Jak dbać o kryształ i kamień mocy?

Twój kryształ promieniuje niesamowitą energią wspierającą Ciebie na każdym etapie życia. Niezależnie czy nosisz go przy sobie, czy leży na nocnej szafce pozwala Ci odczuć swoją magię. Czy wiesz jak dbać o kamień i kryształ, aby mógł wciąż dobrze z Tobą współgrać? Bo o tym, jaką mają moc pisałam już w innym wpisie. Nie zapomnij, że Twoje samopoczucie również jest bardzo ważne, dlatego oczyszczaj również siebie z negatywnej energii. 

Jak dbać o kryształ i kamień mocy

Przede wszystkim ważne jest, aby nie trzymać ich w szufladzie, pudełku, w szafce. One potrzebują powietrza i światła. Potrzebują też Ciebie, aby tworzyć z Tobą zgrany duet. Bo przecież mają Ci służyć dla twojego najwyższego dobra – przynajmniej ja każdy kamyk, kryształ dla Ciebie programuję w taki sposób. Z miłością, dobrą intencją i wiarą w każdy z nich.

Ścieraj z kamyków kurz miękką i czystą ściereczką i oczyszczaj je, co jakiś czas, aby ich energia była niezakłócona.

Kamyki lubią naturalne środowisko, tzn. lepiej trzymać je na drewnie, szkle itp. Nie lubią plastików i sztucznych materiałów.

I bardzi ważne! Nie zapomnij oczyszczać kamieni i kryształów z neatywnej energii, z przepracowania – jeśli można tak to ująć.

Jak oczyszczać kamień i kryształ mocy

Każdy kamyk i kryształ po pewnym czasie należy oczyścić, aby z negatywnej energii. Kamyki, jakie dla Ciebie programuję oczyszczam w sumie sześcioma różnymi sposobami. Chcę, aby każdy z nich był zaopiekowany i porządnie zaprogramowany dla Ciebie, aby służył Ci dla twojego najwyższego dobra! Tak, kochana zanim kamyk dla Ciebie ładnie spakuję, jest on przeze mnie oczyszczany i dopiero wtedy programuję go pozytywnymi programami dla Ciebie.

Woda

Opłucz kamyk przez kilka minut pod bieżącą wodą o temperaturze pokojowej, a potem pozwól mu wyschnąć na czystym ręczniku papierowym.

Płomień świecy

Trzymaj kamyk w dłoni i przesuń dłonią nad płomieniem świecy kilka razy. O tym, że świeca oczyszcza z negatywnych energii, że odgania negatywną energię często powtarzam podczas bezpłatnych medytacji, jakie prowadzę na Instagramie oraz w grupie Tworzę Swoje Szczęście.

Okadzanie

Okadzać możesz swój kamyk mocy w dymie z Palo Santo, białej szałwii albo kadzidła z drzewa sandałowego. Trzymaj kamyk przez chwilę w dymie i spójrz jak dym otula Twój kamyk z każdej strony.

 Światło Księżyca i Słońca

Warto wystawiać kryształy i kamienie na działanie promieni Słońca i Księżyca. Jeśli chodzi o Księżyc, to najlepiej roić to podczas pełni i nowiu. Księżyc i Słońce mają swoją niesamowitą moc, którą dzielą sie ze Światem, z ludźmi i przyrodą. Korzystaj z dobrodziejstw natury.

Ziemia

Można kamyk mocy zakopać w ziemi na okres od jednego do dwóch dni, aby Ziemia przejełą negatywną energię. Jeśli oczyszczasz kamyk w doniczce, ziemię z doniczki po oczyszczeniu kamyków wyrzuć.

Sól

Zamiast w ziemi, możesz zanurzyć swój magiczny kamień w soli na czas przynajmniej 24 godziny. Sól po oczyszczaniu nie nadaje się do spożycia.

Dźwięk

Również pozytywne wpływa na oczyszczanie. Najlepiej, aby były to dźwięki mis tybetańskich, ale świetnie może też sprawdzić się mantra.

Pozytywna intencja

Jest to jedna z metod, jaką stosuję – programowanie. Jeśli kupiłaś u mnie kryształ, to wiesz, że otrzymujesz ode mnie również programowanie dla twojego kryształu. Oczywiście, zawsze możesz dodać coś od siebie. Przecież wciąż się zmieniamy, potrzebujemy czegoś innego, dlatego nie trzymaj się tego programu uparcie, jeśli czujesz, że dziś potrzebujesz czegoś innego. To zupełnie normalne. Zmieniasz się podczas Twojej podróży w głąb siebie. Zmienia się Twoje postrzeganie świata i Ciebie samej. W związku z czym i Twoje potrzeby ulegają zmianom. Jaki więc dziś twój nastrój? 

Wizualizacja

Możesz sobie wyobrażać pozytywną energię, która poprzez Twoje dłonie oczyszcza kamyk z negatywnej energii. Tą metodę stosuje zawsze do programowania kamyka mocy dla Ciebie.

Teraz już wiesz, jak możesz dbać o swój kamyk mocy, jak oczyszczać kamien i kryształ. Podczas programowania dla Ciebie tego specjalnego kamyka stosuję wodę, płomień świecy, okadzanie, dźwięk, pozytywną intencje oraz wizualizację. Czasami promienie słońca, jeśli podczas przygotowywania dla Ciebie kryształu świeci Słońce. Wtedy po umyciu w wodzie zostawiam je, aby wyschły w jego promieniech.

Zanim zdecydujesz się na kamyk zastanów się nad tym, jaką rolę miałby pełnić dla Ciebie. Czy ma być Twoim talizmanem czy amuletem? Warto również zastanowić się, czego potrzebujesz, co pragniesz wzmocnić w swoim życiu, w sobie, co chcesz przyciągnąć? A potem… Oglądaj kamienie, kryształy i otwórz się na każdy z nich. A kiedy poczujesz, że jakiś szczególnie zwraca Twoją uwagę na siebie, możesz być pewna, że właśnie jego potrzebujesz, że właśnie on chce do Ciebie trafić. Takie one już są, pełne niesamowitej energii i mocy dla Ciebie.  

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top