Fazy Księżyca, a manifestacja pragnień

Fazy Księżyca mogą świetnie służyć, jako zegar nadający Twojemu życiu wymarzony kształt. Jednak abyś mogła wykorzystać fazy księżyca do manifestowania swojego życia, musisz zapoznać się z cyklami Księżyca oraz zasadami manifestowania swoich pragnień. Manifestowanie z wykorzystaniem faz Księżyca, szczególnie mocno potęguje nasze szanse na to, aby miały możliwość się spełnić.

Kilka faktów:

 • Księżyc krąży wokół Ziemi tak, jak Ziemia wokół Słońca.
 • Pełnia Księżyca następuje po dwóch tygodniach od nowiu, a nów dwa tygodnie po pełni itd.
 • Księżyc rządzi głównymi aspektami życia, tj.: emocje, jedzenie, dom, potrzeby, piersi, kobiecość, pielęgnacja, instynkty, podświadomość.
 • Wędrówka Księżyca przez wszystkie 12 znaki zodiaku trwa około 30 dni, około 2, 5 dnia w każdym ze znaków. A każdy ze znaków odpowiedzialny jest za uruchomienie konkretnych sił i emocji, które mają wpływ na każdy organizm.

fazy ksieżyca

Fazy Księżyca

Nów

Księżyc nie jest widoczny na niebie, jednak oddziaływanie Księżyca w tej fazie jest bardzo silne. Energia Słońca i Księżyca nakładają się na siebie w tym niezwykłym czasie. Księżyc w nowiu, to czas najlepszy do rozpoczęcia nowych spraw, projektów, pozbycie się nałogów. Warto wtedy korzystać zbiegów kosmetycznych czy upiększających oraz oczyszczać organizm, przycinać rośliny, aby rosły jeszcze piękniejsze. Warto także medytować abyś mogła odnaleźć swoją moc.

Nów jest czasem, kiedy łatwiej przyciągnąć do życia nasze pragnienia, marzenia. Wzrasta duchowa energia oraz Twoja moc. Jest to czas początku i wzrostu zarówno sferze osobiste, związków czy sferze zawodowej.

Ten magiczny czas możesz też poświecić na rytuały ochronne, uzdrawiające, zapewniające szczęście i powodzenie. To czas, kiedy możesz przyciągnąć pozytywne zmiany, nowe możliwości, pozytywnych ludzi do swojego życia.

Warto zapalić białą świecę, spisać swoje marzenia, intencje, plany. Odczytać je i spalić w płomieniu świecy i wyrzucić, rozsypać, aby Wszechświat miał szansę na ich realizację. Wtym czasie możesz przeprowadzić rytuały na nów Księżyca.

Księżyc przybywający

Księżyc na niebie przypomina literę D. W tym czasie bardzo wskazane jest, aby magazynować swoje siły, ponieważ od tego zależy Twój późniejszy sukces.

Zaleca się w tej fazie Księżyca farbowanie włosów, zabiegi odżywcze i wzmacniające. Możesz też rozpocząć dietę.  Uwaga! Podczas przybywającego Księżyca najszybciej przybiera się na wadze.

fazy księżyca

Pełnia

Jest porą kończącą cykl Księżyca i jest takim punktem szczytowym oraz pozwoleniem na odejście tego, co należy już do przeszłości. Pozbycie się niepokoju i zmartwień oraz negatywnych schematów, w jakie podaliśmy.

To czas, kiedy intuicja pracuje na najwyższym poziomie. Wróżenie, szukanie odpowiedzi na dręczące pytania, usuwanie przeszkód i zrzucanie ciężaru przeszłości. Podczas pełni można uwalniać poczucie winy, lęku, strachu, złości, rozczarowania, gniewu i wszystkiego, co jest niepożądane w twoim życiu.

Zwracaj uwagę na myśli podczas pełni Księżyca, ponieważ przychodzące myśli dają Ci informację, w której sferze Twojego życia brakuje równowagi. Może pracujesz zbyt ciężko albo wydajesz za dużo pieniędzy? A może zbyt dużo wymagasz od siebie albo zbyt dużo dajesz od siebie innym?

Pełnia przypomina, że zawsze powinnaś brać też coś dla siebie, że równowaga między dawaniem a przyjmowaniem, powinna zostać zachowana.

Trwanie w gniewie, jest jak picie trucizny i oczekiwanie,

że ktoś inny umrze – Budda

Dlatego aby puścić, uwolnić to, co Ci ciąży niezbędne jest wybaczenie. Partnerowi, dzieciom, rodzicom i każdemu innemu człowiekowi, który Cię skrzywdził. Wybaczenie nie oznacza zaakceptowania słuszności czynu, ale oznacza, że uporałaś się już z tą sytuacją i możesz ruszyć do przodu.

Podczas pełni zbierasz plon tego, nad czym pracowałaś, co pielęgnowałaś, do czego dążyłaś. W tym czasie możesz odczuwać problemy ze snem, jesteś pobudzona, hormony szaleją, a przycięte kwiaty, zwiędną. Zbieraj raczej zioła, które podczas pełni mają największą moc.

Podczas tej fazy Księżyca, możesz przeprowadzić rytuały, które pomogą Ci przejść przez ten wyjatkowy czas.

faza księżyca

Księżyc malejący

Księżyc na niebie, przypomina literę C. To czas refleksji i odpoczynku oraz moment na przyjrzenie się sobie. Swojemu wnętrzu, snom. Warto wtedy medytować, aby za każdym razem oczyszczać nawet najmniejszy kawałek serca, części siebie. To czas odwracania niepowodzeń czy złej passy. Odcinanie się od toksycznych relacji, usuwanie przeszkód w dążenie do celu, uleczanie złamanego serca, oddalenie oziębłości, uwalnianie lęków czy poczucia winy.

Ścięte lub wydepilowane włosy będą wolniej odrastały. Wzmacniaj ciało, które podczas tej fazy wolniej tyje i nie męczy się tak podczas aktywności fizycznej. Plamy z ubrań łatwiej schodzą, a przygotowane jedzenie lepiej smakuje.

Księżyc przepełniony jest energią kobiecą, dlatego na nas jego energia działa silniej. Jesteśmy bardziej emocjonalne, widzimy więcej i czujemy cała sobą. I właśnie to, jest naszą ogromną siłą. Siłą Kobiet. Łącząc się z energią i rytmem Księżyca, natury, otoczenia jesteśmy w stanie lepiej usłyszeć własne ciało, poczuć je i zrozumieć.

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

2 thoughts on “Fazy Księżyca, a manifestacja pragnień”

 1. Taki artykuł był mi potrzebny! Napisane zwięźle, przystępnie, a zarazem z dużą ilością ważnych informacji. Dziękuję, życzę miłego dnia!

  1. Agnieszka Zagor

   Bardzo się cieszę. Sama również lubię aby konkretne informacje były zawarte w jednym miejscu.
   Pozdrawiam ciepło

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top