Twoje nawyki tworzą Twoją rzeczywistość

twoje nawyki

Wiesz już pewnie, że wszystko zależy od Ciebie. Wiesz, i co dalej? Samo wiedzenie nie wystarczy. Nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz tego, co robisz codziennie. Niezależnie czy chcesz schudnąć, czy zacząć żyć w zgodzie z samą sobą. Twoje nawyki tworzą Twoją rzeczywistość. Spójrz…

Jeśli codziennie jesz pączka, to w tygodniu pączków zjadłaś siedem. Policz sobie ile to będzie pączków przez miesiąc, rok… Jak sądzisz czy te pączki będą miały wpływ na Twoją wagę oraz samopoczucie? Właśnie! Ten pączek, to taki przykład nawyku. Jeśli nie przestaniesz go jeść, nie będziesz wyglądała lepiej, ale gorzej. Twoja waga pójdzie w górę, a Ty sama będziesz mogła zapomnieć o zgrabnej sylwetce. Chyba, że zmienisz swoje nawyki i zamiast pączka zaczniesz np. pić wodę z cytryną.

Wszystko to, co robimy każdego dnia to nasze nawyki. I właśnie nawyki kształtują Twoją rzeczywistość. Są poniekąd twórcą Twojego charakteru.

Nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz tego, co robisz codziennie.

Podobnie w życiu. Czujesz, że chciałabyś je zmienić, coś naprawić. Czy można się zmienić w kilka dni? Musisz zacząć od określenia, jakie nawyki Ci przeszkadzają i zmień je na nawyki wspierające.

Jakie nawyki musisz zmienić, aby zmienić swoje życie, aby nadać nowe znaczenie swojemu dniu? Może właśnie musisz przestać jeść pączka, albo może powinnaś przestać oglądać TV, a w zamian za to wyjść na spacer? Twoje myśli, słowa również są Twoimi nawykami. Zauważ, czy są wspierające, czy raczej nie przynoszą nic dobrego. Czy czujesz się z nimi dobrze?

Usiądź z kartką i długopisem, i wypisz wszystkie Twoje nawyki. Zastanów się, co wnoszą do Twojego życia.

Przykładowe negatywne nawyki :

 • Narzekanie
 • Obgadywanie
 • Ciągłe przeglądanie facebooka
 • Brak ruchu
 • Negatywne myślenie
 • Zbyt dużo czasu przed TV
 • Niezdrowe jedzenie
 • Nie dbasz o siebie

Jeśli wiesz, które nawyki chciałabyś zmienić, zrób to jak najszybciej. Sama zobaczysz w krótkim czasie, jakie zmiany przyniesie Ci ta zmiana. Najważniejszą z nich będzie Twoje dobre samopoczucie. Wiadomo, że nic nie dzieje się z dnia na dzień, dlatego daj sobie czas. Weź też pod uwagę, że działanie to może wymagać z twojej strony trochę siły i zaparcia. W końcu, jeśli pączka jesz od dawna, to może być Ci trudno, pozbyć się go w krótkim czasie. Pamiętaj jednak o tym, co chcesz osiągnąć i jak chcesz się czuć. Bo przecież to Ty w tym wszystkim jesteś najważniejsza. Gra toczy się o samą Ciebie, więc daj sobie szansę i bądź odważna i wytrwała w swoich działaniach. Żeby jakaś czyność stała się Twoim nawykiem, musisz powtarzać ją często, żeby weszła Ci w nawyk! Na pewno dasz radę! Wierzę w Ciebie.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

2 thoughts on “Twoje nawyki tworzą Twoją rzeczywistość”

  1. Dorota, najważniejsze jest to, czy rzeczywiście chcesz? Czy ci zależy? Jeśli tak, to dasz radę. Trzymam kciuki za ciebie ✊
   Pozdrawiam ciepło
   Agnieszka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top