Nie rób tego, co Tobie niemiłe

nie rób drugiemu co tobie niemiłe

Dlaczego do Kryśki ludzie lgną i lubią przebywać w jej towarzystwie, a do Ciebie już niekoniecznie? Przecież też jesteś miła i sympatyczna. Jak to się dzieje, że niektórzy są jak magnes dla ludzkich serc, a inni mogą sobie tylko o tym pomarzyć? No, chyba że jesteś introwertykiem. W takim przypadku ten wpis Ciebie nie dotyczy.

Nie rób tego, co Tobie niemiłe, a zobaczysz, jak twoje otoczenie zmieni zdanie na Twój temat. Wystarczy, że wprowadzisz kilka zasad do swojego życia. Przekonasz się ponadto, że samo Twoje życie nabierze nowych barw.

Nie krytykuj, nie pouczaj

Kto z nas lubi wytykanie błędów? Nikt! Nie znoszę, kiedy ktoś mnie poucza nie pytając nawet o moje zdanie, bo z góry zakłada, że wszystko wie najlepiej. Zupełnie, jak encyklopedia w każdej dziedzinie. Obojętnie, czy chodzi o bieganie, kuchnię, życie albo wychowanie dzieci. Zwłaszcza moich dzieci.

Uśmiechaj się

Ludzie lubią radosnych ludzi. Zupełnie inaczej wyglądasz, kiedy Twoje usta przybierają kształt banana, a zupełnie inaczej wyglądasz, kiedy masz na twarzy grymas niezadowolenia, gniewu. Możesz sama przeprowadzić test przed lustrem. Uśmiechnij się i gniewaj, a sama zobaczysz, jak widzą Cię inni ludzie. Pamiętaj, że od marszczenia brwi robi się tzw. lwia zmarszczka i zostanie z Tobą już do końca życia. Więc jeśli marszczysz brwi, czym prędzej przestań. Inaczej do końca zostaniesz Tą, która wiecznie się gniewa.  Możesz powiedzieć, że od śmiechu tez robią się zmarszczki. To prawda! Ale zupełnie wygląda człowiek ze zmarszczkami od śmiechu, a inaczej od gniewu. Dobrze Ci radzę.

Okazuj zainteresowanie

Miło jest, kiedy ktoś martwi się o Ciebie. Ale tak z wyczuciem. Nie chodzi o to, że włazi ze swoimi buciorami w twoje życie. Co to, to nie! Okazuj zainteresowanie innym ludziom, ale z umiarem. To, czym się zajmują, jakie mają marzenia i co takiego fajnego robili w weekend. Poza tym sama wyczujesz, kiedy doszłaś do granicy otwartości drugiej osoby. Nie naciskaj. Nie przerywaj w pół zdania. Jest to niegrzeczne i nie na miejscu. Słuchaj swojego rozmówcę i zadawaj pytania. Okaż szacunek w słowach, gestach i rozmowie.

Unikaj kłótni

Nie lubię ludzi, którzy zawsze muszą mieć rację. Niestety nie zawsze możemy wyeliminować takie osoby ze swojego towarzystwa. Ja nauczyłam sobie radzić z takimi osobnikami. Wyszłam z założenia, że moje zdanie, to moje zdanie. Nie mam parcia, aby za wszelką cenę przekonać do niego kogoś innego. Każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Dlatego, w takich sytuacjach, zachowam je dla siebie. Oczywiście, powiem co myślę i dla mnie to wystarczy. A jeżeli ktoś ma z tym problem, to dokładnie jego problem. Zawsze staram się zachować spokój. Kiedy widzę, że rozmowa zaczyna nabierać niebezpieczny obrót, zmieniam temat albo nie kontynuuję go już dalej. Bo, po co? Kłótnia tylko pozbawi mnie energii, którą mogłabym przeznaczyć na coś zupełnie innego, przyjemnego.

nie rób drugiemu co tobie nie miłe

Przyznaj się, jeśli nie masz racji

Jeśli popełniłaś błąd, pomyliłaś się. Zwyczajnie się przyznaj. To przecież nie jest wstyd, a raczej odwaga z Twojej strony. Ja przynajmniej tak to widzę. Tylko człowiek odważny potrafi przyznać się do błędu. Poza tym, myślę, że będzie to bardzo dobrze o Tobie świadczyło. Każdy w końcu popełnia błędy. Tylko ten, co nic nie robi nie popełnia błędów. A to będzie świadczyło o Tobie, że masz dystans do samej siebie. I nie traktujesz błędu jak katastrofy. Bo to przecież nie jest koniec świata.

Kilka prostych elementów i życie zaraz jest prostsze. Nie rób tego,co Tobie niemiłe. Bądź miła i uprzejma, co nie znaczy, że masz włazić komuś „w tyłek”. Ot, po prostu kila dobrych wskazówek jeśli chciałabyś, aby inni ludzie trochę bardziej Cię polubili. A poza tym, zawsze to i łatwiej, i prościej iść przez życie, kiedy masz wkoło siebie dobrych i pozytywnych ludzi.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top