Prosta recepta na udany związek

recepta na udany zwiazek

I przyszła codzienność. Miał być udany związek, a jest zupełnie inaczej. Nie musi tak być. Nie bez powodu piszę, że słowa mają znaczenie, że to Ty tworzysz swoją rzeczywistość. Wyobraź sobie dom, w którym jest brak relacji, więzi, dotyku, czułości i rozmów. Widzisz? Na samą myśl pewnie wzdrygnęłaś? Wiem, co piszę. I piszę o tym nie bez powodu. Chcę dzielić się z Tobą szczęściem, cokolwiek ono znaczy. Bo szczęście dla każdego z nas oznacza, co innego. Dlatego dziś napiszę Ci o tym, co ważne jest w związku. Moim zdaniem oczywiście. Skoro razem pchacie ten wózek zwany codziennością, to chyba lepiej będzie pchać go w miłej atmosferze, prawda?

Szacunek

Łatwo jest wsiąknąć w tą codzienność i zapomnieć o ważnych, a za razem prostych sprawach. Szacunek do wspólnego czasu. Do wspólnych spraw, słów, bycia razem. Szacunek jest podstawą by udany związek mógł być udany.  Zwracaj uwagę na to, co mówisz oraz jak mówisz. Słuchaj. Czasami warto ugryźć się w język, niż zranić drugą osobę potokiem gorzkich słów, wyrzutów. Warto czasem przełknąć tę gulę gniewu żeby później stwierdzić, jak dobrze, że trzymałaś buzię na kłódkę. Traktuj drugą połówkę tak, jak sama chciałabyś, aby Cię traktowano. Szacunek, to ważna sprawa. Bez szacunku nie ma szczęśliwego związku. Szacunek w słowach, gestach, zachowaniu, emocji, chwili tylko dla siebie.

recepta na udany związek

Bliskość

Dotyk pełen miłości. Dotyk koi.  Bądźcie blisko siebie w miłości, w rozmowie. Przytulajcie się i patrzcie sobie w oczy. Trzymajcie się za ręce. Pogłaszcz po ramieniu… Bliskość to poczucie, że jesteście RAZEM ze sobą. A nie razem, osobno.

Zabiegajcie o siebie

Bywa, że czas nieubłaganie wplata w życie amnezję, aby zabiegać o siebie. Tak, jak na początku, kiedy byliście razem. Pamiętasz? Wtedy chodziliście na pizzę, do parku na spacery, albo robiliście inne rzeczy razem. Ale przyszedł zwykły dzień. Praca, dom, dzieci. Praca, dom, dzieci. I gonisz, aby pokonać czas i zdążyć ze wszystkim. Wiem… To nie jest proste. Ale postaraj się żeby mówić sobie miłe słowa. Żeby przytulić tak zwyczajnie od niechcenia. Jak miło… Idźcie na kolację do restauracji. Bądźcie jak kiedyś. Przypomnij sobie, jak było…

recepta na udany związek

Flirtuj

… flirtowaliście. Baw się słowami. Warto odświeżyć sobie pamięć jak mówi się komplementy, jak dostrzega się błysk w oczach. Mów miłe rzeczy, bo każdy lubi słuchać przyjemnych słów. A my- kobiety szczególnie. Warto zwrócić uwagę na ładną sukienkę, fryzurę czy uśmiech. Miły sms w ciągu dnia, albo karteczka z „kocham”. To niby takie proste, tak niewiele, a jednak… Zapominamy o takich przyjemnych drobiazgach. Zapominamy o tym, że aby mieć udany związek, trzeba cały czas o niego i o siebie dbać.

recepta na udany zwiazek

Dziękuję i przepraszam

Czy uczysz swoje dzieci mówić „dziękuję” i „przepraszam”? Na pewno. A czy Ty sama pamiętasz o nich, kiedy rozmawiasz z Nim? W ciągu dnia w gniewie albo innych złych emocjach łatwo jest zrobić, albo powiedzieć coś, czego tak naprawdę wcale nie chcesz. I jak pisałam wcześniej nieświadomie albo świadomie wbić tzw. „szpilę”. Bo akurat On wkurzył Cię przeogromnie. Albo może On umył naczynia, choć nigdy tego nie robi. A może kupił Ci w sklepie książkę, na którą polowałaś od jakiegoś czasu lub kupił Twoje ulubione pierniki.  Za każdy drobiazg, który sprawił Ci radość, warto podziękować. To, że jesteśmy dorosłymi ludźmi nie zwalnia z mówienie „dziękuję” i „ przepraszam”. Tym bardziej powinniśmy o tym pamiętać, bo dajemy przykład młodszemu pokoleniu.

recepta na udany zwiazek

Bawcie się dobrze

Śmiejcie się razem i oglądajcie filmy. Kiedy śmiejecie się razem tworzycie zupełnie inny grunt dla związku niż pary, które nie potrafią się śmiać w codziennej rzeczywistości. Wiadomo, że śmiech zaraża, więc dlaczego tego nie robić. Tańczcie razem i budźcie zmysły. Bawcie się!

Świat jest taki, jakim go tworzysz TY

Wsparcie

Każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile. Nigdy nie jest ciągle różowo, albo ciągle czarno. W tych gorszych chwilach warto poświecić uwagę, dać do zrozumienia Jemu, że jesteś, i że może na Ciebie liczyć. Każdy z nas ma prawo do swoich emocji. Nie możesz wymagać, aby zmieniły się one już teraz. Daj czas. Pozwól na przerobienie lekcji w swoim tempie.

recepta na udany związek

Wspierajcie swoje marzenia, pragnienia. Jak fajnie jest snuć razem plany i rozmawiać o tym, jak spełniają się marzenia. Jeszcze lepiej, jeśli Jego marzenia są też Twoimi marzeniami. Zdaję sobie jednak sprawę, że różnie z tym bywa. Mówią, że nic tak nie łączy, jak wspólny wróg. Może lepiej brzmiałoby jednak, że nic tak nie łączy, jak wspólne marzenia. A jesli chcesz, możesz zapisać swoją przyszłość. Słowo zapisane, jest mocniejsze w swoim spełnieniu, niż same myśli. 

Czy nie na tym polega miłość? I nawet, jeśli faktycznie pogubiliście się gdzieś po drodze w codzienności, zawsze wszystko możecie zacząć od nowa.

Dziś jest dziś. Jutro zależy od Ciebie

Dlatego nie marudź, że już nie czas, że już masz tyle lat, że to bzdury i nie będziesz się bawiła w takie rzeczy. Udany związek, to czas. Od Ciebie zależy, jak go przeżyjesz. Zawsze warto wplatać w swoją codzienność odrobinę życzliwości, aby każdy dzień był bardziej radosny, aby w Twoim domu zaczęły dziać się cuda. Chcę żeby w twoim domu zamieszkała miłość. A Ty?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top