W co się bawić z dziećmi. Rodzic i dziecko, wyśmienici kumple

w co się bawić z dzieckiem

W co się bawić z dziećmi? Co wymyślić? Słuchaj kochana, czas zabaw z moimi dziećmi mam prawie za sobą. Piszę prawie, bo właśnie teraz trójka największych dzieciaków w rodzinie- ojciec, syn i córka, strzelają się miękkimi strzałkami z karabinów do zabawy. Co Ci będę pisała, każdy wiek ma swoje prawa. A jak dobrze wiesz, często mężczyzna jest jak dziecko bardzo długo…

Był czas zabaw z maluchami, teraz jest czas gier planszowych oraz gier na Xbox. Nie powiem, niektóre z ich gier są całkiem fajne. Ale tylko niektóre.

W co się bawić z dziećmi? Zaraz zdradzę Ci tajemnicę, które z zabaw z moimi- wtedy, małymi dziećmi wnosiły mnóstwo śmiechu w naszym domu. Bo nie ma chyba nic bardziej pięknego, jak radość i śmiech, wygłupy i mnóstwo fajnych chwil.

cztery etapy w życiu kobiety

Tygrys

Brzmi groźnie? Nie…! Wyobraź sobie pokój. W pokoju okno. W oknie firany, a za firaną stoi ukryty tygrys- czyli ja. Dzieci zbliżają się pomału, krok za krokiem do okna. Doskonale widzą tygrysa, ale nica nic się nie boją. Kiedy już są blisko, dotykają prawie firanki, tygrys wyskakuje i goni swoje ofiary. Słyszysz już ten śmiech? Biegacie po całym mieszkaniu. Tygrys udaje, że już prawie złapał swoje ofiary. A jak złapie łaskocze i tu i tam. Następnie wraca za firankę i czeka na kolejny swój łup.

Lis

Robi nam się jakiś zwierzyniec  😉   Na czym polega ta zabawa? Lis- czyli ja, wkładam sobie za pasek ogon, np. szalik. Po czym wszyscy biegają po mieszkaniu, próbując zabrać ogon lisowi. Ten, kto zerwie lisowi ogon, zostaje lisem. Prosta zabawa? Takie są najlepsze!

Łapanie pcheł

Do tej zabawy będą Ci potrzebne klamerki, którymi przyczepiasz pranie. W równej ilości dla każdej osoby. Kilka klamerek przypinacie do bluzki, a kilka do spodni. Budzi się dzień i na sygnał, np. kukuryku, wszyscy zaczynają polowanie na pchły. Jeśli zdobędziesz pchłę od innej osoby, przypinasz ją sobie do ubrania. Wygrywa ta osoba, która uzbiera najwięcej pcheł.

Jakie to zwierzę?

Tą zabawę pamiętam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa. Osoba wybiera sobie w myślach jakieś zwierzę, a pozostali uczestnicy zadając pytania, muszą zgadnąć, co to za zwierzę. Przykładowe pytania: czy to zwierzę można zobaczyć w zoo. Czy to zwierzę ma futro, czy ma cztery nogi, czy pływa, czy żyje w lesie, czy jest roślinożerne albo czy jest niebezpieczne?  Nie można zmieniać w trakcie rundy wybranego zwierzaka. Pytania zadaje się kolejno. Każdy po kolei wymyśla sobie zwierzaka.

Jest mnóstwo zabaw, w które można bawić się z dzieckiem. Nie zapomnij jednak, że chyba najlepsza zabawa jest puszczanie baniek. A Ty, jakie zabawy pamiętasz ze swojego dzieciństwa? Albo, w jakie zabawy bawisz albo bawiłaś się ze swoimi dziećmi?

W tak dobrych humorach Twój dom będzie wypełniać radość, aż po sam dach. W trakcie wyśmienitej zabawy i Ty możesz nauczyć się czegoś od Twojego dziecka. Bo może mały to człowiek i jeszcze długa droga przed nim, ale ma parę cech, o których my dorośli często zapominamy. Radość. Co o tym sądzisz?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top