Z uśmiechem Ci do twarzy

uśmiechem

Pewnie, że tak! Z uśmiechem do twarzy jest zawsze i łatwiej jest załatwić różne sprawy. Kiedy się śmiejesz znika stres i napięcia, jakie przyczepiły się w ciągu dnia. Na dodatek śmiech jest bardzo zaraźliwy i zazwyczaj zostawia po sobie dobry humor na resztę dnia.

Ale czymże jest ten uśmiech?

Uśmiech – wyraz twarzy, grymas powstający przez napięcie mięśni po obu stronach ust, oraz (w pełniejszym uśmiechu) napięcie mięśni wokół oczu. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście i rozbawienie, choć badania kultur pokazują, że sposób jego użycia jest bardzo różny w różnych kulturach

doceń siebie

Co daje śmiech?

Obojętnie, z jakiego kraju pochodzisz z uśmiechem zawsze jest do twarzy, bo znaczy dokładnie to samo w każdej części świata. Radość, szczęście, dobre samopoczucie i zabawę, to wszystko pokazujesz w swoim pięknym uśmiechu.

Nie musimy być szczęśliwi by się śmiać. Stajemy się szczęśliwi, gdy się śmiejemy

Śmiech, to najlepsze lekarstwo na różne bolączki szarej codzienności.  A kiedy płynie prosto z Twojego serca tworzy pozytywną aurę wokół ciebie.  Podczas śmiechu organizm produkuje hormony szczęścia– endorfiny, które krążą i krążą tworząc lekkość w twoim ciele.

Śmiech dzielimy na: uśmiech, chichot, śmiech z serca i rechot. I ten właśnie rechot jest najlepszy, bo to on aktywuje przeponę aż faluje brzuch. Działa po prostu cuda.  Dlatego warto śmiać się mocno i głośno.

Uśmiechnij się po przebudzeniu 

Uśmiechnij się do napotkanych ludzi 

Uśmiechnij się od czasu do czasu

Uśmiechnij się przed snem

Podobno z wiekiem, spada zdolność do śmiechu! To straszne! Dlatego apeluję, szukaj powodów do śmiechu i nie zatrać tej zdolności w sobie. Jest tyle powodów, dla których, każda z nas powinna szukać radości. Dla naszego własnego dobra!

joga śmiechu

Efekt uboczny śmiechu?

Śmiech dodaje energii, przez co jesteś bardziej chętna do pracy, jesteś bardziej kreatywna. Dzięki śmiechowi zupełnie nieświadomie gimnastykujesz mięśnie Twojej twarzy oraz dotleniasz swój organizm. Pobudzasz również swoje procesy trawienne. Każda osoba, która nie stroni od śmiechu przyciąga do siebie inne, równie radosne osoby, emanuje taką radosna aurą. Zgodzisz się ze mną? A wiadomo, że każdy człowiek woli przebywać wśród osób pogodnych niż pod ciemną chmury uroczej marudy.

1 minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu i przedłuża życie o 10 minut

Śmiechem możesz rozładować napięcie i tym samym poprawić sobie samopoczucie. Śmiech, to balsam dla duszy, który jednocześnie odpręża ciało.

Epilog

Ja, często się śmieję. Często, głośno i całym sercem. Nie zawsze tak było, ale teraz wiem, że jest to idealne dla mnie, mojego serca i mojej duszy. Uwielbiam się śmiać! Lubię patrzeć na ludzi, których zarażam tym radosnym wygięciem ust, które czyni cuda. Fantastycznie jest zaczynać dzień na macie i uśmiechać się do siebie.  Czuć całą sobą, że dziś zaczyna się kolejny, nowy dzień, którego jeszcze nie było.

Popatrz w lustro i sama zobacz, że z uśmiechem Ci do twarzy. Widzisz te radosne oczy? Widzisz tą rozświetloną twarz? To TY…

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top