Biała szałwia dar Matki Ziemi – rytuał oczyszczania

Biała szałwia nazywana jest szałwią indiańską, ponieważ stosowana była przez Indian w rytuałach i ceremoniach, jako święte kadzidło. Jej dym ma właściwości wysoko oczyszczające. Dlatego też jest uznawana za jedno z głównych kadzideł oczyszczających z negatywnej energii. Przynosi dobro, a noszona w purpurowym woreczku, mądrość, moc, bystrość umysłu.

Można by powiedzieć, że biała szałwia jest darem Matki Ziemi dla ludzi

Biała szałwia jako zioło, ma również właściwości uzdrawiające oraz bakteriobójcze, dlatego nazywana jest strażniczką zdrowia. Jej dym uwalnia od złych uczuć, złych mocy i niekorzystnych wpływów z zewnątrz, niekorzystnych sytuacji. Chroni także przed wampirami energetycznymi. Przywraca zdrową atmosferę nie tylko w mieszkaniu, ale i do życia człowieka. Przywraca wspierajacą przestrzeń.

Białą szałwię stosuje się także w rytuałach mających przyciągnąć dobrobyt i obfitość. Kojarzona jest z…

kobiecą energią miłości i opieki – co bardzo ze mną rezonuje

Mówi się, że im częściej biała szałwia gaśnie, tym więcej negatywnej energii jest w przestrzeni.

Kiedy stosować

Zawsze, kiedy czujesz, że jest taka potrzeba. Natomiast zazwyczaj rytuał oczyszczania szałwią stosuje się raz na tydzień lub raz na miesiąc. W zależności jak czujesz i jakie masz do tego podejście oraz jeśli czujesz dziwny niepokój.

Codziennie przed pójściem spać zmywasz cały dzień ze swojego ciała. Rano zmywasz noc. Twoja energetyczna przestrzeń również potrzebuje takiego prysznica, przemycia, oczyszczenia. Twoja duchowa strona również potrzebuje oczyszczenia, dlatego warto robić je regularnie.

Można również stosować takie oczyszczanie przed podjęciem decyzji o zmianie życia lub po przeprowadzce do nowego mieszkania po to, aby oczyścić przestrzeń po poprzednich właścicielach, ich problemach, z jakimi się zmagali.

Dlatego warto zaopatrzyć się w białą szałwię (dostępna jest w moim sklepie), i stosować ją w razie potrzeby.

Jak oczyszczać

Przed rozpoczęciem rytuału, dobrze jest ustalić intencję chęci pozbycia się negatywnej energii z ciała czy pomieszczenia, np.

Oczyszczam ten talizman z negatywnej energii

Oczyszczam to mieszkanie/ ten dom z negatywnej energii

Oczyszczam siebie/czakrę z negatywnej energii

Szałwię trzymaj w prawej ręce i wypowiedz intencję, którą możesz powtarzać podczas tego procesu. Jeżeli pojawił się płomień, należy go zdmuchnąć i poczekać, aż pojawi się dym, o intensywnym zapachu.

z-negatywnej-energii

Uwaga!

  • Jeżeli szałwia nie chce się palić i gaśnie, w przestrzeni nazbierało się dużo negatywnej energii. Rozpal szałwię mocniej.
  • Kiedy chcemy coś oczyścić, zabrać działamy w ruchu przeciwnym do ruchu zegara.
  • Kiedy chcemy coś przywołać, działamy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

Możesz oczyszczać swoje talizmany, biżuterię, różne przedmioty, siebie, inne osoby, przestrzeń, mieszkanie, dom. Wszystko.

Przedmioty oczyszczamy okadzając je dymem. Zapal kadzidło, niech się rozpali, po czym je zgaś. Powstałym dymem, okadzaj, czyli umieść przedmiot w dymie i trzymaj przez chwilę. Ja właśnie w ten sposób m.in. oczyszczam talizmany, jakie możesz kupić w moim sklepie.

Oczyszczając aurę, okadzaj siebie robiąc koła w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara od dołu ku górze, po bokach, z tyłu i z przodu ciała.

Możesz oczyścić również wszystkie czakry, bo w nich również krąży energia. Wówczas zastosuj siedem okrążeń w lewo przy każdej czakrze od dołu ku górze. Przed tym zabiegiem można wcześniej wziąć kąpiel oczyszczającą z solą i kwiatami przez kilka minut. Po czym spłukać ciało czystą wodą.

z-negatywnej-energii

Oczyszczanie pomieszczeń

Oczyszczanie pomieszczeń, dobrze jest najpierw posprzątać, wyrzucić śmieci i inne niepotrzebne rzeczy. Porządek przyciąga pozytywną energię.

Zamknij okna i stań tyłem do drzwi wejściowych. Podpalamy szałwię i zaczynamy oczyszczanie. W mieszkaniu zawsze zaczynamy od drzwi wejściowych. W domu zawsze zaczynamy od piwnicy, kierując się ku górze.

Oczyszczając pomieszczenie poruszaj się zawsze w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Robimy 7 obrotów w czterech kątach danego pomieszczenia. Możemy w myślach lub szeptem powtarzać naszą intencję.

Po całej ceremonii należy okna otworzyć i przewietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Gasimy szałwię lub pozwalamy się jej dopalić.

Tak oczyszczoną przestrzeń warto wypełnić pozytywną energią. Możesz zapalić Palo Santo ( również znajdziesz je w moim sklepie), ulubione kadzidło, ulubioną pachnącą świecę lub białą święcę i pozwolić jej wypalić się do końca. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał. Wyobrażaj sobie, że mieszkanie, dom wypełnia się pozytywną energią pełną miłości, dobra i szczęścia.

Po tym, można też wyjść na krótki spacer i zostawić mieszkanie samemu sobie.

Najważniejsze w całym tym rytuale są dwie rzeczy, intencja oraz okadzanie w lewą stronę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top