Co możesz zrobić dla siebie w 10 minut

kazdy-dzien-jest-wyjatkowy

Co możesz zrobić w 10 minut? Ugotować jajka, zrobić kanapkę, przytulić się, przeczytać książkę. Warto poświecić sobie, chociaż 10 minut każdego dnia, aby przekonać się, jak jesteś ważna. Jak ważny jest czas poświęcony sobie? Wiem, że dbasz o wszystkich wkoło i robisz to doskonale. Chociaż Ty sama uważasz, że mogłabyś lepiej, bardziej, więcej… Stop! Pozwól na 10 minut dla siebie, codziennie. Zobaczysz, że czas dla siebie nigdy nie jest czasem straconym.

 1. Poświęć te 10minut na medytację

Jeśli mówisz, że medytacja zabiera tyle czasu… Tyle? Konkretnie ile? 10 minut na chwilę dla siebie, na chwilę ciszy i swoje myśli. Czy to dużo, czy mało nie wiem. Dla mnie to czas, jaki wolę wykorzystać na medytację niż siedzieć przed telewizorem i słuchać wiecznie negatywnych wiadomości. Znowu gdzieś dzieje się źle, ktoś kogoś okradł, gdzieś ktoś zginął. Polityka, to jedno wielkie…, a media często robią szum z niczego, aby tylko przyciągnąć większa oglądalność. Nie biorę w tym udziału. W dodatku medytacji poświęcam 10 minut, a wiadomości trwają zdecydowanie dłużej. Co jest bardziej wartościowe? Zdecyduj.

 1. Joga

No, oczywiście nie może zabraknąć tutaj jogi. Tak, moja droga, 10 minut spokojnych i łagodnych ćwiczeń dla ciała i ducha, to sama przyjemność szczególnie z rana. Ale wieczorne ćwiczenia też są całkiem ok. Joga, to nie tylko ćwiczenia, ale połączenie oddechu i płynnego ruchu. Ale oczywiście, jeśli nie przepadasz za jogą, to każdy ruch będzie lepszy niż zbijanie baków w kanapę.

10 minut

 1. Koktajl owocowo – warzywny

W 10 minut, a nawet krócej możesz przygotować sobie bombę witamin i zabrać ją ze sobą do pracy albo wypić na śniadanie.  Koktajle owocowo – warzywne są ze mną już od dobrych kilku lat i jeszcze mi się nie znudziły. 10 minut dla siebie, czy to nie wspaniały sposób, aby zadbać o siebie. Przecież zdrowie masz tylko jedno, lepiej więc jednak zadbać o nie teraz, kiedy jesteś zdrowa.

 1. Wdzięczność

Przed snem albo rano, wypisz chociaż kilka rzeczy, za jakie jesteś wdzięczna. Myślisz, że nie masz za co być wdzięczna? Naprawdę? Zastanów się.

Wdzięczność, jaką napiszesz rano pozytywnie nastroi Cię na nowy dzień. Wlejesz świadomość wdzięczności do swojego serca.

Wdzięczność z wieczora, pozwoli Ci docenić Ci bardziej to, co masz.

A wieczorem podziękuj za wszystko, czego dziś nie straciłaś wówczas dowiesz się, jak wiele masz

Zbyt często przyjmujemy za oczywiste to, co mamy. Zbyt rzadko przystajemy, by spojrzeć na swoje Życie z dystansem. A przecież przyciągamy to, na czym skupiamy swoją uwagę. Rób więc tego więcej!

 1. Myśl pozytywnie

Przez 10 minut dziennie. Dasz radę? Spróbuj chociaż. Przestań oczekiwać najgorszego, a zacznij wierzyć w to, że może być lepiej, że to, co dobre dopiero przed Tobą.  Zacznij od dziś, od teraz i nie zniechęcaj się, kiedy pojawi się pierwsza, a potem kolejna przeszkoda.

Zmień swoje myśli, słowa, a zmienisz swoje życie

To nie kolejny banał wyssany z palca, ale prawda. Twoje myśli tworzą Twój świat, więc zwróć uwagę, o czym myślisz. Zwróć uwagę, o czym mówisz i nie czekaj już na swoje szczęście, tylko idź po nie.

10 minut

 1. Marz moja miła przyjaciółko

Bo tylko spełniając swoje marzenia sprawiasz, że żyjesz tak, jak chcesz. Nie zastanawiaj się JAK. Pomyśl raczej o tym, jak będziesz się czuła, kiedy się spełnią.

Jedyny wróg na Twojej drodze to, strach. Zapamiętaj tylko to, że strach pochował już nie jedno marzenie. Czy jesteś gotowa na życie Twoich marzeń? Masz szansę je spełnić, każde z osobna. Wystarczy w to uwierzyć.

Więc czego chcesz? Co możesz zrobić już teraz? Na czyje pozwolenie czekasz? Czego się boisz?

Jak będziesz się czuła, kiedy już to osiągniesz?

Zapisz odpowiedzi i ruszaj drogą do siebie. A gdy napotkasz kłodę na drodze, zwyczajnie ją przeskocz. Będziesz już dwa kroki bliżej swojego celu i przypomnij sobie po co idziesz.

 1. Śmiech

Nie musisz być szczęśliwa żeby się śmiać. Stajesz się szczęśliwa, gdy się śmiejesz…

Czy muszę ten punk ubrać w jakieś słowa? Nie…

znajdź czas dla siebie

 1. Oklepuj twarz

Rano po umyciu, po nałożeniu kremu wklepuj go w skórę twarzy. To świetne pobudzenie skóry i nadanie jej jędrności. Uwielbiam to! Chyba znajdziesz 10 minut, a może nawet krócej dla swojej skóry. A potem uśmiechnij się do siebie w lustrze, koniecznie!

 1. Słuchaj muzyki

Takiej, która wpada w Twoje ucho i sprawia, że chce się żyć, tańczyć, śpiewać! Masz takie utwory? Napisz w komentarzu, chętnie ich posłucham. Kiedy słuchasz muzyki, tańczy twoje serce i dusza się cieszy, bo Ty się cieszysz. Więc śpiewaj i ciesz się chwilą.

 1. Kochaj

Miłość ma moc sprawczą

10 minut dla siebie. Czy to dużo, czy mało? Ja uważam, że czas dla siebie nigdy nie jest czasem straconym, a najlepszy jest ten czas, który spontanicznie staje się chwilą wyjątkową. Taką tylko twoją.  Twórz swoje małe – wielkie szczęścia i twórz swoje radości w sercu. Niech obudzona radość przyciągnie do Ciebie wszytko to, o czym marzysz. Szczęście, to te wszystkie małe sprawy codzienności. Jakie są Twoje?

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę zostaw komentarz i udostępnij go, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

4 thoughts on “Co możesz zrobić dla siebie w 10 minut”

 1. Biorę to do siebie, chłonnę… każdego dnia znajduję dla siebie kilkanaście minut (odkąd od prawie roku jestem na drodze samorozwoju i poszukiwania siebie).
  Poranne rytuały – króciutka joga, masaż twarzy, muzyka medytacyjna i indyjska (wizualizacja marzeń), jest moc… Każdego dnia zmieniam się, … na lepsze…
  dziekuję za ten wpis
  pozdrawiam serdecznie

  1. Agnes May LIfe

   Pięknie to ujęłaś Barbara. Każdego dnia zmianiam się na lepsze… Ja dodałabym jeszcze: …dla siebie 🙂
   Pozdrawiam ciepło ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top