Kamienie szlachetne w moim domu

kamienie-szlachetne

Kamienie szlachetne mają niesamowity wpływ na nasze ciało, samopoczucie czy czakry. Świetnie potrafią oczyszczać aurę, kanały energetyczne z blokad, lęku oraz podwyższają energię życiową. Nosimy je blisko ciała w kieszeni albo w torebce. Możesz też trzymać je w pokoju, w którym często przebywasz. Jaki jest mój ulubiony kamień szlachetny?

Ich wspólną cechą jest to, że potrafią świetnie odpędzać negatywną energię i działają jak tarcza dla osoby, która z nich korzysta. Są powiązane z czakrami, przez które przepływa życiodajna energia dla każdego z nas.

Przedstawię Ci kilka moich kamieni i krótko je opiszę. A czy skorzystasz z tej wiedzy, to już Twoja decyzja.

Jaspis

Jest to kamień dotyczący pierwszej czakry- podstawy. Ma moc uziemiania w rzeczywistości, łączy z ziemią. Jest to silny kamień szlachetny ochronny przed niekorzystnymi rzeczami dla danej osoby. Czyli zmniejsza stres, lęk, dodaje odwagi. Uczy kochania i dbania o siebie oraz jak radzić sobie z problemami. Powoli, ale skutecznie wspomaga ogólnie nasze zdrowie

kamien-szlachetny

Karneol

To kamień szlachetny, związany z energią czakry drugiej- sakralnej i nazywany jest kamieniem odwagi. A ponieważ czakra druga dotyczy przyjemności i kreatywności, on właśnie zwiększa potencjał twórczy oraz uczy życia tu i teraz. Budzi radość i chęć do życia. Ot taki zastrzyk pozytywnej energii. Dzięki niej jesteśmy bardziej skłonni porzucić stare schematy i złe przyzwyczajenia. Stajemy się bardziej pewni siebie, po prostu działamy! Jako kamień ochronny, chroni przed nienawiścią, zazdrością i wściekłością.

kamien-szlachetny

Tygrysie oko

Ten kamień szlachetny, który łączy się z trzecią czakrą- sploty słonecznego. Związany jest z poczuciem bezpieczeństwa przez odsunięcie od siebie wewnętrznego zamętu i zniesieniem blokad energetycznych. Jest to kamień radości, szczęścia i optymizmu. Wzmaga wewnętrzną siłę do podjęcia nowych wyzwań, odkrywanie swoich wewnętrznych możliwości i odblokowuje schowane głęboko zdolności twórcze. Jako kamień ochronny, chroni przed klątwami i złymi myślami od ludzi.

kamien-szlachetny

Kwarc różowy

Niesamowity minerał, z którym na ten czas najbardziej mi po drodze. Ten kamień związany jest z harmonią, miłością i głębokim odprężeniem. Bardzo silnie oddziałuje z czakrą serca podnosząc naszą samoocenę i wiarę we własne możliwości. Jest niesamowitym kamieniem, ponieważ pomaga wszystkim osobom, które są w jego otoczeniu. Pomaga uzdrawiać relacje osobiste, uczy życzliwości i przebaczenia, goi teżstare rany.  Silnie wzmacnia energię poprzez tzw. płaszcz ochronny, z którego nie raz korzystałam.

kamien-szlachetny

Awenturyn zielony

Podobnie jak kwarc różowy dotyczy czakry czwartej, czyli czakry serca. Stymuluje i uzdrawia jej energię. Jest kamieniem szlachetnym, który przynosi spokój i jest niesamowicie skuteczny w uwalnianiu lęków i obaw, eliminuje niepewność i niepokój. Pomoże Ci także zagoić emocjonalne rany. Awenturyn jest kamieniem szlachetnym, który dodaje pewności siebie, dzięki temu zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu w każdej dziedzinie życia. Nosząc go przy sobie zauważysz harmonię na trzech poziomach: duchowym, emocjonalnym i intelektualnym.

Jego zdrowotne zastosowanie, pomaga obniżyć cholesterol, zmniejsza prawdopodobieństwo chorób serca, miażdżycy. Zmniejsza stany zapalne chorej skóry, zmniejsza alergie oraz pomaga przy migrenowych bólach głowy. Może również pomóc przy stanach depresyjnych.

kamien-szlachetny

Lapis lazuli

Kamień ten związany jest z czakrą gardła. Daje poczucie wewnetrznej mocy, dzieki czemu pozwala odlaneźć w sobie odwagę i pewnosć siebie. Pomaga w wyjściu z negatywnych przekonań związanych ze strachem. Ten kamień szlachetny, zapewnia ochronę przed negatywnymi energiami, tworząc ochronę dla aury. Wzmacnia uczucie miłości i więzi między dwojgiem kochającymi się ludźmi.

Zdrowotnie, lapis lazuli leczy tarczycę, przynosi ulgę w połogu, a także przy miesiączkach. Pomocny jest podczas gorączki, przy bólach głowy i problemach ze snem.

lapis lazuli

Ametyst

Jest to jeden z kamieni szlachetnych, których moc uzdrawiania ludzi jest bezcenna. Uzdrawia nie tylko ludzi, ale też rośliny i zwierzęta. Wystarczy umieścić go w danym pomieszczeniu. Neutralizuje wszelkie negatywne energie, wspomagając w rozwoju duchowym. Pobudza do działania. Dzięki niemu skończysz wszelkie projekty, ponieważ ametyst, to kamień koncentracji sukcesu. Pomoże też w rozwijaniu pasji i kreatywności.

