O czym warto rozmawiać?

Czy warto rozmawiać o swoich uczuciach, emocjach? Czy można rozmawiać o lękach i o tym, czego się boisz, z czym nie dajesz sobie rady? Można, nawet trzeba. Nic tak nie dodaje odwagi,. Jak spojrzenie swoim emocjom prosto w twarz, prosto w oczy.

Zazwyczaj udajesz, ubierasz maski, aby wywiązać się z oczekiwań innych osób. Ukrywasz swoje uczucia, aby ktoś Cię zauważył, w końcu docenił. I mimo iż wcale nie jest Ci po drodze, to dla świętego spokoju grasz w teatrze cieni własnego serca.

Powiesz, że rozmowa nic nie da, że to bez sensu, bo właściwie to nie jest tak, jak myślisz… Grasz tak długo, aż przestajesz siebie poznawać, bo siebie schowałaś przed światem w zakamarkach własnego serca i zapomniałaś o sobie. Tak długo byłaś (nie)sobą, że w końcu zapomniałaś już jak to jest myśleć o sobie, a nie o tym, co powiedzą inni…

A gdybyś tak…

… usiadła przed lusterkiem i zapytała siebie, kim jesteś? Co tu robisz? Czy kocham siebie? Czy szanuję siebie i co jest dla mnie ważne? Popatrz sobie w oczy… zajrzyj w głąb swojej duszy, swojego serca i odpowiedz sobie na pytanie, na co czekasz? Jak długo jeszcze będziesz odkładała siebie na później? Pytaj o to, co uwiera Cię w sercu i o swoje marzenia. Dlaczego dziś jesteś w tym, a nie innym miejscu? Czy prawda o Tobie, jest twoją prawdą? Czy warto rozmawiać ze sobą?

Ok, może zbyt dużo pytań. Zacznij od jednego, tego, które zabrzmiało w Twoim sercu…

Akceptacja, daje Ci możliwość pójścia do przodu

Bądź ze sobą szczera

Bądź dla siebie dobra podczas tej rozmowy. Nie krytyku i nie oceniaj. Wystarczy, że mnóstwo opinii słyszysz na zewnątrz Ciebie. Cokolwiek usłyszysz, zaakceptuj. Może przyjdą rzeczy, które już dawno powinnaś puścić, może nawet nie będzie Ci z nimi wygodnie, ale bądź wyrozumiała podczas tej rozmowy. Nikt nie odpowie Ci bardziej szczerze, niż Ty sama. A każde wypowiedziane słowo sprawi, że poczujesz lekkość na sercu. Bo tylko wypowiedzenie słów na głos, daje im możliwosć zaistnienia, na chwilę. Zanim je puścisz, pozwól im wybrzmieć ostatni raz.

Wybacz

Kiedy przyjdą do Ciebie słowa, ludzie, myśli pozwól im zaistnieć na chwilę. Ale tylko po to, abyś mogła je pożegnać i zrobić miejsce na pozytywną energię w swoim życiu. Wybaczaj… Ludziom, zdarzeniom, sobie. Nic tak bardzo nie dodaje lekkości i poczucia wolności w życiu jak wybaczenie.

Wybacz sobie popełnione błędy, niepodjęte decyzje albo podjęte decyzje. Wybacz, że nic nie zrobiłaś, albo zrobiłaś zbyt wiele. Wybaczaj słowa wypowiedziane i te, które nigdy nie wydobyły się z gardła. Czyny, rany, gniew, i samotność. Wszystko, co tylko się pojawi.

Wybaczasz zawsze dla swojego serca

A kiedy…

Twoje prośby, tłumaczenia itp. nie przynoszą efektu, przestań! Przestań już gadać w kółko o tym, co ktoś powinien lub nie powinien. Co jest dobre, a co złe. To jest Twój punkt widzenia i każdy ma prawo żyć po swojemu. Nawet popełniając błędy. Nawet, jeżeli Ci się to nie podoba. Takie jest życie.

Rozmawiaj, więc o słońcu, spacerach, gotowaniu i o tym, jak wietrznie dziś na dworze. Powiedz komplement i dobre słowo, uśmiechając się.

Twoją prawdą jesteś Ty

Trzymaj się więc tego.

Wolisz mieć rację, czy mieć spokój?

A potem…

Usiądź naprzeciwko lustra i powiedz sobie, jaką jesteś sympatyczną osobą. Pochwal siebie za każdy krok do przodu. Uśmiechnij się i poczuj swoje serce, poczuj swoją duszę. Bądź z siebie dumna. Nie każdy potrafi z dystansem iść przez życie.

Sama zobaczysz, że kiedy zwracasz uwagę na to, o czym mówisz świat wydaje się bardziej przystępny. Kiedy w Twych słowach jest więcej optymizmu, więcej optymizmu pojawi się w Twoim dniu. Bez krytyki i oceny, żyje się o wiele spokojnie, bez presji, bez dramatyzacji. Ludzie inaczej odbierają Ciebie. Świat inaczej patrzy na Twoje serce. Wszechświat przyciąga do Ciebie to, czym karmisz swoje serce. Stawiaj więc granice, mów to, co czujesz i nie poddawaj się manipulacji. Bądź ze sobą szczera w każdej formie komunikacji. Warto rozmawiać ze sobą i z ludźmi.

Jesteś sobą, miłością, mądrością…

Jeżeli podobał Ci się mój wpis, zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top