Naucz się tworzyć swoje małe szczęścia

Czy iść za głosem serca

Jak nauczyć się tworzyć swoje małe szczęścia, kiedy jesteś na nowej ścieżce swojego życia? Może właśnie skończyłaś jakiś swój związek, który daleki był od ideału. A może po prostu zdecydowałaś się rozpocząć nowy etap. Bywa i tak, że zmiany zachodzą bez Twojej zgody, zupełnie nie biorąc pod uwagę Twojego zdania.

Jesteś w rozsypce, a ja wcale Ci się nie dziwię. Masz prawo płakać i przeżyć ten czas, jak potrzebujesz. Ale kiedy już przetrawisz to, co powinno być przetrawione, zacznij tworzyć swoje małe szczęścia. Zacznij tworzyć swój świat na nowo. Prawdopodobnie masz dzieci i jest Ci ciężko próbować się uśmiechnąć, bo przecież zawalił się Twój świat. Może pękł jak bańka mydlana. Rozumiem to. Jednak warto dla nich, dla siebie, dla swojego szczęścia zacząć jeszcze raz. Podnieść się i zrobić mały krok do przodu. Kolejny krok będzie już łatwiejszy. Twórz swoje małe szczęścia z dziećmi! One potrafią najlepiej pokazać Ci radość i miłość bezwarunkową.

małe szczęścia

Jak tworzyć swoje małe szczęścia

Chmura

Grajcie, w co przypomina Ci ta chmura- bardzo prosta zabawa, która może przynieść Wam wiele radości. Wymyślajcie, marzcie i snujcie wasze propozycje. Wierz mi, to świetna zabawa. Zobaczysz również, może nawet zaskoczy Cię kreatywność Twoich dzieci. Mnie zaskoczyła, kiedy okazało się, że jedna chmura wygląda jak „dzika świnia na koniu z mieczem w ręce”. Wpadłabyś na to?!

Jeśli skupiasz się na radości, to przyciągniesz jej więcej

Czy to Ci odpowiada?

małe szczęścia

Spacery

Chodźcie na spacery- a przy tym obserwujcie rośliny, owady, zwierzęta. Patrzcie na mrówki, motyle, liście i szukajcie czterolistnej koniczyny albo zupełnie czegoś innego. Poczujcie zapach drzew, ciepłe promyki słońca… Natura czyni cuda!

Zobaczysz, że Twoja uwaga zamiast krążyć wciąż przy smutku, zacznie skupiać się na innych rzeczach. Daj sobie wytchnąć od negatywnych myśli. Czy nie boli Cię już od nich głowa?

Niespodzianki

Rób małe niespodzianki swoim dzieciom- może właśnie potrzebują spojrzeć Ci w oczy i zobaczyć małą radość. Być może właśnie ośmielisz je do okazania radości. A czy jest coś piękniejszego niż radość w oczach?

Jak to zrobić? Wracając z pracy kup po cukierku, lizaku albo możesz podarować im po jednym kolorowym magnesie na lodówkę, mówiąc: A co ja mam dla Was? Mam niespodziankę. Czary mary, z której reki losujesz niespodziankę?

Kto nie lubi miłych niespodzianek? Dzieci je uwielbiają! A i Ty dzięki tej małej sztuczce może nawet uśmiechniesz się w sercu.

Używaj słów miłości: kocham Cię.

Czy trzeba tu coś więcej tłumaczyć?

Miłość, miłość, miłość

małe szczęścia

Doceniaj swoje dzieci za drobiazgi

Mów jesteś najlepsza z moich najstarszych córeczek. A ty, jesteś najlepsza z moich najmłodszych córeczek. Jesteś najukochańszą najstarszą córeczką, jaką mam. Jesteś najukochańszą moją najmłodszą córeczką…

To co, że masz tylko dwoje dzieci? Rozumiesz podstęp? Każdy jest doceniony, kochany i czuje się najlepszy w pozytywnym sensie. Czy nie uśmiecha się na samą myśl o tym twoje serce?

Pozwól wybierać

Co wybierasz na sobotnie śniadanie? Jakie masz życzenie? Niech każdy od czasu do czasu wybiera, co chciałby zjeść na śniadanie, obiad czy kolację. Każdy czuje się wtedy takim „twórcą”, czy nie? Taką osobą decydującą.

Rodzinne wieczory

Róbcie wieczory rodzinne i oglądajcie do późnej nocy filmy, jedzcie popcorn i śmiejcie się leżąc pod jednym kocem na kanapie. My często tak robimy, do tej pory. Czy wiesz, jak to jednoczy? Bawcie się.

Bawcie się, róbcie głupie miny, śpiewajcie i tańczcie

Wiem, że może nie być ci lekko. Może nawet będziesz zmuszała się do uśmiechu, ale wierz mi, że tylko na początku. Pozwól odpocząć Twoim myślom i daj wytchnienie Twojemu sercu. Zobaczysz, że razem możecie sobie pomóc i wspólnie tworzyć swoje małe szczęścia, które z czasem będą tworzyły nowe szczęścia, takie już większe. I pamiętaj nic nie trwa wiecznie.

Przyciągasz to, na czym się skupiasz

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top