Czy można się zmienić w kilka dni?

czy mozna się zmienić w kilka dni

Kiedy czujesz, że przyszedł dzień, kiedy właśnie nic już na Ciebie nie czeka. Kiedy nie wiesz już, co ze sobą zrobić. I tylko jedna myśl w głowie… chcę się zmienić. Muszę się zmienić, aby dalej żyć. Aby każdego następnego dnia móc znowu cieszyć się codziennością. Ale czy można się zmienić w ciągu zaledwie kilku dni? Jakie zmiany możesz wprowadzić do swojego życia, aby była to trwała zmiana?

Prolog

Zanim zaczniesz zmiany, odpowiedz sobie na pytanie

Czego ja chcę? Jaka chciałabym być? Co mi to da? Jaka wtedy będę? Co będę czuła? Jak moja zmiana wpłynie na moją rodzinę? Jakie korzyści będę czerpała z tej przemiany?

I… wyobraź sobie. Wyobraź sobie siebie jak będziesz się czuła. Jak Twoja rodzina będzie wtedy funkcjonowała. I czuj. Poczuj to wszystko. Przywołaj pozytywne emocje. To niesłychanie ważne.

Optymizm

Naucz się optymizmu. To jak podchodzisz do świata, do siebie, do swoich myśli i ludzi. Ważne jest, aby dostrzegać to, co dobre. Tego mozna się nauczyć. Czytaj pozytywne cytaty, książki czy artykuły w internecie. Często skupiaj swoją uwagę na pozytywnych słowach, myślach czy śmiesznych oraz optymistycznych obrazkach. Moje ulubione znajdziesz oczywiście na moim blogu.

Reakcje

Możesz nauczyć się swoich reakcji. A właściwie na początku, możesz kontrolować to, jak odnosisz się do innych. Zanim coś powiesz, pomyśl chwilkę. Nim skrytykujesz, wstrzymaj swoje słowa. Zanim pomyślisz negatywnie, zwróć uwagę na swoje myśli. To, co czujesz jest ważne, ale ważniejsze jest, abyś mogła reagować na swoje zachowanie. Powiedz STOP albo WRÓĆ i zmień to, co zrobiłaś nie tak. Sama zobaczysz, że po pewnym czasie, Twoje reakcje zmienią się i nie będziesz musiała już zwracać na nie uwagi. Gdyż pozytywne podejście, stanie się Twoim nawykiem. Fajnie, nie?

Nawyki

Możesz śmiało zmienić to, w jaki sposób rozpoczynasz dzień. Możesz zmienić sposób spędzania czasu, jakie filmy oglądasz i wiele różnych aspektów w Twoim życiu. Jeśli tego chcesz i potrzebujesz. Wspólny posiłek przy stole i spacer, to świetny sposób na spędzenie niedzieli, którą może dotychczas spędzałaś tylko w domu. Otwórz się na ludzi, na nowe doznania i sytuacje. Stan się odważna i nie bój się swoich oczekiwań.

czy mozna się zmienić w kilka dni

Emocje

Zamiast walczyć ze swoimi emocjami, zaakceptuj je. Każdy z nas ma prawo czuć się źle. Ja także i zapewniam Cię, że czasami również płaczę i jestem smutna. Dlaczego? Bo jestem, tak jak Ty, kobietą. Mam swoje uczucia i… hormony! Radzę Ci, zaakceptuj swoje negatywne uczucia, ale ich nie pielęgnuj. Pozwól im być i ulecieć z czasem. Bo przecież emocje, które nie pozwalają Ci iść dalej do przodu, które tylko trzymają Cię w przeszłości, dobrze jest pożegnać, żeby zacząć żyć.

Epilog

Czas na zmiany? Nie bój się ich. Każda zmiana niesie nowe doświadczenia, nowe sytuacje i uczucia. I nie muszą one oznaczać końca świata. Zamknij jedne drzwi, żeby otworzyć kolejne. W kilka dni możesz zacząć zmieniać siebie i swój świat. Wystarczy trochę odwagi i chęci. Zaufaj sobie i poczuj się tak, jak chcesz moja odważna bohaterko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top