Podążaj za trzema rzeczami. Szacunek razy 3

szacunek

W życiu kieruję się między innymi tym, że szacunek do siebie i od innych ludzi w stosunku do mnie jest dla mnie bardzo ważny. Tak samo ja, szanuję innych ludzi, ich poglądy, zdanie czy ich wygląd. Szacunek sprawia, że mogę spojrzeć sobie prosto w oczy bez mrugnięcia okiem wiem, że jestem dla siebie ważna. Jestem najlepszą wersją siebie i dbam o siebie każdego dnia.

Szacunek dla siebie

Myślę, że szacunek do samej siebie, to szacunek do swojego ciała, zdrowia oraz twojej psychiki. Wszystko przecież ma wpływ na to, jak się czujesz i z jaką lekkością kroczysz przez życie.

W każdej chwili swojej codzienności, doceniaj siebie za to, jaka jesteś teraz. Nie zastanawiaj się jaka byłabyś gdyby to, czy tamto. Jesteś tutaj, dziś i tylko taka jesteś dla siebie najważniejsza. Ze wszystkimi emocjami: złością i radością, smutkiem i śmiechem i płaczem i szczęściem. Każda emocja jest dobra i żadnej z nich nie pozbędziesz się, bo one tworzą Twój charakter, Ciebie.

szacunek

Szacunek do siebie oznacza, że wiesz, w którym miejscu jest granica miedzy tym, co dobre dla Ciebie, a tym, co złe. Szanuj swoje serce i swoja duszę, pielęgnuj każdą radość i naucz się tworzyć swoje szczęścia, te małe i te większe. Zaproś do swojego życia wdzięczność i przyciągaj do siebie więcej dobrych chwil.

Przestań powielać to, co Ci nie służy. Plotki, ocenianie, porównywanie czy szukanie aprobaty u innych nie jest dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Jeśli masz tego świadomość, jesteś już krok do przodu. I powiem Ci jeszcze coś, o czym już pisałam… jesteś jak lustro.

Wszystko, co irytuje nas w innych może nas zaprowadzić do zrozumienia samego siebie

Dlatego zwracaj uwagę na to, co denerwuje Cię u innych ludzi, których spotykasz na swojej drodze. Oni są po to, abyś mogła dostrzec właśnie to, co sama musisz przepracować u siebie.

szacunek

Szanuj i nie ignoruj swojego ciała. Ta kolejna fałdka albo ta zmarszczka w kąciku oka… Cóż, czas płynie i nie pyta Cię o zdanie. Mnie też. Skoro to wiesz, to dbaj o swoje ciało. Przecież ono, zostanie z Tobą już do końca. Zadbaj więc o swoje stopy i o to, żeby za 10, 15 lat Twoje ciało było w dobrej kondycji i służyło Ci jak najlepiej. Dlatego właśnie ćwicz, spaceruj, odżywiaj się zdrowo. Przecież od Twoich dzisiejszych nawyków zależy, jak będziesz się czuła i wyglądała w przyszłości.

Szanuj czas swój i innych ludzi. A tymczasem potrafisz siedzieć pół dnia przed telewizorem i narzekasz, że nic się nie zmienia, że wciąż tkwisz w swojej nie zdrowej sytuacji.  To nie żadna nowość, ale wszystko zależy od Ciebie. To Ty tworzysz swój świat wiec nie marudź, że nic się nie zmienia, skoro nie robisz nic w tym kierunku.

Szacunek dla innych ludzi

Wychodzę z założenia, że nie oceniam innych ludzi. Przecież jak mogę to robić, skoro nie mam pojęcia jak wyglądała ich droga. Zdecydowanie wolę przesyłać im dużo miłości.

