5 negatywnych cech charakteru u ludzi, z którymi nauczyłam sobie radzić.

Nie na darmo mówi się, że „ z kim się zdajesz, takim się stajesz”. Więc zwracaj uwagę z kim spędzasz czas. Ja świadomie dobieram swoje towarzystwo. A poza tym, przyciągamy do siebie osoby, które w swoim sposobie bycia, są podobne do nas. Ale co, jeśli nie mamy wyjścia i musimy, np. pracować z osobami, które swoim zachowaniem doprowadzają nas do bólu głowy? Wybrałam takie oto cechy charakteru, z którymi nauczyłam sobie radzić.

NARZEKANIE

Jak dla mnie jest to bardzo męcząca cecha ludzi, ponieważ, ile można słuchać, że coś znowu nie tak. Pogoda kolejny dzień zbyt upalna, a jak deszcz pada, to, kiedy wyjdzie słońce? Każdy powód dobry byle zaznaczyć swoje niezadowolenie.

Przyznam się szczerze, że nauczyłam się żyć z takimi ludźmi. Jak? Żeby nie nabrać takiego złego nawyku narzekania, po prostu staram się nie angażować w tego typu rozmowy. Bo co takiego dobrego wniesie ona do mojego życia, do mojej codzienności. Nic! To bardzo proste. Staram się nie zatrzymywać nad takim negatywnymi emocjami i sytuacjami. Czy coś mogę zyskać rozprawiając o tym, co znowu złego się przydarzyło? Poza tym, wierzę w to, że słowa maja znaczenie. Więc dobieram słowa świadomie.

Zawsze warto pamiętać, aby dbać o to, żeby nikt nie okradał Cię z energii.

cechu charakteru ludzi

OBGADYWANIE

Masz w swoim otoczeniu osobę, która zawsze, na każdego mówi źle? A może znasz kogoś takiego? Ja znam. Na początku nie zwracałam uwagi na to, jak traktuje innych ludzi. Z czasem jednak, moją uwagę zaczęły przykuwać przykre opinie, z jaką lekkością wychodziły z jej ust. Nawet, kiedy dobrze nie znała danej osoby. Najlepiej oczywiście mówić źle. A jakby jeszcze dodać coś od siebie, to już w ogóle będzie dobrze. W dodatku, kiedy główny zainteresowany jest nieobecny. I zawsze o wszystkich wie wszystko najlepiej. Najgorsze jest w tym to, że najczęściej nie zastanawiała się, że jej przykre słowa, mogą kogoś zranić, skrzywdzić. Byle mówić i mówić, taki słowotok.

Kiedy już musisz akceptować taką osobę w swoim otoczeniu, najlepiej być oszczędnym we wszelkie informacje na swój temat. Wierz mi, że taka osoba i tak będzie wiedziała o Tobie więcej, niż Ci się wydaje. Wierzę, że karma wraca. Nie życzę jednak nikomu źle.

OKŁAMYWANIE

To cecha charkteru, której nie znoszę chyba najbardziej. Chociaż tak naprawdę każda z cech, o jakich dziś piszę, jest niemile widziana. Zawsze powtarzam moim dzieciom, że mają mówić prawdę. Nawet, jeśli będzie mi przykro, albo się zezłoszczę, ale musza mówić prawdę. Kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze prędzej, czy później wyjdzie na jaw. A wtedy…. Marny twój los!

Są oczywiście kłamstwa małe i kłamstwa duże. Co innego, kiedy małe kłamstewko, jest żartem? Albo nie do końca dopowiedzianą prawdą. Jednak kłamstwa- kłamstwa nie cierpię!

Kłamcom po prostu nie wierzę w ani jedno słowo. Niech sobie mówią, co mi tam! Każde słowo jednym uchem wpuszczam, drugim wypuszczam. I tyle.

kłamstwo

WYWYŻSZANIE

Taka osoba, wszystko wie najlepiej. Cokolwiek powiesz, ona ma lepszego newsa! Nie słucha tak naprawdę, co mówisz. Bo właściwie liczy się tylko to, co ona ma do powodzenia. A do powiedzenia ma dużo! I wtrąca się do wszystkiego, chociaż nie do końca w temacie. Zawsze ma milion rad, których nie powinnaś odrzucić, bo to najcenniejsze rady na świecie. Taka osoba, ma również duże mniemanie o sobie. I zapamiętaj sobie! W niczym jej nie dorównasz. Choćby nie wiem, co. Pytanie tylko, czy chcesz jej dorównać? Ja nie. Nie mam takiej potrzeby. Skoro tak jej dobrze w tej swojej skorupce, to niech sobie tam spokojnie siedzi.

A ja dobrze wiem, że każde jej słowo trzeba podzielić przez dwa. Co ja mówię przez cztery! Wiem, czasami zachowanie takiej osoby może być nieco męczące. Może wtedy najlepiej włożyć sobie do uszy stopery?! No tak… Nie zawsze jest taka możliwość. Ale na pewno jest to jakieś rozwiązanie.

WAMPIRYZM ENERGETYCZNY

Nie wiem, która z tych cech jest najbardziej uciążliwa? Wiem jedno, że dla mnie takie pozbawienie mnie energii, jest chyba najgorsze. Czuję się wtedy taka zmęczona… Bez siły. A wiesz jak działa wampir energetyczny? Załóżmy, że przychodzisz do pracy w świetnym humorze. Albo może przychodzisz do koleżanki na ploty. Dołącza się do was zmęczona Ona-wampiryczna. Dobra, Ona może nie wiedzieć, że jest taką osobą. Ale swoim gadaniem, swoją postawą, zachowaniem powoduje, że Ty zaczynasz się męczyć w tym towarzystwie. Twój dobry humor ustępuje miejsca zmęczeniu. I następuje dziwna sytuacja. Twoja zmęczona znajoma zaczyna czuć się z każda minutą lepiej. Tryska dobrym humorem i energią. W przeciwieństwie do Ciebie. Zupełnie tak, jakbyście zamieniły się rolami. A Ty, kiedy masz iść do domu czujesz się jakbyś była „wypompowana”. Zdarzyła Ci się już taka sytuacja? Lepiej unikać takich ludzi. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

To, jacy jesteśmy uzależnione jest od tego, jakie życie prowadzimy. Jakimi ludźmi się otaczamy? Jakie słowa mają dla nas znaczenie? Nad czym warto się zatrzymać na dłużej, a co warto puścić. Czasami warto popracować nad swoimi cechami charakteru, żeby wnieść do swojego życia coś dobrego. Coś, co przyniesie Ci zdecydowanie korzyść w postaci bardziej pozytychnych emocji. Będziesz skupiałą sie nad dobrymi aspektami w życiu. A ludzie? Warto świadomie wybierać osoby, które chcemy zaprosić do naszej codzienności na dłużej.

Bo dobrzy ludzie są wartością samą w sobie.

A skoro czytasz o 5 negatywnych cechach charakteru, to polecam Ci również 5 rzeczy, z których trzeba zrezygnować jeśli chcesz być szczęśliwa.  Bo którz tego szczęścia nie pragnie?

2 thoughts on “5 negatywnych cech charakteru u ludzi, z którymi nauczyłam sobie radzić.”

    1. Agnes May LIfe

      Własnie tak. Każdy ma prawo wyboru jakie cechy i nawyki wybiera. Na szczęście, nie musimy się na nie zgadzać i ich akceptować.
      Pozdrawiam ciepło ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top