Zdrowotnie, ametyst łagodzi ból, np. ból głowy. Wystarczy położyć go na bolących miejscach. Zmniejsza zasinienia i obrzęki, wzmacnia układ odpornościowy.

ametyst-kamien-szlachetny

Kryształ górski

To kryształ o najsilniejszej mocy i najsilniejszym działaniu oczyszczającym zarówno ciała, umysłu jak i pomieszczeń. Wzmacnia działanie wszystkich innych kamieni, jeśli znajdują się w jego przestrzeni. Usuwa wszelkie blokady, wzmacnia energię i aurę, a także otwiera nasze centra energetyczne na przepływ uzdrawiającego światła. Ma zbawienny wpływ na wszystkie czakry, dlatego przynosi spokój, harmonię, radość. To właśnie dzięki niemu możesz żyć w zgodzie ze sobą, ludźmi i światem. Łatwo można go zaprogramować afirmacjami, dzięki czemu efekty mogą pojawić się szybciej niż można sie spodziewać.

Zdrowotnie, ten kryształ sprawdza się przy gojeniu oparzeń, świetnie wpływa na nerki i narządy płciowe oraz stosuje się go przy chorobach tarczycy. Należy przykładać kryształ kilka razy dziennie do chorego miejsca lub blisko przy skórze.

kamienie-szlachetne

Oczyszczanie kamieni szlachetnych

Każdy kamień szlachetny, zanim zaczniesz z nim pracować, należy oczyścić z poprzednich energii, np. podczas transportu, energii sklepu, czy energii innych ludzi, którzy go dotykali. Jednym z najprostszych sposobów jest umieszczenie kryształu przez kilka sekund pod strumieniem bieżącą chłodnej wody- nie zimnej! Woda oczyści kryształ, kamień i go naładuje.

Jednak nie czyść w ten sposób kryształów i kamieni o porowatej powierzchni.

Do oczyszczenia kamieni, możesz też użyć zwykłej soli kuchennej. Wystarczy, że do ceramicznego naczynia włożysz kamień i przysypiesz go solą. Możesz za jednym razem oczyścić kilka kamieni. Pamiętaj, że ta sól nie będzie nadawała się już do użytku.

Drzewo święte Palo Santo

To aromatyczne drzewo, które podczas spalania wydziela charakterystyczny zapach.

Jest używane do oczyszczania i usuwania złej energii z pomieszczeń. Odpręża, relaksuje, uwalniania od stresu i napięcia, wprowadza dobrą atmosferę. Pomaga podczas medytacji.

Wystarczy zapalić drewienko do uzyskania dużego ognia, następnie zdmuchnąć i powstałym dymem okadzać osoby i pomieszczenia.

Palo Santo, stosowane jest także, jako środek do odstraszania komarów, mrówek i innych owadów.

Palo Santo możesz kupić w moim sklepie.

kamienie-szlachetne

Jak wybrać kamień dla siebie?

Po prostu zwróć uwagę na to, przy którym czujesz, że to właśnie ten. To taka wibracja energetyczna, taki wspólny rezonans. Kamienie mają to do siebie, że potrafią trafić w Twoje ręce, bo wiedzą, że właśnie ich potrzebujesz. Może też zdarzyć się tak, że przykują Twój wzrok i będziesz wiedziała, że to właśnie ten.  A może któryś spodoba Ci się szczególnie na tyle, że będziesz chciała go mieć!

Masz już taki swój kamień? Korzystasz z jego mocy? Daj mi znać w komentarzu, bo jestem bardzo ciekawa. Na tą chwilę moim kamieniem jest różowy kryształ, kryształ górski oraz niebieski celestyn. Ale oczywiście mam wszystkie z kamieni szlachetnych, jakie tu wymieniłam.

Uwielbiam kwarc różowy, za jego niesamowitą ochronę podczas trudnych chwil, spokój i brak nerwów. Moja córka również z niego korzystała i miała wrażenie, jakby miała ochronny płaszcz. Uwielbiam go!

Kryształ górski mam zaprogramowany na spełnianie marzeń, a niebieski celestyn pomaga mi w kontakach z Aniołami.

Dzięki temu, medytacje jak prowadzę na Instagramie w postaci live, są za każdym razem niesamowitym przeżyciem, pełnym pozytywnych wrażeń dla uczestików. Mnóstwo pozytywnej energii, spokoju i wszystkieg tego, czego potrzebujesz najbardziej- miłości. Zapraszam! Poniedziałek o godzinie 21.00. Wpadaj! Dlaczego robię to, co robę? Bo to lubię i to bardzo!

To jak, jakich kamieni szlachetnych używasz? A może po przeczytaniu tego wpisu zdecydowałaś, że któryś z nich Ci się przyda? Daj znać, koniecznie!

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

2 thoughts on “Kamienie szlachetne w moim domu”

  1. Dla mnie te Najważniejsze to te, które wzmacniają aurę i ją chronią/zabezpieczają przed negatywnymi wpływami tj wampiryzm, złe oko, klątwy i złorzeczenia, etc
    To Cudowne móc z nich korzystać ! Dla mnie zdecydowanie zabrakło turmalinu czarnego, który jest nr 1 na świecie ! Super są również i te, które harmonizują 7 czakr !
    Jest to Naturalna Alternatywa dla naszego Zdrowia ! Korzystajmy, Czerpmy, ZDROWIEJMY !

    1. Hej Ula, zgadzam się z Tobą, turmalin czarny jest świetny. W tym wpisie podałam informacje o kamieniach na czakry. O kolejnych kamieniach i ich niesamowitej mocy napiszę wkrótce. Warto korzystać z ich właściwości bo, tak jak piszesz to Naturalna Alternatywa dla naszego Zdrowia. Dziękuję Ci za komentarz. Niech moc będzie z Tobą 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top