3 komedie, które rozśmieszą cię do łez #1

za jakie grzechy

Ile razy tak było, że siadam aby obejrzeć jakiś film, a po kilkunastu minutach stwierdzam, że to strata czasu. Że nie tego się spodziwałam. Że znowu jest to film nie warty zachodu. A wieczór, który miał być miły zrobił się nerwowy w poszukiwaniach czegoś godnego uwagi.

I widzisz….  😉  Wychodzę na przeciw twoim oczekiwaniom. Podaję ci jak na dłoni kilka filmów, na które warto zwrócić uwagę. Komedie, tak się złożyło, że każda z nich jest francuska, ale mogę zagwarantować ci, że twój czas nie będzie zmarnowany! Ba! Nawet możliwe, że poprawię ci humor!  🙂  Inne propozycje fajnych komedii znajdziesz TUTAJ. Zapraszam.

1. Za jakie grzech dobry Boże?

za jakie grzechy

Ta komedia rozbawia do łez. O co chodzi? Ano chodzi o przyszłość czterech córek pewnego konserwatywnego, francuskiego małżeństwa. Marzeniem rodziców jest aby każda z nich wyszła dobrze za mąż. Czy tak się stanie? Jedna wychodzi za mąż za Żyda, druga za Araba, kolejna za Chińczyka…. Czy to już nie za dużo dla ich rodziców?! Pogodzić różne kultury, obyczaje, religie podczas świątecznej kolacji, to dopiero wyzwanie! Każda z córek strofuje swojego męża jakich tematów nie poruszać aby oszczędzić rodzicom frustracji, aby nie stwarzać stresujących sytaucji  😉  Trochę to trudne, biorąc pod uwagę temperamenty każdego z nich.   🙂    Ale, ale…. Zostaje jeszcze najmłodsza córka.

Kogo ona przedstawi swoim rodzicom? Czy jej wybór poprą siostry, które widzą, że rodzice są już zmęczeni ciągłymi przepychankami wśród zięciów. Spełni się marzenie ich matki o zięciu katoliku? Czy ich najmłodsza córka będzie mogła wziąć ślub w kościele?  Do ślubu dojdzie. Ale powiem wam w sekrecie, że przyszli teściowie najmłodszej córki, dodatkowo mocno namieszają w tej i tak „pokręconej” rodzinie  😉

komedie do obejrzenia

Sami sprawdźcie co takiego się wydarzy. Polecam komedię. Rozbraja nas śmiechem w czasach pełnych uprzedzeń.

2. Wszystko zostanie w rodzinie

komedie warte obejrzenia

Również francuska komedia, przy której ze śmiechu można”boki zrywać”.
Niesamowita- jak się później okazało, wyprawa grupki przyjaciół do Brazylii, do hoteliku ojca jednej z dziewczyn. Pobyt swój zaczynają od wycieczki, która miała być pełna ekstremalnych przezyć. I tak się stało! Ale chyba nie o takie przezycia chodziło bohaterom. Katastrofa zaczyna gonić katastrofę. Akcja goni akcję.

W przezabawny- dla nas,  sposób chcą wreszcie dotrzeć do hoteliku i poczuć się bezpiecznie. Ale to, nie takie proste! Jaskinia, w której ginie ktoś  😉   Plemię indian, leniwiec, zepsuty samolot…. Podczas kiedy niektórzy walczą o przetrwanie, w hoteliku wychodzą na jaw fakty, które właściciel chciałby zachować w tajemnicy. Romans z żoną jednego ze sponsorów czy nielegalny wywóz śmieci.

Wierz mi, dobra komedia dla całej rodziny  🙂

3. Przymusowe lądowanie

komedie warte obejrzenia

Francuskie komedie podbijają chyba moje serce. Ponieważ ta komedia również jest francuska. Zapewniam cię, że przy tym filmie na pewno nie będziesz się nudził.

Każdy policjant dąży do tego, aby otrzymać awans, tak jak nasz bohater. Musi tylko odekskortować pewnego przestępcę do Kabulu. Ale co jeśli owy przestępca upiera się, że nie jest tym przestępcą? Niby łatwa misja. Przecież wystarczy wsiąść do samolot i wysiąść w miejscu docelowym. Ale co może się wydarzyć, kiedy samolot w wyniku awarii musi przymusowo lądować? Kiedy nasz przestępca jest pełnym pomysłów czlowiekiem i zrobi wszystko aby do Kabulu nie dotrzeć? Bo jak twierdzi on, to nie on!

I wierz mi sytuacje jakie dwoją się i troją, są nasycone dużym humorem. Od przykutego do kaloryfera naszego zbiega, porzez pigułkę ekstazy w barze, dryfującej tratwy na otwarym morzu, a także ośrodka dla uchodźców.

Te lekkie i mega zabawne komedie, należą do moich ulubionych filmów! W każdej z nich wszystko dobrze się kończy. Lubię usiąś wieczorem i zobaczyć coś niezobowiazującego, coś lekkiego, ale i wartego uwagi. Jeżeli dawno nie oglądaliście dobrego filmu, przezabawnej komedii, takiej przy której będziecie się naprawdę dobrze bawić, polecam filmy wyżej wspomniane oraz filmy w innym poście.  Nie będziecie żałować poświęconego czasu.

I pamiętaj, śmiech to zdrowie. Więc śmiej się i oglądaj 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top