Rytuały, a pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca to czas, który zachęca do tego, aby pozwolić odejść temu, co nie jest Ci potrzebne w życiu. To wyjątkowy czas na uwolnienie się od przeszłości oraz innych emocji, które nie pozwalają Ci iść dalej.

Kiedy podczas nowiu Księżyca możesz otworzyć sie na nowe, pełnia jest czasem, kiedy możesz zasilić swoją przestrzeń cudowną energią lekkości i kreacji. To właśnie wtedy twoje talizmany mogą napełnić się cudowną mocą blasku i energii Księżyca. Twoja medytacja może przynieść Ci oczyszczenie i ulgę. To właśnie w ten magiczny czas możesz również wybrać kartę, która będzie wspierała Ciebie przez kolejne dni, aby łatwiej i z lekkością puścić to, co trzeba.

Jakie rytuały magiczne możesz zrobić na pełnię Księżyca

Woda księżycowa

Nalej wody do szklanego naczynia – oczywiście czystego. Ja użyłam karafki i dodatkowo włożyłam do niej kamienie – kwarc różowy, cytryn, labradoryt, kwarc dymny. Pamiętaj, że nie każdy kamień lubi wodę, np. selenit, piryt, róża pustyni nie przepadają za wodą.  Wodę możesz zrobić również bez dodatków i tak też jest ok. Kieruj się swoim czuciem, to się zawsze opłaca.

Naczynie z wodą i z kamieniami wystaw na noc, na parapet lub w inne bezpieczne miejsce. Światło Księżyca naładuje wodę i kamienie swoją energią. Dzięki temu, będziesz miała wspaniałą wodę naładowaną energią pełni Księżyca.

woda księżycowa pełnia księżyca

Ja, zanim jeszcze wystawię wodę na zewnątrz, programuję ją tym, czego akurat potrzebuję, np. odwaga, jestem wystarczająca, wierzę w siebie, spokój wypełnia moje ciało, jestem zdrowa i szczęśliwa, bez lęku i strachu otwieram się na nowe itp. Wszystko zależy od tego, co czujesz i czego potrzebujesz na swoim etapie w życiu.

Co robić z księżycową wodą?

Możesz pić wodę, ładując swoje ciało tą energią. Picie wody oczyszcza ciało i duszę, łatwiej odzyskać swoją energię. Można wzmocnić intuicję albo odnaleźć harmonię w swojej przestrzeni.  

Do mnie dzisiaj przyszło, że właśnie skończyła mi się mgiełka Mój Blask więc na bazie tej wody sporządzę dla siebie mgiełkę. Możesz spryskiwać siebie albo swoją twarz. Taka woda pozwala zachować młodość i oczyścić aurę.

 Tą cudowną wodą możesz spryskiwać kwiaty, będą Ci wdzięczne za doładowanie i wzmocnienie.

Woda księżycowa oprócz tego, że ładuje się energią pełni Księżyca, to dodatkowo ładuje się energią znaku zodiaku, w którym jest pełnia Księżyca.

Uwolnij emocje

Uwolnij emocje w rytuale spalania. Czyli? Zapal świeczkę, najlepiej taki light do podgrzewacza. Połącz się ze swoim sercem i wypisz na kartce wszystko to, z czym chcesz się pożegnać. Wypisz wszystko, co chcesz uwolnić ze swojego życia. Kiedy już wszystko wypiszesz, spal kartkę w płomieniu świecy a świeczkę zostaw, aby sama dopaliła się do końca. Niech ta pełnia Księżyca uwolni to, co chcesz uwolnić.

Poczuj, jak negatywne emocje opuszczają Twoją przestrzeń, jak robi się miejsce na nowe. Możesz puścić ulubioną mantrę, aby doładować się pozytywną energią. Możesz również doładować się afirmacjami, by wzmocnić ten proces.

Naładuj talizmany

Pełnia Księżyca, to czas kiedy możesz wystawić swoje talizmany na parapet, na działanie energii Księżyca. Aby jego światło naładowało Twoje kamienie pozytywną energią, aby wzmocniły swoje działanie. Kamienie trzeba regularnie oczyszczać, pamiętaj równie o tym! Kiedy o nie, nie dbamy, tracą swoją moc.   

Czy można ładować kamienie przez szybę? Ja ładuję je na zewnątrz, bo nie jest to dla mnie żaden problem.

Rano przed wschodem Słońca zabierz kamienie z parapetu. To ważne! Chcemy przecież zachować w nich energię Księżyca. Oczywiście na Słońcu również możemy ładować minerały, ale w tym momencie chodzi o energię Księżyca.

