O tym, dlaczego warto zawalczyć o siebie

warto zawalczyć o siebie

Dlaczego warto zawalczyć o siebie? To bardzo proste. Przede wszystkim, dlatego, że czas nie czeka. Płynie sobie, nie pytając Cię o zdanie. Razem z czasem odpływa dzień za dniem, tydzień za tygodniem… A Ty nie będziesz już nigdy młodsza niż w tej chwili. Może to trochę brutalna prawda, ale mną swego czasu bardzo poruszyła. Zdałam sobie sprawę, że mijają mi godziny, dni, tygodnie. Nikt mi ich już nie przywróci i dlatego postanowiłam, że wycisnę z każdego dnia ile się da. Jak zawalczyć o siebie?

Pasja

Zawsze będę powtarzała, że w obecnych czasach, technika daje tyle różnych możliwości, o których ja będąc nastolatką mogłam tylko pomarzyć. Właściwie możesz robić wszystko! Chcesz śpiewać? Śpiewaj. Są różne aplikacje i strony, gdzie możesz założyć swoje konto i nagrywać swoje śpiewanie do woli.

Chcesz tańczyć? Tańcz. Zapisz się na zajęcia do domu kultury w twojej miejscowości. A jeśli wolisz, to możesz tańczyć w domowym zaciszu, korzystając z filmików instruktażowych w necie.

Możesz malować, pisać wiersze albo ćwiczyć jogę tak, jak ja. Wierz mi, naprawdę możesz wszystko! Wystarczy tylko się rozejrzeć. Zastanów się, co będzie sprawiało Ci frajdę i rób to. Zawsze najtrudniejszy pierwszy krok, potem jest już prościej.

warto zawalczyć o siebie

Kiedy robisz to, co sprawia Ci przyjemność wnosisz radość do swojego życia

A przecież o to chodzi. Pasja sprawi, że zawsze będziesz miała jakąś swoją odskocznię od codzienności. Coś więcej niż tylko kanapa i pilot w dłoni. Poza tym, zaczniesz wierzyć w siebie. Zawsze, kiedy stajemy się w czymś dobrzy i zdajemy sobie z tego sprawę, rośnie w sercu świadomość Twojej super mocy! Co nią jest? Może nawet już wiesz, tylko o tym zapomniałaś?

Balans

Odnajdź swój balans. To bardzo ważne żebyś czuła się dobrze sama ze sobą. Pożegnaj stare smutki. Przywitaj każdą najdrobniejszą wdzięczność. Balans między tym, co dobre w Twoim życiu i tym, czego może nie zapraszałaś do niego. Najważniejsza sprawa, to konieczność zaakceptowania tego, co było. Pogodzenia się z tym, co było. Bo rozdrapywanie starych ran sprawi, że będziesz przeżywała wszystko za każdym razem ponownie. Tego chyba nie chcesz? Im szybciej to zrozumiesz, tym szybciej wyjdziesz na swoją prostą drogę spokoju.

warto zawalczyć o siebie

Bądź jak drzewo. Korzeniami w dół, ale sięgaj wysoko do slońca

joga

Jesteś najważniejszą osobą dla siebie. Jeśli jeszcze z jakiegoś powodu nie jesteś, to zmień to koniecznie. Jeśli będziesz szczęśliwa i spokojna, zaprosisz więcej tego spokoju i szczęścia do swojego życia. Troskom powiedz żegnajcie i zaproś radość do swojego domu.

Zdecyduj, że jesteś szczęśliwa, bo to jest dobre dla Twojego zdrowia

warto zwalczyć o siebie

Energia

Zacznij dzień od wody z cytrynką. Dodaj sobie energii zaraz po przebudzeniu. Zrób parę ćwiczeń, posłuchaj swoich myśli. Pamiętaj, że stres jest największym złoczyńcą w naszym świecie. Wiele chorób zaczyna się właśnie od niego, dlatego zadbaj o swoje zdrowie od dzisiaj. Nie czekaj do jutra. Zacznij się zdrowo odżywiać i pij więcej wody. Zobaczysz, że Twoja energia będzie na wyższym poziomie. Pij koktajle owocowo-warzywne i zwracaj uwagę na to, co jesz.

10 pytań o jedzenie

Ruszaj się. Każda dawka ruchu doda Ci dużo energii i szczęścia, zwłaszcza rano. Dlatego ja najbardziej lubię ćwiczyć rano. Czuję się potem świetnie! I Tobie też polecam z całego serca.

warto zawalczyć o siebie

Chcesz efektów? Zacznij coś robić. Jeśli nie robisz nic, nie dziw się, że dzień jest monotonny, a Ty siedzisz znowu pogrążona w smutku. Życie przynosi różne niespodzianki, nie zawsze takie, jakie chcemy. Zawsze jednak możesz zdecydować, jak się zachowasz, co zrobisz, jakie podejmiesz kroki. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystko zależy od Ciebie. Wszystko może nie, ale cała reszta już tak. Warto zawalczyć o siebie.

Zdecyduj. Działaj. Dąż konsekwentnie i wytrwale do swojego radosnego życia

Niezwykła Bohaterko Codzienności trzymam za Ciebie kciuki. Bądź dla siebie priorytetem, a zobaczysz, że zarazisz sobą cały swój mały – wielki świat. Do dzieła! Czy warto zawalczyć o siebie? Zawsze warto! Jesteś swoim Skarbem- Najdrożyszm…

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top