Dlaczego wciąż czekasz na szczęście?

szczęscie- narzekanie

Wiesz, że masz mega super moc? Tą mocą jest możliwość podejmowania decyzji. W każdej chwili, sekundzie możesz podjąć decyzję i zacząć działać w czymkolwiek sobie zamarzysz. Masz możliwość wpływu na swoje życie i każdej chwili. Czasami tyko, kiedy wydaje Ci się, że sytuacja jest patowa, musisz chwilę poczekać, aby przyszło rozwiązanie. Szczęście, niby każde go chce, ale…

Ludzie nie czekają z narzekaniem, cierpieniem, ale wciąż Czekaja na to, aby być szczęśliwymi

dlaczego nie mogę zmienić swojego życia

Zdaję sobie sprawę, że media wciąż donoszą o różnych tragediach, napadach, chorobach i innych sytuacjach, które często mrożą krew w żyłach. Dlatego ja już od dawna nie ogadam telewizji. Świadomie dokonałam wyboru, że nie potrzebne mi potrzebuję takich negatywnych bodźców. Jak się sama zastanowisz, nie wnoszą one nic pozytywnego do życia. Czasem pozostawiają smutek albo nostalgię.

Pyza tym łatwo jest wpaść pod chmurę negatywnych myśli, słów znajomych i zarazić się nimi na resztę dnia. Co robię żeby nie wpaść w ten kołowrotek narzekania i marudzenia i dostrzegania tylko tych złych emocji?

Dokonałam wyboru

Nie oglądam telewizji i wcale za nią nie tęsknię. Mam właściwie może ze 2-3 programy, które oglądam od czasu do czasu. Nie są one zupełnie związane z wydarzeniami politycznymi ani żadnych wiadomości. Jeśli chodzi o wiadomości bieżące, wystarczają mi informacje w Internecie. Czytam tylko niezbędne informacje żebym miała pojecie, co się w świecie dzieje.

Nie narzekam. Jeśli już muszę przebywać w otoczeniu osób, dla których narzekanie to ich drugie imię, po prostu nie biorę udziału w tej farsie słów i porównań. Szanuję swoją pozytywną energię i nie pozwolę się z niej okraść. Poza tym, czy naprawdę interesuje mnie ocenianie siebie, innych?

10 mantr

Jeśli chcesz ocenić czyjeś życie, to włóż jego buty

Wdzięczność, medytacja, joga podnosi pozytywną energię w ciele, dlatego każdego dnia są obecne w moim życiu. Ale o nich już pisałam

Tworzę radość w moim sercu z małych drobiazgów codzienności. Bo przecież tych dużych radości, bez tych małych by nie było. Czytam dużo pozytywnych książek i zawsze, w każdej znajdę coś dla siebie.

szczęście narzekanie
szczescie-narzekanie

Dlaczego ludzie nie czekają z narzekaniem?

Myślę, że narzekanie jest wplecione poniekąd w gen Polaków. Zawsze jest źle, nigdy dobrze. Zawsze czegoś Ci brakuje i mogłoby być więcej. Nie lubisz przyznawać się, że właściwie to jest super, bo lepiej powiedzieć, że jest stara bieda.

Łatwiej wypominać, że czegoś brak, że coś się nie udało, żeby nie narazić się na zazdrość, obgadywanie czy inne historie.

A poza tym, zmiana nastawienia wymagałaby od Ciebie pewnej dyscypliny i działania. A komu się chce? Chcemy mieć wszystko już, zaraz i bez zbędnej aktywności. Twoje Ego bije Ci brawo i zachęca do stagnacji. Nawet jeszcze podpowie Ci na ucho, co jest nie tak, i z czym Ci nie po drodze. Zrezygnuj z tego co, oddala Cię od Twojego szczęścia.

Przyciągasz to, czym emanujesz

szczęście narzekanie

Wiesz już dlaczego czekasz na szczęście i nie możesz zmienić swojego życia? Może więc warto zastanowić się nad tym, czy tych wszystkich złych rzeczy, jakie czekają na Ciebie, nie przyciągnęłaś sobie sama? Wszechświat słucha twoich słów, myśli i podaje Ci to, o co prosisz. Jeśli narzekasz, że Ci nic się nie należy, to faktycznie nic do Ciebie dobrego nie spłynie. Jeśli narzekasz, że Tobie nic się nie udaje, to faktycznie przyciągasz same niepowodzenia. Jeżeli mówisz o sobie źle, to nie masz w sobie żadnego źródełka choćby najmniejszego szczęścia, od którego mogłabyś zacząć swoją nową drogę. Czasami warto podnieść wzrok ponad horyzont żeby dostrzec szczęście, tylko czy Ci się chce?

Narzekać jest łatwiej, niż podziękować

Marudzić jest prościej, niż poprosić

Powiedzieć dobre słowo jest trudniej, niż przyznać się do błędu

Oceniać jest przyjemnie, niż przyjrzeć się swoim wadom

Wiesz, że masz super moc? Masz możliwosć decydowania o sobie, swoim życiu i drodze jaką idziesz. Wykorzystaj to dla swojego najwyższego dobra. Jesteś przecież wszystkim co masz. Przejrzyj w końcu na oczy! Twoje szczęście zależy od Ciebie kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek mieszkasz. Masz w sobie super moc. Twórz swoje szczęście w swoim tempie i tam gdzie czujesz się najlepiej. Twórz żródełka radosci w swoim sercu. 

Dlaczego ludzie nie czekają z marudzeniem, ale zwlekają ze swoim szczęściem?

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top