od czego zacząćwdzięczność

Jak rozpocząć wdzięczność?

O tym, że wdzięczność to zawsze dobra droga, nie będę Cię przekonywała. Dojdziesz sama do tego stwierdzenia, kiedy zaczniesz ją praktykować i z dnia na dzień, stanie się Twoim nawykiem.  Jak rozpocząć wdziecznosć? Od czego zacząć?

Prolog

Zaopatrz się w ładny zeszyt. Jeśli nie chcesz, możesz wziąć zeszyt, jaki masz w domu. Mi wdzięczność kojarzy się bardzo pozytywnie, dlatego lubię wszystkie moje ładne zeszyty. Powiem Ci, że te wszystkie kolorowe okładki, zeszyty w linie, kratkę albo czysty, to mój nałóg. Przecież ten zeszyt powinien być ładny. Zapiszesz w nim wszystko to, co dobrego spotkało Cię danego dnia. Dlatego pierwsze, co musisz zrobić, aby rozpocząć wdzięczność to, zaopatrz się w ładny zeszyt i … długopis. Tak… Kocham ładne długopisy, kolorowe mazaki.

Pora dnia

Wybierz porę dnia: rano albo wieczorem. Usiądź wygodnie i zastanów się nad tym, co wydarzyło się w ciągu dnia. Kogo spotkałaś dziś miłego. Kto posła Ci miły uśmiech albo życzył Ci miłego dnia? Może spotkałaś kogoś, kogo dawno nie widziałaś. A może po prostu dzień przebiegł Ci spokojnie tak, jak chciałaś… To Ty decydujesz, za co jesteś wdzięczna. Bo tylko Ty wiesz, co sprawiło, ze poczułaś się miło.  Wybierz tyle zdarzeń, sytuacji, emocji, myśli ile tylko możesz. No, na początek wypisuj, chociaż trzy. Trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczna, tak na początek.

Zadbaj o drobiazgi

Wdzięczność zapisuj w swoim ładnym zeszycie każdego dnia. Codziennie. Zobaczysz, jak na początku może trochę mecząca czynność, stanie się Twoim nawykiem. Fajnie byłoby, aby ta chwila kojarzyła Ci dodatkowo przyjemnie. Zapal wiec świeczki, puść przyjemną, spokojną i relaksująca muzykę. Zapal w kominku olejki zapachowe i popłyń w swojej wdzięczności. Sama zobaczysz, że w Twojej uwadze nad tym, co spotkało Cię dobrego pojawi się uśmiech na twarzy. Dodatkowo w swoim zeszczycie, możesz też zapisywać afirmacje. Będą one dodatko Cię wspierały i budowały Twoje poczucie wartości i wiarę w siebie.

Kilka przykładów

Nie wiesz, jak sobie poradzić z wybraniem Twojej wdzięczności? Proszę, podaję Ci przykłady wdzięczności:

Za to, że jestem

Zdrowie, które mnie otacza

Piękne błękitne niebo

Każdy uśmiech

I każdą radość

Za każdy sprzęt, który ułatwia mi życie

Za ciepłą wodę w kranie

Pyszny obiad, który czekała na mnie

Za moją rodzinę

Mam wygodne łózko

Dobry sen

Zawsze mam dokąd wracać

Zawsze mam do kogo wracać

To Twoja wdzięczność, to są tylko przykłady, jeśli masz problem z odnalezieniem się w tym jak zacząć pisać wdzięczność.

od czego zaczaąć wdięczność

Epilog

Pisz codziennie, aby wdzięczność stała się twoim dobrym nawykiem, do którego codziennie będziesz z chęcią wracała. A zobaczysz którego dnia, jak radość i szczęście rozgościło się w twoim sercu oraz domu. Bo twoja dobra energia, przeniesie się na twoją rodzinę. Więc nie tylko Ty skorzystasz na tej przemianie. Robisz coś dla siebie, a skorzystaTwoja rodzina. Czy to nie piękne?

A czy słyszałaś o prawie przyciągania?

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry