercu zakiełkują w przyszłości i będą rosły i cieszyły twoją codzienność. A przeszłość? Wyciągnij lekcje i wnioski. Ucz się na błędach, przecież każdy je popełnia. Dzięki nim, możesz uczyć się nowych rzeczy. Rozwijasz się.

Pielęgnuj wspomnienia, które są tego warte

Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość zatacza krąg.

Epilog

Raz, dwa, trzy… Jak dobrze. Już dobrze.

– Jestem-powiedziało Serce do Brunhildy. Nie martw się, wszystko będzie dobrze. To, co było, to było. To, co będzie to będzie. Dziś, Brunhildo możesz wszystko.

– Dziś Brunhildo, możesz tworzyć swoje źródełka szczęścia w swoim sercu- powiedziała Dusza.

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top