Kąpiel oczyszczająca

To wspaniały czas na kąpiel zwłaszcza, jeśli podczas medytacji uwalniałaś emocje w sobie lub przepracowywałaś emocje w swoim rodzie.

kąpiel oczyszczająca pełnia księżyca

Nalej do wanny wodę, możesz zapalić świece, jeśli tak czujesz. Do wody wsyp sól oczyszczającą np. Księżycowy pył lub inną sól, najlepiej himalajską. Możesz też dodać kompozycję olejków, które będą wspierały ten proces. Wsyp sól do wanny i powiedz lub pomyśl intencję: Oczyszczam moje ciało. Zamocz ciało w wodzie i chwilę w niej posiedź. Powtarzaj intencję i kiedy poczujesz, że Twoje ciało jest oczyszczone, wypuść wodę z wanny i opłucz całe ciało czystą, letnią wodą.

Ważne, żeby całą siebie opłukać czystą wodą, by nie zostało nic z poprzedniej energii, z której się oczyszczałaś!

A co jeśli masz prysznic?

Przed kąpielą możesz wymieszać sól z wodą np. w garnku i pod prysznicem polewać, np. chochlą lub kubkiem swoje ciało, wymawiając intencję. Chodzi o to, żeby woda z solą nie spłynęła od razu, ale żeby mógł się zadziać proces oczyszczania.

Ja podczas pełni Księżyca w Baranie, użyłam mojej soli oczyszczającej Księżycowy Pył. Zapach kompozycji olejków już na samym początku tego procesu sprawił, że poczułam wolność, akceptację i miłość. Kiedy tak siedziałam w wannie i polewałam ciało wodą, przyszło do mnie w pewnym momencie, aby kwiaty z soli nałożyć na moje ciało. Zrobiłam to. Róża i piwonia mają moc uzdrawiania, oczyszczania i odzyskania harmonii. Tonizują, oczyszczają oraz chronią zwłaszcza kobiecą energię. To było niesamowite uczucie, kiedy błogość i spokój spłynęły na moje ciało. Czułam jak napełniam się spowrotem moją energią, radością, mocą. Niesamowite uczucie!

Medytuj

Zapal świecę i pozwól sobie podczas medytacji uwalniać emocje oraz naładuj się pozytywnymi i wspierającymi afirmacjami. Mów w myślach lub na głos, co uwalniasz, a co zapraszasz do swojej przestrzeni, do swojego serca. Możesz użyć talizmanów, możesz medytować z mantrą Ra Ma Da Sa lub inną, jaką poczujesz. Możesz również wizualizować sobie proces oczyszczania.

pełnia księżyca

Na koniec poczuj, jak spływa na Ciebie uzdrawiająca energia i wypełnia, uzdrawia całe Twoje ciało. Wyobraź sobie, jak perłowe światło przepływa przez ciało i Cię wzmacnia oraz umacnia.

Wybierz kartę

Możesz wybrać kartę, która da Ci wskazówkę nad czym powinnaś pracować lub co powinnaś zauważyć w swoim życiu. Z taką kartą pracujesz do nowiu Księżyca, aby wraz z jego nadejściem otworzyć się na nowe. Zasiać ziarno, z którego plon zbierzesz podczas kolejnej pełni.

Zapal świeczkę z intencją

Chcąc pożegnać stare i to, czego już nie chcesz w swoim życiu, możesz zapalić świecę z intencją. Intencję możesz powiedzieć na głos lub w myślach. Energia nie zna granic, ani przestrzeni. Czas również jest jej obcy. Zapal świecę, nadaj jej intencję i zostaw ją, aby sama zgasła.

To ważne, świeczka ma się sama dopalić do końca! Dlatego najlepiej, żeby była to świeczka light do kominka!

Ja podczas pełni zapaliłam świecę, aby złożyć hołd członkom mojego rodu, których już nie ma na tym świecie. Zapaliłam świecę z intencją uwolnienia i oddania tego, co nie było moje. Podziękowałam, poprosiłam o wybaczenie, oddałam uczucia, uwolniłam nas od siebie, wysyłając energię miłości oraz współczucia. Dałam też im swoją uważność, żeby poczuli, że zostali zauważeni, że nie odeszli nieważni bez niczyjej uwagi. Odprowadziłam do światła. To był niesamowity proces…

pełnia księżyca

Nie zawsze to, co niewidzialne jest niewidzialne. Czasami woła nas, bo czas już najwyższy, aby pozwolić odejść, puścić, przepracować. Czas żeby pochylić się nad kimś lub nad sobą i spojrzeć w serce. Często jest to żal, gniew, samotność, bezsilność… Energie czasami same proszą nas, aby pomóc im wrócić do światła, ponieważ nie zawsze same mogą to zrobić.

Moja pełnia w  Baranie, była… bardzo wyjątkowa! Uwolniłam cierpienie w moim rodzie i kiedy oczyściłam ciało, zapaliłam świecę, poczułam cudowną, nową i przede wszystkim moją energię radości, otwartości i lekkości. Jak może być jeszcze lepiej.

Więcej o pozostałych fazach Księżyca, możesz przeczytać tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top