Eksperyment i trzy rozwiązania. Jak się pozbyć cellulitu?

cellulit pomarańczowa skórka

Skąd sie bierze cellulit, ten wróg numer jeden na naszych udach, pośladkach, brzuchu czy biodrach? Jest to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Między grudkami tłuszczu zbiera się woda i mamy efekt skórki pomarańczy. Im więcej tłuszczu, tym jego posiadaczka…

ma większą trudność, aby się go pozbyć. Co najważniejsze, otyłość i siedzący tryb życia sprzyja rozwojowi cellulitu. Podobnie wszelkie zawirowania hormonalne w naszym organizmie nie są obojętne, tj.: dojrzewanie, ciąża, menopauza itp.

Czy wiesz jak możesz się pozbyć cellulitu? Pewnie powiesz, że w drogerii jest pełno kremów, balsamów, które same spalają tłuszcz z miejsc, z celluitem w trakcie smarowania. Czy aby na pewno samo wcieranie takiego preparatu jest skuteczne? Producenci prześcigają się z wymyślaniem przyciągających Twoją uwagę opakowań, zapachu czy konsystencji preparatów. W związku z tym mamy nadzieję, stosując taki produkt, że cellulit faktycznie zniknie.

A może zastosować trening? Konkretny zestaw ćwiczeń, po którym pot będzie spływał Ci po plecach, a cellulit ucieknie gdzie pieprz rośnie.

Jeszcze inny pomysł, to masaże albo odżywianie. Jak myślisz, może to jest akurat strzał w dziesiątkę?

cellulit pomarańczowa skórka

Eksperyment

Jak pokonać cellulit? Prowadząca program „Cała prawda o kosmetykach”, przeprowadziła eksperyment z kobietami, których cellulit nie oszczędził.

W eksperymencie kobiety zostały podzielone na trzy grupy. Każda z tych grup stosowała inną metodę na pozbycie się pomarańczowej skórki. Pierwsza z nich stosowała kremy i balsamy. Druga, intensywne ćwiczenia. Trzecia grupa, została poddana masażom zwykłą szczotkę z włosia naturalnego.

Eksperyment trwał 5 tygodni. Jak myślicie, jaki był jego wynik? Szczerze pisząc, myślałam, że kobiety stosujące ćwiczenia będą grupą, która zwycięży ten pojedynek. Niestety nie.

Efekt

Grupa kobiet, które stosowały ćwiczenia zajęły trzecie miejsce w tym rankingu. Uzyskały 11% skuteczności.

Drugie miejsce, zajęły panie, które wsmarowywały w swoje ciało kremy, uzyskując 15% skuteczności w walce z cellulitem. Dodatkowo, wynik taki, najprawdopodobniej został osiągnięty przez to, że kremy nawilżają skórę. A nawilżona skóra daje efekt bardziej naciągniętej i elastycznej.

Pierwsze miejsce zajął masaż szczotką. Zwykłą szczotką z włosia naturalnego. Skuteczność masażów została określona na 35%. Czyli całkiem przyzwoity wynik. Masując skórę wpływamy na przemieszczanie się tłuszczu pod skórą, tworząc tarcie, ciepło. Dzięki temu tłuszcz się „spala”. Drogie panie, może warto więc zainwestować w porządną szczotkę do masażu?

szczotka do masażu z naturalnego włosia

Epilog

W związku z tym, od siebie jeszcze mogę dodać, że nasze odżywianie także jest bardzo istotne. Przede wszystkim pijmy dużo wody i odżywiajmy się zdrowo. Ponieważ woda pomaga wypłukać zaległe płyny z organizmu, a odżywiając się zdrowo, nie przytyjemy.

Ponieważ możesz mieć problem z piciem około 2 litrów wody dziennie, dlatego może przydatne okażą się dla Ciebie aplikacje na telefon. Dzięki nim masz szansę zwiększyć ilość płynów, jakie pijesz każdego dnia.

Wynika z tego, że ruch nie jest najważniejszym ogniwem w procesie walki z cellulitem. Jednak połączony z prawidłowym odżywianiem, masażem i piciem wody, może pomóc osiągnąć całkiem zadowalające rezultaty.

A kremy? Dlaczego nie? Tylko nie nastawiałabym się na to, że jest to złoty środek w całym tym cellulitowym galimatiasie.

Jako bonus, podam Ci przepis na piling kawowy. Jest on prosty i szybki w przygotowaniu. Zaczerpnęłam go z innego bloga.

Peeling kawowy z kofeiną

piling kawowy

  • szklanka cukru
  • szklanka mielonej kawy kofeinowej
  • szklanka oliwy z oliwek (zużywam mniej oleju i dodaję trochę wody)

Składniki blendujemy na średniej prędkości, do uzyskania gładkiej masy. Przekładamy mieszankę do słoiczka. Po kapieli, na czyste ciało nakładamy nasz krem. Wsmarowujemy ruchem okrężny przez kilka minut. Spłucz i osusz.

Cukier działa jak środek złuszczający i peeling, a oliwa z oliwek działa dla wygładzenia i nawilżenia skóry, a kawa z kofeiną działa magicznie!

A zupełnie na sam koniec polecam Ci świetną polską komedię na wieczór pt. ” Jak się pozbyć cellulitu”. To tak w temacie pomarańczowej skórki 😉 Gwarantuję Ci ubaw po pachy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top