Ty też jesteś ważna

tu i teraz

Ile razy zdarzyło ci się odsuwać siebie na dalszy plan? Dlaczego? Przecież Ty też jesteś ważna! Tak samo, jak Twoje potrzeby i marzenia.

Rozumiem, że mając jedno ciastko z kremem oddasz je swojemu dziecku ? Ja pewnie zrobiłabym tak samo. Mi chodzi bardziej o stereotyp, kobiety Matki-Polki. Nigdy nie negowałam miłości i troski o swoje dzieci. To przecież naturalne ? Ale nie musisz być zmęczona codziennością. Na szczęście, kobieta dziś, maj co raz większą świadomość samej siebie.

Twoje dzieci uczą się od ciebie życia. To Ty pokazujesz im, co jest ważne.

Pamiętaj,

to TY uczysz swoje dzieci, że też masz prawo do szczęścia, odpoczynku czy swoich zainteresowań. Pokazujesz im, że i one mają prawo być szczęśliwe i kochane. 

Jesteś kobietą, matką, żoną i każda z tych ról jest ważna.
Mów głośno o swoich marzeniach oraz o swoich smutkach. Mów… Ucz swoje dzieci, że możesz czuć się źle. Ale i dziel się radością. Rozmawiajcie.

Zapisz się na ulubione zajęcia np. z jogi, albo zumby. Nie musisz być 24 godziny dostępna dla najbliższych. I tak w twoim sercu zajmują pierwsze miejsce  ?

Ty też jesteś ważna. Dla nich i dla siebie.

Dbaj o siebie

Czy dbasz o siebie? Idź do fryzjera, kosmetyczki. Twoja córka patrząc na Ciebie, uczy się, jak kobieta powinna dbać o siebie. Jesteś dla niej wzorem. Więc naucz ją, że i ona w przyszłości jako dorosła kobieta, będzie zawsze ważna. Jej potrzeby i ona sama.

Rób to, co sprawia Ci przyjemnosć. Zobaczysz, że Twoja samoocena wzrosnie, a samopoczucie będzie lepsze.

Czy dbasz o swoje zdrowie?

Bo o zdrowie twojej rodziny dbasz na pewno! ? Pamietasz o cytologii czy badaniu piersi? Lepiej zapobiegać niż leczyć ? ? Tyle się mówi o profilaktyce. Ale mówi się też o tym, że kobiety lekceważą swoje zdrowie. A potem często życie pisze inne scenariusze, niż byśmy chcieli.

rezerwat cisy staropolskie

Co możesz zrobić dla siebie już dziś:

1. Porozmawiaj z dziećmi o tym, co fajnie byłoby zrobić w weekend. Każdy na pewno będzie miał swoje pomysły. Nie zapomnij też o SOBIE- bo przecież o tym jest ten post ?
2. Zacznij czytać ulubioną książkę.
3. Zapal wieczorem świeczkę i zrób przyjemny nastrój.
4. Jutrzejszy poranek zacznij od kubka pełnego optymizmu. Usiądź rano z kubkiem herbaty albo wody i pomyśl przez chwilę ile masz dobrego w swoim życiu. Pomyśl o tym, co dobrego czeka dziś na Ciebie. Może właśnie za chwilę skoczysz po bukiet kwiatów i wstawisz go do wazonu?
5. Masz jakieś cytaty, które są dla Ciebie ważne? Wydrukuj je i wsadź w ramkę od zdjęć. Postaw na szafce abyś często mogła na nie spoglądać.
6. Bądź dla siebie dobra. Nie musisz być idealna. Ideały są tylko w bajkach, i to nie w każdej.
7. Porozdzielaj obowiązki w Twoim domu.
8. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwsza.
9. Spójrz w lustro i powiedz do siebie: jestem ważna, kocham cię. Zdradzę Ci w sekrecie, że to nie jest takie proste ?
10. Zrezygnuj z telewizji na rzecz dobrego filmu. Telewizja to zjadacz czasu.

Oczywiście, nic nie jest proste tak od zaraz. Ale zacznij od dziś. Najpóźniej od jutra ?

Trzymam za Ciebie kciuki 🙂 

Dbaj o siebie, bo najniebezpiczniej jest czekać do kolejnego poniedziałku, który zmienia się w kolejny tydzień, miesiąc, rok…

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top