Energia kwiatów

Dziś wyjątkowy dzień, dlatego i wpis będzie jakby trochę wyjątkowy. Tematem dzisiejszego wpisu będzie energia kwiatów i jej wpływ na życie. Może od dziś będziesz chciała przygotowywać herbatki z płatkami kwiatów. A może zaczniesz tworzyć piękne obrazy z suszonych kwiatów, albo… Kto wie, co przyjdzie Ci do głowy?

Jaką moc kryją kwiaty w sobie?

Czy jest różnica w tym, że kwiat jest żywy lub suszony? Oczywiście, że tak. Kwiaty suszone mają mniejszą, ale trwalszą energię.

Energia kwiatów

Hiacynt, ma niezwykle intensywną energię, która wiąże się z miłością, szczęściem oraz ochroną.

Goździk, jest kwiatem o energii leczącej, związanej ze szczęściem, ochroną i siłą uzdrawiania.

Narcyz, czyli żonkil wykorzystywany jest w energii miłości, płodności i szczęścia.

Stokrotka, daje nadzieję i kojarzona jest z flirtem oraz miłością.

Gardenia, pozwala przyciągnąć spokojną energię do miejsca lub osoby. Jej energia kojarzona jest z harmonią, miłością, uzdrowieniem i pokojem.

Pelargonia niesie ze sobą silną energię ochronną dla otoczenia, w którym się znajduje. Jej energia wiąże się z odwagą, miłością, ochroną i uzdrowieniem.

Energia irysa ma właściwości związane z oczyszczaniem, błogosławieństwem i mądrością. Mówi się, że trzy płatki irysa symbolizują wiarę, mądrość i męstwo.

Jaśmin ma energię połączoną z energią księżyca, z kobiecością i zmysłowością. Wspiera proces medytacji, wprowadzając harmonię i dobrobyt na drodze duchowości.

Odprężenie i łagodny sen wprowadzi energia lawendy. A jej dobroczynny wpływ pomoże w odnalezieniu spokoju, harmonii, wyciszenia, miłości, uzdrowienia i oczyszczenia.

Bez można wykorzystać do usuwania negatywnej energii.

Lilia kojarzona jest z ochroną i odczynianiem złych uroków.

Konwalia wspiera przyciąganie szczęścia, wspiera energię koncentracji i zdolności umysłowych.

Bratek wiąże się z komunikacją, szczęściem i miłością.

Mak polny wiąże się z wyciszeniem, dobrobytem, miłością, snem i niewidzialnością.

Róża jest typowo kobiecym kwiatem o miłosnej energii. Jej energia związana jest z uzdrawianiem, wróżbami, wyciszeniem, harmonią, duchowością i ochroną.

Energia słonecznika związana jest ze szczęściem, sukcesem i zdrowiem. Symbolizuje rodzinę, płodność i powitanie.

Tulipan przyciąga dobrobyt i obfitość. Kojarzy się również z ochroną, miłością i szczęściem.

Fiołek niesie ze sobą nadzieję, harmonię, ochronę, szczęście, miłość i wyciszenie. Możesz płatki fiołka wonnego i lawendy wsypać do woreczka i położyć go w łóżeczku dziecka, aby odgonić koszmary i złe sny, a zapewnić przyjemny i głęboki sen.

I co Ty na to?

Myślę, że teraz zupełnie inaczej spojrzysz na kwiaty w swoim ogrodzie. Kiedy już wiesz, jaką energię zapraszasz do swojego otoczenia, będzie Ci łatwiej się z nią oswoić i zaprzyjaźnić. Kiedy będziesz wybierała kwiaty na bazarze czy w kwiaciarni, będziesz mogła wybrać te, które swoją energią wniosą to, czego potrzebujesz spokój, miłość czy ochronę.

Warto również brać kąpiele z płatkami kwiatów z dodatkiem soli, oczyszczając w ten przyjemny sposób ciało z negatywnej energii. Warto pić herabatki z płatkami kwiatów oraz sprawić sobie poduszczeczkę na oczy z płatkami kwiatów i ziołami, dzięki temu oczy będą mogły odpocząć, a poprzez zapach uspokoisz w przyjemny sposób swój umysł. Polecam również stosować olejki eteryczne, które również mają cudowne działanie na połaczenie z duszą, ze swoim sercem.

2 thoughts on “Energia kwiatów”

  1. Witaj, cudownie napisałaś o energii kwiatów. Zainspirowałaś mnie do kąpieli w płatkach róży albo innych kwiatów. Dziękuję

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top