Mów sobie czule

mów sobie czule

Spotkały się dwie kobiety. Spojrzały sobie w oczy. Każda ze swoim bagażem doświadczeń i marzeniami (nie)spełnionymi… Dwa światy i dwa domy. Serce i rozum. Harmonia i chaos. Dzień i noc. Młodość i Starość… Gdy tak patrzyły sobie w oczy, Stara Kobieta spytała:

Prolog

– Do kogo mówisz czule?

– Dzieciom mówię, że je kocham, że jestem z nich dumna. Jesteś najlepszą córeczka, jaką mam. Jesteś najfajniejszym synkiem. Świetnie sobie poradziłeś. Widzę, że się starasz. Ty to masz talent. Pięknie. Kocham cię najmocniej na świecie. Pięknie ci wyszło. Dobrze, że się mamy nawzajem. Dobrze, że jesteśmy razem. Skarbie. Słońce moje kochane. Jesteś moim słoneczkiem.

– Komu jeszcze?

– Mężowi, że go kocham, że jest mi z nim dobrze i że czuję się przy nim bezpiecznie. Dobrze, że jesteś.  Jestem szczęśliwa przy tobie. Dobrze, że jesteśmy razem.

– Do kogo jeszcze?

– Do siostry, że fajnie znowu pogadać, że zawsze mogę na ciebie liczyć. Dobrze, że mamy siebie. Tyle razem przeszłyśmy dobrego i złego. Że życzę jej miłego dnia, że jest ważna i kocham ją.

– Do kogo jeszcze?

– Do mojego kota. Kiedy wstaję i gdy wracam z pracy, zawsze pieszczotliwie się z nim witam. Zawsze pieszczotliwie się do niego zwracam. Ty kocie… No, cześć kocie… A gdzie jest mój kotek kochany?

– Do kogo jeszcze?

– W sklepie i na poczcie. Miło zwracam się do obsługujących mnie kobiet. Zawsze życzę im miłego dnia, albo mówię, że ładnie wyglądają. Różnym ludziom.

– Do kogo jeszcze?

– Do rodziców, że fajnie, że zadzwonili, i że ich kocham.

– A co mówisz sobie czule?

-…

– Mów sobie czule tak, jak mówisz innym. Masz wielkie, kochające serce.  Obdarzaj siebie miłością.  Nie ma nic ważniejszego. Mów sobie czule, jesteś wszystkim, co masz…

Młoda Kobieta patrzy na Starą i nie mówi nic. Kocham cię, szepcze bez wiary w swoje słowa. Kocham cię… Jak dobrze, że jesteś. Jesteś najważniejsza na świecie. Jesteś słoneczkiem i pięknie wyglądasz.

Stara Kobieta uśmiecha się i kiwa głową.

– Właśnie tak. Nigdy o tym nie zapominaj. Mów sobie czule i nie odkładaj siebie na później.  

Kobieta patrzy na siebie z czułością i troską. Jesteś moim skarbem i jestem z ciebie taka dumna. Jesteś silna, piękna i emocjonalna. Kocham ciebie taką, jaka jesteś. Jesteś bezpieczna. Odpocznij. Dziękuję ci. Jestem…

dwie kobiety

Stara Kobieta kłania się Kobiecie. Stara Kobieta ociera łzę, obejmuje się ramionami, zamyka oczy i uśmiecha się… Jesteś słoneczkiem i pięknie wyglądasz. Jestem z ciebie taka dumna. Dziękuję. Jestem…

Epilog

Jeśli chcesz znaleźć szczęście w sobie, musisz nakarmić swoje serce bezwarunkową miłością. Miłością do samej siebie. Nie ma innej metody. Szukaj miłości wszędzie i daj ją sobie tak po prostu. Mów. Mów sobie czule i najpiękniej…

Jeżeli zgadzasz się z tym, proszę polub wpis, zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

2 thoughts on “Mów sobie czule”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top