Co przynoszą skargi? Co przynoszą komplementy?

skargi komplementy

Przypomnij sobie swój wczorajszy dzień. Jaki był? Mam nadzieję, że całkiem udany. Zwróć uwagę na to, jakie słowa w nim przeważały? Czy było to słowa miłe i pozytywne, czy raczej ciągłe narzekanie? Często piszę na blogu, że słowa mają znaczenie. Bo tak właśnie jest. Zwracaj uwagę na swoje słowa, bo każde zdanie kreuje Ciebie i Twoją rzeczywistość. Masz wątpliwości? Przeczytaj mój wpis i ciekawa jestem Twojego zdania na koniec.

Skargi przynoszą nędzę, komplementy przynoszą siłę

Skargi przynoszą nędzę

Wyobraź sobie Twój zwykły dzień. Budzisz się, po czym zaczynasz narzekać. A to, że wstałaś za wcześnie albo za późno. Właściwie to znowu jest gorąco albo pada deszcz. Generalnie nie masz na nic ochoty a już na pewno na wodę z cytrynką. Ileż można jej pić?! Wyskoczył Ci pryszcz, a z kranu nie leci ciepła woda. Ciągle narzekasz i piszesz skargi do Boga na swoje życie, w którym jest tyle do poprawy. To właśnie są Twoje nawyki

Twój facet znowu marudzi, bo nie ktoś wypił mleko z lodówki, a kot narobił do kuwety i śmierdzi. Patrzysz na niego i zastanawiasz się, co właściwie Ci się w nim podoba? Jest nudny i od życia nie chce nic więcej. Włożył kolejny raz te paskudne klapki i tą koszulkę, której nie znosisz. Masz już tego dość i właściwie, to całą Twoją niechęć słychać w każdym Twoim słowie. Przecież dostrzegasz każdą wadę i wszystko to, co Ci w nim nie pasuje.

skargi komplementy

Wydaje Ci się, że jesteś ponad to, i że Ty zasługujesz na więcej. Jednak każde Twoje słowo, w którym jest tyle negatywnych emocji nie przyniesie Ci nic innego, jak to, na czym właśnie skupiałaś swoją uwagę wciągu. Skargi przynoszą nędzę, ale to Ty decydujesz, co zapraszasz do swojego życia.

Energia podąża za uwagą

Komplementy przynoszą siłę

Wyobraź sobie Twój zwykły dzień. Budzisz się rano i przytulasz się do niego. Jest dosyć wcześnie, ale to nic. Przecież Ty lubisz wstać wcześniej i przywitać nowy dzień na Twój własny sposób. Pijesz wodę z cytrynką, dajesz sobie czas tylko dla Ciebie. Spoglądasz na niebo i uśmiechasz się do słońca. Jeśli pada deszcz, słuchasz kropel deszczu, które stukają w parapet.

Twój facet narzeka, że znowu ktoś wypił mleko, ale Ty się tym nie przejmujesz, bo czyż to jest problem? Nie. Twój mężczyzna to w końcu też człowiek. Ma wady i zalety, jak każdy. Może być smutny i marudny, ale przecież Ty wczoraj też nie miałaś humoru i wtedy On puścił Ci fajną komedię na poprawę nastroju. Codziennie robi Ci zieloną herbatę i pyta czy nie masz ochoty na arbuza. A kiedy jest w sklepie, pamięta o cytrynie, bo przecież Ty codziennie pijesz wodę z cytrynką. Może nie jest ideałem, ale już ustaliłyśmy, że ideałów nie ma! Ale Ty nie szczędzisz komplementów i miłych słów, przecież tworzysz swój świat dziś tak, jak chcesz.

skargi komplementy

Uważasz, że zasługujecie na wszystko, co najlepsze i razem zdobywacie kolejny dzień. W Twoich słowach jest wdzięczność za wszystko, co masz dziś. Dziękujesz za każdy dzień, w którym wszystko jest możliwe.  Każdego dnia używasz komplementów i magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję nie zapominając o uśmiechu. Komplementy przynoszą siłę, rośniesz i bardziej doceniasz siebie, wierzysz w siebie i swoją siłę. Ty decydujesz, co zapraszasz do swojego życia.

Mów i myśl pięknie, a to wróci do Ciebie pomnożone

Nie martw się jednak, jeśli należysz do pierwszej grupy. Zawsze, każdego dnia możesz podjąć decyzję, że czas naprawić swoje życie. Nie zdziw się jednak, jeśli na Twojej drodze pojawi się strach, to normalne. To będzie twoje Ego, bo ono nie lubi zmian. Woli zostać przy tym, co już zna, co jest dla niego najlepsze.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top