Slow life

Pędzimy i pędzimy. Każdy dzień, to lista obowiązków, zajęć i rzeczy do zrobienia. Nie mamy czasu aby dostrzec chwile, które mijają, które się nie powtórzą. Chcemy wiecej mieć. Robimy kilka rzeczy na raz, aby podnieść nasze kwalifikacje albo żeby osiagnąć wyższe cele.

Na półce piętrzą się książki, które obiecałaś sobie przeczytać w najbliższym czasie. Tylko książek przybywa, bo Ty wciąż nie masz na nie czasu… Zwolnij. Zatrzymaj się.

ŻYJ TU i TERAZ

slow life

To powietrze. To słońce. Ten śpiew ptaków…. Wczoraj kładąc się spać- a nie mieszkam na wsi  😉  😛   , słuchałam cykania świerszczy. Księżyc świecił tak jasno. Pięknie było…  🙂

Żeby się nie wypalić, żeby nie zapomnieć, co jest ważne… zwonij. Szybki styl życia prowadzi często do wypalenia, do stresu, do szybszego starzenia . Stres hamuje produkcję dopaminy, hormonu szczęścia  😉  Nie chodzi mi o to, abyś rzuciła wszystko, ale o to, byś trochę zwolniła w trosce o siebie. 

Slow Life, żebyś poczuła się lepiej  

1. Zwolnij

Świat się nie zawali jeśli nie będziesz robiła wszystkiego na już. Nie jestes robotem. Masz siebie i musisz dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Czasami dobrze jest być jak kot, położyć się w słońcu i wygrzewać, obserwować świat spod przymkniętych powiek, patrząc jak się toczy.

Kiedy ostatnio byłaś na spacerze albo przyglądałaś się światu? Medytuj. Medytacja zmniejsza poziom kortyzolu (hormon stresu), zwiększając poziom „pozytywnych” hormonów, np. serotoniny.

2. Priorytety

Chcesz być dobra we wszystkim. Kto nie chce? Chcesz być dobrą mamą, żoną, chcesz być dobrym pracownikiem. A jednocześnie chcesz mieć posprzątane w domu i dopięte wszystko na ostatni guzik.

Ustal rzeczy ważne i mniej ważne, ale i na takie, które można odłożyć albo zwyczajnie odpuścić. Takie, które chcesz zrobić sama i takie, w których może pomóc ci ktoś inny. Albo ktoś inny zrobi je za ciebie  🙂  Ułatwiajmy sobie zycie  🙂

3. Dbaj o siebie

Znajdź czas na to, co Cię uszczęśliwia i rób tego wiecej

slow life

Nałóż maseczkę, głaskaj kota, tańcz, czytaj albo po prostu posiedź w ciszy  🙂  To czas dla Ciebie. To Tobie ma być przyjemnie.

4. Gotuj slow food

Kiedy przygotowujemy posiłki w dobrym humorze, zawsze smakują lepiej

Dlatego dbaj o swój dobry nastrój. A w kuchni powieś tabliczkę…  😉

slow-life

Zobaczysz, będą sie działy cuda ilekroć spojrzysz na nią ukradkiem, a może nawet zatrzyma Cię na dłużej   🙂

Jedz ze swoją rodziną przy stole. Rozmawiajcie. Opowiadajcie sobie, co przydarzyło się Wam dziś fajnego. Skup się na smaku, na tym jak wyglada dana potrawa, jak smakuje. Jedz wolniej.  Celebruj posiłki.

slow life

Oczywiście slow food, to jedzenie ze zdrowych i nie przetworzonych składników. To jedzenie zdrowe dla naszego organizmu  🙂

5. Pielęgnuj relacje

Rozmawiaj, słuchaj, patrz.

6. Doceniaj siebie

Nagradzaj siebie za małe sukcesy  🙂  Ciesz sie z małych kroczków i postaraj się znaleźć każdego dnia chociaż 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Sytuacji, zdarzeń, które wywołały uśmiech na Twojej twarzy  🙂

slow life

Naucz się cieszyć z drobnych rzeczy, które masz na co dzień, bo te duże zdarzają się dużo rzadziej

I pamiętaj, że duże sukcesy zawsze zaczynają się od małych kroczków, które są równie istotne w naszym życiu. Bo bez nich nie było by tych wielkich.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top