Możesz stać się kwiatem. Uznaj siebie…

Czy róża wie, że się rozwinie? Nie wie. Po prostu przyjmuje zmianę i poddaje się jej. W tej zmianie jest piękna i mocna. Ty też możesz stać się kwiatem lub nie, jeśli taka jest Twoja decyzja. Uznaj siebie taką, jaka jesteś…

Kwiat jest symbolem przemijania

Wszystko ma swój początek od małego ziarenka i rośnie, otwiera się na czas zmian. Łodyżka wątła i giętka jest silna i stawia opór w swojej delikatności przed wiatrem, deszczem i zimnem. Dochodzą listki, potem pączek, kielich i w końcu cały piękny kolorowy i pachnący łepek. Róża się otwiera i pozwala sobie na to. Nie walczy i nie traci swojej cennej energii, ale koncentruje się na swoim pięknie. W danej chwili, tu i teraz nie pamięta, co było wczoraj, nie zastanawia się, co będzie jutro. Cieszy się dzisiejszą chwilą, dzisiejszym dniem. Takim zwykłym dniem Tu i Teraz.    

Kiedy medytujesz, bądź jak kwiat,
Zawsze skierowany ku słońcu.
Jego łodyga jak kręgosłup, zawsze jest prosta.
Bądź otwarty, gotowy przyjąć wszystko bez lęku,
a nie zabraknie ci światła w drodze.
Abba Serafin

Kwiat to symbol otwartości

Róża jest otwarta na doświadczenia chłodu, słońca i wiatru. Z zaufaniem przyjmuje każde doświadczenie, będąc otwarta na rozwój i przemijanie. Zachwycona swoim aromatem, nie prosi Cię o uwagę, ale całkowicie uznaje swoje istnienie. Z subtelnością patrzy na świat, dzieląc się z nim swoim pięknem. Uznaje siebie, uznaje swoje doświadczenia oraz to, co czuje. W każdej swojej warstwie odnajduje delikatność i pojemność na bycie obecną tu i teraz. W tej swojej podróży kołysze się zmysłowo na wietrze, wznosząc się do słońca.

uznaj siebie

Zbyt rzadko uznajemy swoją kobiecość i swoją wartość. Kobieca moc jest w energii. W energii serca i delikatności. W energii uważności i subtelności. Puść, więc wszystko, co Cię ogranicza i pnij się do góry jak piękny kwiat ku słońcu. Uznaj siebie w całości…

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top