Do łezki łezka

płacz

Płacz.. ten ze śmiechu i ten ze smutku. Płaczą dzieci i dorośli ze stresu, zmęczenia, złości czy miłości. Przede wszystkim płacz spowodowany jest przypływem dużych i gwałtownych emocji. Może też być spowodowany poczuciem samotności…

Płacz…

Płaczemy, aby odreagować. Ja sama lubię płakać, zwłaszcza, kiedy czuję jak nagromadzone we mnie różne emocje nie mogąc się uwolnić, wpływają negatywnie na moje samopoczucie. Wiem wtedy, ze musze się wypłakać, bo płacz jest dla mnie takim oczyszczeniem. Często wtedy mówię do moich dzieci, które pytają, co mi jest, że nic, że po prostu muszę oczyścić swój organizm z toksycznych związków chemicznych wynikających np. ze stresu albo z nerwów, które zatruwają moje ciało i mój umysł. Bo tak właśnie jest. Ale! To nie może być płacz wymuszony. To musi być płacz wywołany naturalnie. Łzy muszą płynąć same z siebie. Po takim płaczu czuję się zdecydowanie lepiej. Czuję ulgę. Mam wrażenie, że pozbyłam się ciężaru, że się oczyściłam. Zaraz lepiej! Natomiast, taki płacz „na siłę”, nic mi nie daje. Po nim czuję się jeszcze gorzej. Dlatego wiem, że nie mogę płakać na siłę.

płacz

Łza łzie nie równa

Zgodzisz się ze mną, że inne są łzy ze śmiechu. Łzy ze szczęścia różnią się od łez kiedy kroisz cebulę. Jednak każda z nich ma pozytywny wpływ na Twój organizm. Płacz powoduje produkcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. Dlatego właśnie po płaczu łatwiej jest zasnąć. Płynące łzy oczyszczają również samo oko, zmniejszając tym samym ryzyko jego infekcji.

Zarażasz jak zaraza

Płaczem ze śmiechu zarażasz inne osoby, tzn. zarażasz śmiechem, nie płaczem. Sam widok śmiejącej się Ciebie powoduje śmiech Twoich odbiorców. Sama zapewne przyznasz, że nieraz byłaś świadkiem, jak ktoś śmiał się, a Ty nie wiedząc, z czego ten ktoś się śmieje, śmiałaś się razem z nim. Taki płacz, to lek na serce i duszę. Na całą Ciebie.

Epilog

Płacz zdecydowanie ma zbawienny wpływ na nas. Ma wiele korzyści dla zdrowia więc warto z niego korzystać ale najważniejsze aby wszystko odbywałao się w zgodzie ze sobą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top