Kolorowe Jeziorka czyli gdzie warto pojechać podczas wakacji

Kolorowe jeziorka. Okolica niesamowicie bajeczna- Żółty Stawek

Zastanawiasz się gdzie pojechać lub co zwiedzić podczas wakacji? Jakie atrakcje turystyczne możesz zobaczyć? Gdzie warto pojechać żeby czas nie był stracony, a wrażenia niesamowite? Mam dla Ciebie prozpozycję  🙂  W Rudawach Janowickich w okolicach Rudawskiego Parku krajobrazowego, możesz zobaczysz Kolorowe Jeziorka.

Cały kompleks zlokalizowany jest w lesie. Dla turystów przygotowane są parkingi- oczywiscie płatne. Parking przy samych jeziorkah kosztuje 10 zł, a 400 metrów niżej 5 zł. Sam wstęp jest darmowy. Otrzymujesz mapkę, według której kontynuujesz swoją wycieczkę.

 

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

 

 

Polecam zwiedzanie po 18.00, kiedy największe tłumy pojadą już do domu. Wiąże się to też z darmowym parkingiem  😉  🙂  My wolimy zwiedzanie bez tłumów ludzi. A Ty zrobisz jak chcesz.

 

"Kolorowe

 

 

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe jeziorka? A co to właściwie jest? Otóż, masz możliwość zobaczenia jeziorka: żółtego, purpurowego, niebieskiego oraz zielonego- ten ostatni wysycha okresowo   😉   My do niego nie dotarliśmy  😉

Biorąc po uwagę upały jakie goszczą u nas o tej porze, polecam zwiedzanie wiosną lub jesienią- podobno wtedy jest najpiękniej  🙂  My w każdym razie pojechaliśmy tam w sierpniu. Fakt, wysokie temperatury spowodowały, że pierwsze jeziorko żółte praktycznie wyschło  😉   Purpurowe, straciło kolor. A jeziorko niebieskie, było takie niebiesko-zielone  😉

Dwa pierwsze jeziorka sa praktycznie obok siebie. Do niebieskiego trzeba dojść 600 metrów, a do zielonego 1 km od jeziorka niebieskiego. Dla wyczynowców jest jeszcze dodatkowa możliwość dojścia do Wielkej Kopy (góra), która znajduje się na końcu szlaku kolorowych jeziorek.

 

 

Grota przy Żółtym Stawiku
Grota przy Żółtym Stawiku

 

 

Okolica zachwyca swoją oryginalnością.
Okolica zachwyca swoją oryginalnością.

 

 

Atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić.
Atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić.

 

 

Okolica Kolorowych Jeziorek

Sama okolica jest tak piękna, że zrekompesowała nam pewne braki w jeziorkach  😛   😉  🙂   Grota, przez którą można przejść, ten żółty kolor skał, drzewa, zieleń…. Po prostu bajka…  Myślę, że jesień będzie najlepszą porą do zwiedzania, ponieważ kolory jesiennych liści dodadzą jeszcze więcej uroku tej okolicy. Sam szlak jest świetnie zorganizowany np. kładki, barierki czy schodki pomogą przejść nawet małym dzieciom. Warto udać się w kierunku niebieskiego jeziorka, ponieważ trochę wcześniej jest rewelacyjne skupisko skałek, które warto zobaczyć, m.in. grota. Tworzą one niepowtarzalny efekt.

 

 

Kolorowe jeziorka. Okolica niesamowicie bajeczna- Żółty Stawek
Kolorowe Jeziorka. Okolica niesamowicie bajeczna- Żółty Stawek

 

Kolorowe Jeziorka zachwycają nasze zmysły- Jeziorko Purpurowe
Kolorowe Jeziorka zachwycają nasze zmysły- Jeziorko Purpurowe

 

Kolorowe Jeziorka-Jeziorko Błękitne
Kolorowe Jeziorka-Jeziorko Błękitne

 

 

Gastronomia

Na terenie kompleksu, znajdują się toalety bezpłatne. Są bary, gdzie można coś przekąscić. Napić się piwa regionalnego Roch albo usiąść i zjeść swój prowiant. Miejsca do siedzenia jest sporo. Kładki, ławki czy kosze na śmieci. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane.

 

A skoro doatrłeś już tutaj, może warto byłoby podjeechać do położonego w Czechach Skalnego miasta w Adsprach albo Teplicach. Zobaczysz, że nie bedziesz żałowała. Bo i to miejsce jest niezwykłe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top