Ulecz swoje życie- mantry…

jak uleczyć swoje życie- mantry

Jakie ma znaczenie mają mantry i jak wpływają na nas? Przede wszystkim działanie mantr jest oczyszczające i uzdrawiające. Więc jeśli jesteś ciągle zestresowana, a w Twoim życiu i w Tobie panuje chaos… spróbuj mantr. Jak uzdrowić swoje życie? Wystarczy, że będziesz regularnie ich słuchała. Możesz też śmiało je śpiewać. Nie ważne, czy masz świetny głos, czy fałszujesz. Tutaj nikt nie ocenia, nikt nie zwraca uwagi. Każdy dźwięk i wibracja, jaka wypłynie z Ciebie wprowadzi spokój do Twojego serca i życia.

Mam swoje ulubione mantry i chętnie podzielę się nimi z Tobą. Piszę o tych całkiem pierwszych, od których wszystko się zaczęło i o tych mantrach, które odkryłam później. Ale pokolei.

 

jak uleczyć swoje życie- mantry

 

Czym jest mantra

Wszyscy jesteśmy wibracją naszych myśli, emocji i bicia naszego serca. Zgodzisz się ze mną? Wszystko jest wibracją, nawet szafa, Wi-Fi, laptop itp. Mamy umysł, którym możemy kierować i podejmować różne ważne i błahe decyzje. Możemy również wpływać na nasze życie poprzez pozytywne myślenie, za pomocą afirmacji oraz mantr.

Słowo man oznacza „umysł” lub „myśleć”, a trai „wznosić” lub „chronić”. Można, więc rozumieć, że słowo mantra oznacza albo myśl, która nas chroni, wznosi ponad materialny wymiar, albo też wznoszenie umysłu na wyższy poziom.

W dużym skrócie, mantry to specjalne formuły sylab, które tworzą dźwięki, czyli takie WIBRACJE.

 

jak uleczyć swoje życie- mantry

 

Przygotowanie

Fajnie byłoby abyś trochę wcześniej się przygotowała. Chodzi mi o klimat i nastrój. Zapal świecę i zamknij drzwi żeby nikt Ci nie przeszkadzał. Najlepiej śpiewać mantry wieczorem przed snem, ale nie tylko. Mantry można śpiewać w ciągu dnia. Jeżeli naprawdę nie chcesz się przemóc, aby śpiewać, wystarczy, że będziesz jej słuchała. Możesz np. słuchać mantr, kiedy jedziesz samochodem do pracy, albo stoisz w korku, albo idziesz gdzieś, albo po prostu robisz obiad.

 

jak uleczyć swoje życie- mantry

 

Użycie

Dobrze byłoby, aby mantry śpiewać nie tylko głosem, ale też sercem. Właśnie wtedy ma ona największy wpływ. Wibracje, jakie podczas śpiewu odczujesz na całym ciele. Dlatego istotne jest abyś zadbała o ot, żeby nikt Ci nie przeszkadzał. Myślę, że na początku możesz trochę się wstydzić. Zupełnie niepotrzebnie.

Ponieważ każdy z nas jest inny, ma inne doznania i oczekiwania, nie czekaj na zmiany już, zaraz. Daj sobie czas. Istotne jest, aby śpiewać regularnie.

 

 

Jak śpiewać

  1. Możesz usiąść wygodnie na krześle. Ważne jest, aby nogi nie były skrzyżowane, a kręgosłup był prosty
  2. Ręce zegnij w łokciach i przyciągnij je do boków klatki piersiowej. Dłonie są równoległe, otwarte i wyprostowane, lub lekko złożone, jak miseczki zwrócone do góry. Łokcie przylegają po bokach, ręce pod kątem 45- 60 stopni.
  1. Oczy zamknięte i skup całą swoją uwagę w okolicę „trzeciego oka”

Ja najbardzie lubię mantrę Ra Ma Da Sa.  Więcej na jej temat pisze Agnieszka Maciąg. Nie musisz zaraz śpiewać te ok.10 minut. Najważniejsze żeby całe to śpiewanie, albo słuchanie było dla Ciebie przyjemne i żebyś z chęcią do niego wracała. 

Przeczytaj też jakie mam ulubione mantry. Może i Tobie się spodobają. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top