Dziewczyno, czy dbasz o siebie?

dbaj o siebie

Codzienne sprawy. Dom, przedszkole, szkoła, obiad, praca… Jak łatwo zapomnieć o sobie, dbając jednocześnie o wszystkich dookoła. Czy masz takie dni, kiedy czujesz się wykończona, jakby ktoś wypuścił z Ciebie powietrze? Przegapiłaś wizytę u fryzjera, bo dziś akurat twoje dziecko miało przedstawienie w szkole, albo zwyczajnie zapomniałaś o tym. Wściekasz się, że znowu z czymś nie zdążyłaś, że znowu coś Ci nie wyszło albo wyleciało z grafiku. Czy w ten właśnie sposób dbasz o siebie? Oczywiście, że nie… A czy wiesz, że w robieniu rzeczy dla siebie nie ma nic złego? Daj sobie po prostu pozwolenie, aby w zgodzie ze sobą zrobić coś, co poprawi Twoje samopoczucie, co podniesie Twoje poczucie wartości, co sprawi, że poczujesz znowu radość. Ty też jesteś ważna tak, jak Twoje dzieci, mąż…

Dlaczego kobieta nie dba o siebie?

  1. Masz zbyt wiele spraw na głowie
  2. Wszędzie się spieszysz ścigając się z czasem
  3. Brakuje Ci poczucia wartości i wiary w siebie
  4. Z poczucia winy i narzuconych obowiązków
  5. Po prostu nie umiesz się o siebie zatroszczyć
  6. Myślisz, że to egoizm

Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że…

Z pustego nie napełnisz. Jeśli sama nie masz, nie dasz.

Warto, więc abyś zatroszczyła się o siebie, żeby móc przekazać swoje dobre emocje dalej. Uśmiech i pewność siebie, radość i spokój w sercu, to ważne abyś mogła czuć się szczęśliwa każdego dnia.

dbaj o siebie

A tak właściwe…

  1. Czym jest dla Ciebie dbanie siebie?
  2. Co robiłaś w tym kierunku?
  3. Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdyby dbanie o siebie stało się Twoim priorytetem?

Najlepiej wypisz sobie na kartce swoje odpowiedzi i zastanów się, co możesz zmienić. Co możesz zrobić, aby to, co chciałabyś osiągnąć mogło się zdarzyć?

Dbanie o siebie, to również Twoje zdrowie, wygląd, samopoczucie, rozwój osobisty, relacje i plotki z koleżanką. Każda chwila, która sprawi Ci radość. Warto trochę przeorganizować swój dzień, zmienić nawyki i wprowadzić parę zmian abyś mogła poczuć się lepiej z samą sobą. Powiedz do siebie KOCHAM CIĘ, LUBIĘ CIĘ, JESTEŚ NAJFAJNIEJSZA. Bo przecie to sama prawda, prawda?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top