Energia kwiatów

Dziś wyjątkowy dzień, dlatego i wpis będzie jakby trochę wyjątkowy. Tematem dzisiejszego wpisu będzie energia kwiatów i jej wpływ na życie. Może od dziś będziesz chciała przygotowywać herbatki z płatkami kwiatów. A może zaczniesz tworzyć piękne obrazy z suszonych kwiatów, albo… Kto wie, co przyjdzie Ci do głowy?

Jaką moc kryją kwiaty w sobie?

Czy jest różnica w tym, że kwiat jest żywy lub suszony? Oczywiście, że tak. Kwiaty suszone mają mniejszą, ale trwalszą energię.

Energia kwiatów

Hiacynt, ma niezwykle intensywną energię, która wiąże się z miłością, szczęściem oraz ochroną.

Goździk, jest kwiatem o energii leczącej, związanej ze szczęściem, ochroną i siłą uzdrawiania.

Narcyz, czyli żonkil wykorzystywany jest w energii miłości, płodności i szczęścia.

Stokrotka, daje nadzieję i kojarzona jest z flirtem oraz miłością.

Gardenia, pozwala przyciągnąć spokojną energię do miejsca lub osoby. Jej energia kojarzona jest z harmonią, miłością, uzdrowieniem i pokojem.

Pelargonia niesie ze sobą silną energię ochronną dla otoczenia, w którym się znajduje. Jej energia wiąże się z odwagą, miłością, ochroną i uzdrowieniem.

Energia irysa ma właściwości związane z oczyszczaniem, błogosławieństwem i mądrością. Mówi się, że trzy płatki irysa symbolizują wiarę, mądrość i męstwo.

Jaśmin ma energię połączoną z energią księżyca, z kobiecością i zmysłowością. Wspiera proces medytacji, wprowadzając harmonię i dobrobyt na drodze duchowości.

Odprężenie i łagodny sen wprowadzi energia lawendy. A jej dobroczynny wpływ pomoże w odnalezieniu spokoju, harmonii, wyciszenia, miłości, uzdrowienia i oczyszczenia.

Bez można wykorzystać do usuwania negatywnej energii.

Lilia kojarzona jest z ochroną i odczynianiem złych uroków.

Konwalia wspiera przyciąganie szczęścia, wspiera energię koncentracji i zdolności umysłowych.

Bratek wiąże się z komunikacją, szczęściem i miłością.

Mak polny wiąże się z wyciszeniem, dobrobytem, miłością, snem i niewidzialnością.

Róża jest typowo kobiecym kwiatem o miłosnej energii. Jej energia związana jest z uzdrawianiem, wróżbami, wyciszeniem, harmonią, duchowością i ochroną.

Energia słonecznika związana jest ze szczęściem, sukcesem i zdrowiem. Symbolizuje rodzinę, płodność i powitanie.

Tulipan przyciąga dobrobyt i obfitość. Kojarzy się również z ochroną, miłością i szczęściem.

Fiołek niesie ze sobą nadzieję, harmonię, ochronę, szczęście, miłość i wyciszenie. Możesz płatki fiołka wonnego i lawendy wsypać do woreczka i położyć go w łóżeczku dziecka, aby odgonić koszmary i złe sny, a zapewnić przyjemny i głęboki sen.

I co Ty na to?

Myślę, że teraz zupełnie inaczej spojrzysz na kwiaty w swoim ogrodzie. Kiedy już wiesz, jaką energię zapraszasz do swojego otoczenia, będzie Ci łatwiej się z nią oswoić i zaprzyjaźnić. Kiedy będziesz wybierała kwiaty na bazarze czy w kwiaciarni, będziesz mogła wybrać te, które swoją energią wniosą to, czego potrzebujesz spokój, miłość czy ochronę.

Warto również brać kąpiele z płatkami kwiatów z dodatkiem soli, oczyszczając w ten przyjemny sposób ciało z negatywnej energii. Warto pić herabatki z płatkami kwiatów oraz sprawić sobie poduszczeczkę na oczy z płatkami kwiatów i ziołami, dzięki temu oczy będą mogły odpocząć, a poprzez zapach uspokoisz w przyjemny sposób swój umysł. Polecam również stosować olejki eteryczne, które również mają cudowne działanie na połaczenie z duszą, ze swoim sercem.

2 thoughts on “Energia kwiatów”

  1. Witaj, cudownie napisałaś o energii kwiatów. Zainspirowałaś mnie do kąpieli w płatkach róży albo innych kwiatów. Dziękuję

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top