Żeby oceniać innych ludzi włóż ich buty i przejdź ich drogą

Powiesz, że to absurd? Możliwe, że właśnie tak myślisz. Jednak ludzie nie są źli sami w sobie. Najczęściej brakuje im właśnie miłości. Staram się nie odbijać im piłeczki z negatywną energią. Dlaczego? Bo to nie służy ani im, ani mi. Jeśli wdam się w tą grę, popsuję sobie nastrój i będę czuła się źle. Prawda? Czy to jest mi potrzebne? Nie! Wolę zdecydowanie, mieć to poczucie, że posłałam im to, czego potrzebują- miłość. Często idąc ulica posyłam ludziom, których mijam na ulicy, dużo miłości. Miłości nigdy nie jest zbyt wiele.

A miłość to najpotężniejsza siła

Traktuję ludzi tak, jak sama chcę być traktowana. Kiedy skupiasz uwagę na samych negatywnych cechach np. męża, to zwróć uwagę, że Twoje podejście staje się agresywne, nerwowe. Zupełnie inaczej jest, kiedy spojrzysz na niego jak na dziecko, które potrzebuje miłości. Widzisz różnicę? Oczywiście nie popadajmy w skrajności, bo nie o to chodzi. Myślę tutaj o zdrowych relacjach i tyle.

krąg kobiet

Szacunek, to również słowa magiczne: dzień dobry, dziękuję, przepraszam. Tak, to też jest szacunek. Często o nich zapominasz, a one potrafią czynić cuda. Jakie? Potrafią wyczarować uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Czyż to nie piękne, kiedy widzisz jak już z daleka, ktoś uśmiecha się na twój widok? Ok, może to trochę egoistyczne. Ale to zdrowy egoizm, który nie czyni nikomu krzywdy.

moja wina

Traktuj ludzi jak nową lekcję, jaką masz do odrobienia. Człowiek całe życie się uczy, to prawda najprawdziwsza. Bądź więc otwarta na nowe i ciesz się tą podróżą.

To, co dajesz światu, wraca z podwojoną siłą

Szanuj swoje słowa

To proste, słowami, myślami tworzysz swój świat. Jeżeli wciąż dostrzegasz same negatywy, nie dziw się, że właśnie takie jest Twoje życie. Dlatego zachęcam Cię abyś spróbowała zmienić ten swój brojący nawyk w twoim życiu. Może skorzystasz z #30szczęśliwychdni? To powinno pomóc Ci na początku Twojej podróży z doceniania drobiazgów codzienności.

Wdzięczność, to zawsze dobra droga

Dlatego pisz codziennie, za co jesteś wdzięczna. Dzięki temu zobaczysz, jak wiele dziś masz. To nie muszą być wielkie rzeczy, cokolwiek.

bądź szczęśliwa

Warto zwracać uwagę na to, jak odzywasz się do dzieci, męża, jaki masz ton głosu. No, to może być trochę trudniejsze zadanie. Zgodzę się z tym.

Swoimi słowami możesz krzywdzić, nie mając wcale takiego zamiaru. Warto więcej doceniać, komplementować i zachwycać się niż krytykować i zniechęcać.

związek na odległość

Całą moc masz w sobie i tylko od Ciebie zależy czy skorzystasz z moich skromnych rad. Ja już wprowadziłam wszystko, o czym tutaj piszę, dlatego wiem, o czym piszę. Wiem, z czym możesz mieć problem, to Ego i konsekwencją. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli mi na czymś zależy, to idę do przodu i nie pozwalam się sobie cofać. W końcu sięgam po coś lepszego dla siebie, dla moich bliskich.

Aby wejść na nową górę, trzeba zejść ze starej

Każda zmiana w Tobie, spowoduje zmiany w Twojej rodzinie. Tak już jest i będą to zmiany tylko na lepsze. Nie bój się zmian, one przynoszą nowe. Wiem, że boimy się nowych rzeczy, ale akurat tego nie musisz się obawiać. Jestem prawdziwym przykładem takiej zmiany.

Ja. Chcę. Mogę

I Ty też. Uwierz w siebie. Ja w Ciebie wierzę, a Ty?

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top