Złodziej Twojej energii! Nie daj się!

bądź szczęśliwa

Nieraz wracałaś z pracy wypompowana jak po pracy w polu. Zupełnie jakby ktoś wypuścił z Ciebie powietrze. Jak dętka… Może zakradł się do Ciebie złodziej energii? Okradł Cię z sił i radości, a zostawił zmęczenie i frustrację. Złodzieje energii, miejcie się na baczności. Nadchodzę!

10 złodziei życiowej energii wg Dalajlamy.

Dotrzymuj słowa

Zanim coś obiecasz lub powiesz, że na pewno zastanów się, czy faktycznie wywiążesz się z danego słowa. Dla Ciebie mogą być to słowa niewiele warte, a dla drugiej osoby wiarą, czymś zupełnie innym, ważnym słowem. A jeśli już słowo się rzekło, spróbuj zrobić to, co obiecałaś. Inaczej złodziej energii zarzuci na Ciebie sidła i będziesz się „gryzła”, że czegoś nie zrobiłaś.

złodziej energii życiowej

Nie toleruj toksycznych relacji

Nie trwoń czasu i energii w towarzystwie, dla którego jesteś tylko jak gąbka. Chłoniesz narzekania, ich problemy, słuchasz jak to źle jest na tym świecie. Czy takie relacje mogą dać Ci siłę? Czy takie towarzystwo doda Ci skrzydeł i wsparcia abyś mogła osiągnąć coś więcej? Nie toleruj obgadywania, narzekania i każdej innej sytuacji, która nie wnosi nic pozytywnego w Twoje życie. Zawsze, kiedy jakaś relacja Cię uwiera, skończ ją. Nie marnuj czasu na ludzi, którzy poprzez Ciebie chcą osiągnąć swoje cele, zaniżając Twoją wartość siebie. Jest takie przysłowie:

Z kim się zadajesz, takim się stajesz

Powoli, bezszelestnie, dzień za dniem więc nie bój się rezygnować z toksycznych sytuacji, relacji i ludzi, którzy ciągną Cię w dół.

złodziej energii życiowej

Akceptuj to, na co nie masz wpływu

Im szybciej to zrozumiesz, tym szybciej poczujesz ulgę. Nie ma sensu trwonić swych sił na coś, co nie jest w zasięgu twojego działania. Wydarzenia, jakie miały miejsce „kiedyś” zostaw. Dziś, jesteś przecież już inną osobą, niż byłaś kiedyś. Zamiast znowu bić się z myślami o to, co już było. Zamiast kolejny raz przeżywać emocję, które budzisz znów do życia, daj sobie szansę iść do przodu z lekkim sercem. Akceptacja da Ci spokój.

Akceptujesz dla siebie, zawsze dla swojego serca

Pozbądź się zbędnych rzeczy

Ja najczęściej zaczynam od porządkowania biurka i szafy z ubraniami. Kiedy zrobię porządek na biurku, zaraz lepiej mi się pisze. Kiedy mam porządek na nocnej szafce, lepiej mi się śpi. A kiedy mam porządek w sercu, wyraźniej widzę szczęście.

Pozbądź się spraw, emocji i rzeczy, które robią bałagan w Twoim życiu. Posprzątaj to, co już niepotrzebne. Zrób przestrzeń na nowe w Twoim życiu i sercu.

„Im mniej Ci potrzeba, tym swobodniejszy będziesz”

badź kobietą

Dbaj o swoje zdrowie

Twoje ciało, to Twój dom i będzie z Tobą aż do samego końca. Dbasz o siebie? Jesz zdrowo? Śpisz tyle, ile trzeba? Z tym spaniem, to przyznam się, też mam problem. Jednak w pozostałych sprawach staram się trzymać moich zasad. Wprowadzaj nawyki, które będa wspierały Cie w tej drodze.

Ruch jest bardzo ważny aby Twoje ciało pozostało sprawne za 10 czy 20 lat. Złodziej energii tylko czeka na to, aż siądziesz na kanapie i Twoją jedyną aktywnością będzie trzymanie pilota w dłoni i zmiana kanałów w TV.

Tak, tak… Powiesz, że aż tak daleko to Ty nie wybiegasz w przyszłość? A kto by o tym myślał, kiedy dziś jesteś zdrowa, piękna i uśmiechnięta? Jednak… Duży wpływ na Twoje zdrowie ma to, jak dbasz dziś o siebie.

