Każdy dzień jest wyjątkowy

powody do szczęścia

Czy gdybyś z góry założyła, że każdy dzień jest wyjątkowy, to zmieniłoby to coś w Twoim życiu? Gdybyś budząc się postarała się uśmiechnąć do siebie, a spoglądając w lustro powiedziałabyś Kocham Cię… Czy to zmieniłoby coś w Twoim życiu?

Każdy dzień zaczyna się od wschodu słońca i otwarcia Twoich oczu. Budząc się, nastrajasz swoje samopoczucie do nowego dnia, którego jeszcze nigdy nie było. Jak często z góry zakładasz, że to będzie kiepski dzień? Jak często zanim jeszcze wypijesz wodę z cytryną, skierujesz do siebie jakąś negatywną myśl? A tymczasem…

Każdy dzień jest wyjątkowy

Wszystko zależy od Twojego postrzegania Twojego świata. Co chcesz w nim zobaczyć, czego chcesz doświadczyć, czego potrzebujesz, aby oddychać?

każdy dzień jest wyjątkowy

Wznieś wzrok pond horyzont

Dostrzegaj to, na co wcześniej nie zwracałaś uwagi. Niebo, gwiazdy, księżyc, słońce, chmury. Wschody i zachody słońca są niezwykle magiczne. Warto od czasu do czasu spojrzeć w niebo i zachwycić się jego darami. Zupełnie za darmo i w wyjątkowo magicznej przestrzeni.

Słuchaj, aby usłyszeć

Szum wiatru czy morza ukoi każde serce, które pragnie spokoju i delikatności. Krople deszczu, stukając o parapet i próbując się dostać do ciepła Twojego domu, może płaczą nad ludzkim egoizmem, ale tworząc zimne korytarze na szybie, znikają zupełnie jak chłód z Twojego serca. Słuchaj i zamknij oczy. Słyszysz, to Twoje serce dziękuje Ci za tą magiczna muzykę świata. Każdy dzień jest wyjątkowy, aby słuchać i słyszeć.

Oddychaj głęboko

Każdy oddech odmierza długość Twojego życia. Im dłuższy wydech, tym dłuższe życie. Nie trwoń powietrza na niepotrzebne spory i zawiść ludzką. W każdym oddechu wprowadzaj światło dla Twojej duszy, niech rozświetli Twoją drogę do siebie. Każdy oddech niech będzie sposobem na spokój, który jest potrzebny, aby żyć i cieszyć się każda chwilą.

Wdychaj odwagę, wydychaj lęk

I nie oglądaj się na ludzi, którzy w swojej skorupie zamykają się przed światem i boją przyznać się do swoich błędów, ale Tobie nie szczędzą słów krytyki.

Bądź odważna w swym oddechu, trwaj w nim i bądź szczęśliwa. Doceń.

Patrz i zobacz

Nie tylko to, co oczywiste ale i to, co nie na wierzchu. Zobacz łzy schowane w czyimś sercu i smutek ukryty w ciepłych oczach. Zobacz ile dobra jest w człowieku i ile cierpienia ukrywa ciało. Patrz by dostrzec…

Mów, co warto usłyszeć

Szanuj swoje słowa i twórz swój świat. Niech Twoje słowa niosą Twoja przyszłość przez jasne planety do Wszechświata wysoko, a zdania tworzą kolorową tęczę uśmiechów na twarzy.

Bądź w swoich słowach prawdą

To, co dajesz wraca, więc maluj uśmiechy na twarzach zwykłych ludzi. Dobre słowo może uszczęśliwić smutnego człowiek choćby na chwilę, a może na dłużej. Każdy dzień może stać się wyjątkowy dzięki Tobie.

A kiedy spadnie na Ciebie zimny deszcz, schroń się pod Twoim parasolem szczęścia. Każdy dzień jest wyjątkowy i jest tylko raz. Zobacz, słuchaj, oddychaj, patrz, mów…

Jeżeli się z tym zgadzasz, proszę zostaw komentarz i udostępnij wpis, aby mógł z niego skorzystać ktoś inny. Ktoś, kto może akurat dzisiaj potrzebuje takich słów. Dziękuję ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top