Możesz stać się kwiatem. Uznaj siebie…

Czy róża wie, że się rozwinie? Nie wie. Po prostu przyjmuje zmianę i poddaje się jej. W tej zmianie jest piękna i mocna. Ty też możesz stać się kwiatem lub nie, jeśli taka jest Twoja decyzja. Uznaj siebie taką, jaka jesteś…

Kwiat jest symbolem przemijania

Wszystko ma swój początek od małego ziarenka i rośnie, otwiera się na czas zmian. Łodyżka wątła i giętka jest silna i stawia opór w swojej delikatności przed wiatrem, deszczem i zimnem. Dochodzą listki, potem pączek, kielich i w końcu cały piękny kolorowy i pachnący łepek. Róża się otwiera i pozwala sobie na to. Nie walczy i nie traci swojej cennej energii, ale koncentruje się na swoim pięknie. W danej chwili, tu i teraz nie pamięta, co było wczoraj, nie zastanawia się, co będzie jutro. Cieszy się dzisiejszą chwilą, dzisiejszym dniem. Takim zwykłym dniem Tu i Teraz.    

Kiedy medytujesz, bądź jak kwiat,
Zawsze skierowany ku słońcu.
Jego łodyga jak kręgosłup, zawsze jest prosta.
Bądź otwarty, gotowy przyjąć wszystko bez lęku,
a nie zabraknie ci światła w drodze.
Abba Serafin

Kwiat to symbol otwartości

Róża jest otwarta na doświadczenia chłodu, słońca i wiatru. Z zaufaniem przyjmuje każde doświadczenie, będąc otwarta na rozwój i przemijanie. Zachwycona swoim aromatem, nie prosi Cię o uwagę, ale całkowicie uznaje swoje istnienie. Z subtelnością patrzy na świat, dzieląc się z nim swoim pięknem. Uznaje siebie, uznaje swoje doświadczenia oraz to, co czuje. W każdej swojej warstwie odnajduje delikatność i pojemność na bycie obecną tu i teraz. W tej swojej podróży kołysze się zmysłowo na wietrze, wznosząc się do słońca.

uznaj siebie

Zbyt rzadko uznajemy swoją kobiecość i swoją wartość. Kobieca moc jest w energii. W energii serca i delikatności. W energii uważności i subtelności. Puść, więc wszystko, co Cię ogranicza i pnij się do góry jak piękny kwiat ku słońcu. Uznaj siebie w całości…

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top