Tak, jak robisz prysznic, aby zmyć cały kurz i brud z całego dnia. Tak zrób prysznic dla swojej duszy z natłoku niepotrzebnych, negatywnych myśli. Z usłyszanych słów i zwątpienia w siebie.

Każdego dnia zrób chociaż jedną rzecz dla swojego zdrowia. Choć jedną. Niech dbanie o siebie i swoje zdrowie będzie Twoim priorytetem.

Rób to, co sprawia ci przyjemność

Zadbaj o to koniecznie! Nic tak, nie uszczęśliwia, kiedy możesz robić to, co lubisz. Określ więc, co sprawia Ci przyjemność i rób tego więcej. Czasami boisz się zmian i tkwisz w tym, co jest już Ci znane. Właściwie to nawet już z przyzwyczajenia nie myślisz o sobie i swoich przyjemnosciach. Doba ma 24 godziny, więc znajdź choć 10 minut tylko dla siebie. Warto jest zrobić listę rzeczy, które sprawiają Ci radości i je zwyczajnie robić.

recepta na udany związek

Nie daj się wcisnąć w cudzą burzę

Mówi się, że po każdej burzy wychodzi słońce, ale nie koniecznie po cudzych burzach dla Ciebie. Kiedy np. kłóci się para i chce abyś opowiedziała się po czyjej jesteś stronie, kto ma rację itp. Bądź po swojej stronie ze swoimi racjami. Oni się potem pogodzą, a Ty zostaniesz tą, która wtykała nos w nie swoje sprawy.

Wiesz, że nastrojem można szybko się zarazić, postaraj się jednak nie wciągnąć w negatywne nastawinie otoczenia pesymistów. Nie daj się wciągnąć pod ich ciemną chmurę narzekania, marudzenia, dostrzegania samych negatywów itp. Pozostań po jasnej strony mocy. Złodziej energii nie będzie miał z Tobą szanas.

czego możesz nauczyć się od dziecka

Znajdź równowagę we wszystkim

Umiar i równowaga są dobre na wszystko, również na szczęście. Płacz i śmiech. Bogactwo i bieda. Odpoczynek i działanie.

Czytałam w jakiejś książce o staruszce, która mówiła o swoim życiu, że żałuje tylko jednego. Zbyt dużo czasu poświęcała na pracę, a zbyt mało czasu poświęciła dla dzieci. One urosły, minął czas który już nie wróci. Że życie na średnim poziomie daje najwięcej radości w życiu. Nie masz za mało, nie masz za dużo. Masz w sam raz.

Znajdź równowagę w swoim życiu i miej się dobrze

Dbaj o czyste konto

Płać w terminie swoje rachunki i ciesz się z tego, że je masz i stać Cię na nie. Nie zostawiaj ich na potem, nie zaciągaj długów. A jeśli już musisz, to spłacaj je jak najszybciej.

Dbaj również o swoje czyste sumienie. Bądź uczciwa w stosunku do siebie, jaki i innych ludzi. Bądź lojalna, szczera w relacjach i darz wszystkich szacunkiem. Zyskasz dzięki temu zdrowie, ponieważ Twoje czyste sumienie nie będzie kradło Ci spokojnego snu. A to, co posyłasz w świat wraca do Ciebie wielokrotnie.

krąg kobiet

Przebaczaj

Nie chowaj zbyt długo urazy. Przebaczenie służy za najwygodniejszą poduszkę. A ciągłe powracanie do krzywdy jaka się Tobie przytrafiła sprawia, że przeżywasz ją za każdym razem tak samo, albo jeszcze mocniej. Nie niszcz siebie i swojego spokoju. Zauważ swoje emocje. Zaakceptuj je i pozwól odlecieć wraz z wiatrem. Każdego dnia trochę dalej. Aż w końcu całkowicie je puścisz… Dziś, jest dobry czas aby odpuścić i przebaczyć dla samej siebie. Dla swojego serca. A złodziejowi Twojej energii powiedz dowidzenia.

A dobry i spokojny sen, jest jak najlepszy kosmetyk dla twarzy.

Człowiek, do którego masz żal, może czuć się świetnie, cieszyć się życiem i nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, co przeżywasz

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top