Życie, to energia

energia życiowa

Życie jest energią, Ty jesteś energią i Twoje słowa również są energią. Energia, płynie w nas i w naszej przestrzeni. Magazynami i przekaźnikami tej energii są czakry. Siedem głównych czakr, z których każda odpowiada za coś innego. Nie wierzysz mi?

Wyobraź sobie, że idziesz na spacer, a na niebieskim niebie świeci piękne słońce. Wystawiasz do niego swoją twarz, która chłonie ciepłe promyki słońca. Czy nie jest tak, że zaraz czujesz się lepiej, zupełnie jakbyś nabrała nowej siły, optymizmu i chęci do życia? No właśnie. To właśnie jest energia, którą emanujemy, i którą pobieramy ze świata.

Każdy z nas je ma, ale nie każdy jest ich świadomy. Wszelkie blokady w nas, mogą wynikać z tego, że któraś z czakr, czyli któreś źródło energii jest brudne, zamknięte i żeby każda z nich funkcjonowała dla naszego najwyższego dobra, warto dbać o oczyszczanie czkar. Zupełnie tak, jak myjesz okna, tak samo dobrze jest dbać o prawidłowy przepływ energii w każdym jej źródełku w nas.

Równowaga jest drogą, konflikt iluzją

energia życiowa

Kiedy każda z czakr będzie otwarta, energia będzie płynęła przez nie bez problemu. Wtedy właśnie będziesz czuł harmonię, równowagę taki balans. Będziesz miała wrażenie, że jesteś we właściwym miejscu, właśnie tu i teraz.  Może się zdziwisz, ale energia czakr przepływa również przez wszystkie aspekty Twojego życia.

energia życiowa

Czakra podstawy-przetrwanie, kolor czerwony

Podstawowym jej pragnieniem jest przetrwanie. Pieniądze, oczekiwania wobec nas, rzeczy materialne oraz równowaga. Jeśli pozwolisz nabycie tu i teraz i docenisz to, co masz oraz z dystansem podejdziesz do oczekiwań ludzi do Ciebie masz szansę otworzyć swoją czakrę podstawy. Każdy z nas chce dóbr materialnych, to przecież oczywiste, ale tylko doświadczanie dnia dzisiejszego pozwoli Ci zrównoważyć dzianie czakry podstawy.

Nie czekaj aż fizyczny świat złapie równowagę, żebyś Ty także mogła ją uchwycić. To tak nie działa!

energia życiowa

Dlatego dbaj o swoje ciało, zdrowie, o siebie, uprawiaj sport i dbaj o swój balans w życiu. Zmień swoje doświadczenia z wewnątrznej energii, a świat zewnętrzny podąży za tymi zmianami.

Dzięki temu będziesz czuła się:

  • bezpiecznie
  • pewna siebie
  • poczujesz grunt pod stopami

Czakra sakralna (seksualna)- przyjemność, kreatywność, kolor pomarańczowy

Jej pragnienie to odczuwanie życia poprzez przyjemności i w pełni rozbudzone emocje. Po prostu rozbudza pragnienie korzystania z życia. Dzięki niej cieszysz się podróżą, bo wierzysz w siebie, w Twoją energię. Jest to czakra odpowiedzialna za relacje ze sobą, z innymi ludźmi oraz kreatywność Twoich pomysłów.

kobieta kobietcie

Czakra splotu słonecznego- pewność siebie w sile woli, kolor żółty

Wszystkie zasady moralne oraz przekonania, jakimi kierujesz się w życiu są właśnie związane z trzecią czakrą. Zdolność wyrażania siebie i swoich granic jest przecież bardzo ważne, jeśli chcesz, aby inni ludzie Cię szanowali i darzyli uznaniem. Przecież dobrze umieć powiedzieć sobie „dość’ albo „nie”.  A świadomość tego, że Ty też jesteś równie ważna jest niezwykle istotna w Twoim świecie, w którym powinnaś zajmować pierwsze miejsce.

Czakra serca- miłość, kolor zielony

Miłość, miłość, miłość… Dawanie jak i przyjmowanie miłości jest podstawową siłą napędową nas wszystkich. Robisz to, co kochasz i czerpiesz z tego przyjemność, dzieląc się przy okazji z innymi. Miłość wprowadza harmonię i spokój do Twojego serca, dzięki temu potrafisz oddzielić to, co Ci służy, a co nie. Im więcej kochasz, tym więcej doświadczeń związanych z miłością przyciągasz do swojego życia.

Miłość jest najpotężniejszą siłą na świecie

energia życiowa

Czakra gardła- wyrażasz swoje zdanie, kolor jasnoniebieski

Jest to czakra, dzięki której nie boisz się wyrażać swojego zdania, siebie oraz mówisz to, co myślisz. Potrafisz jednocześnie przyjmować zdanie innych ludzi i nie obawiasz się ich opinii.

Czakra trzeciego oka- intuicja, kolor indygo

Czyli doświadczanie wszelakich marzeń, odczuć czy wyobrażeń. Szósta czakra zabiera w podróż w zmysły, na które trzeba być otwartym. Dzięki możliwości odczuwania intuicji wiesz, czy Twoja droga jest właśnie tą droga faktycznie dla Ciebie. Możesz zadawać pytania i dostrzegać znaki, które są odpowiedzią. I wyprzedzając twoje pytanie, intuicję ma każdy, tylko nie każdy chce z nią pracować.

Czakra korony- boskie przewodnictwo, kolor fioletowy

Energia, wkład, jaki oferujesz Wszechświatowi, wszystko, czym jesteś.

Równowaga lubi widzieć, czy jej oczekujesz, czy też nie

energia życiowa

Kiedy zaczniesz dbać, oczyszczać swoje czakry, Twoje życie również zacznie się oczyszczać z konfliktów, gniewu, spraw, które niepotrzebnie zaprzątają Twoją głowę. Twoje życie nabierze większej beztroski. Oczywiście nie ma ideałów i pewne problemy będą się pojawiały. Jednak z czystą energią czakr będziesz potrafiła sprawniej sobie z nimi radzić.

Nie istnieje droga do równowagi, to równowaga jest drogą

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top