Moje ciało, przepraszam… Kocham Cię.

Czy wiesz, że masz największy i najpiękniejszy dar na świecie? Dar, który jest z Tobą zawsze i wszędzie. Mało tego, ten dar działa 24 godziny na dobę i to bez Twojego nadzoru, Twoje ciało. Przepraszam ciało…

Twoje ciało

Czy śpisz, czy jesz Twoje ciało pracuje na pełnych obrotach dla Ciebie.  I dopóki nie zacznie szwankować, nie zwracasz na nie uwagi. Nie myślisz o nim, nie przejmujesz się, nie doceniasz. Tymczasem twoje ciało dba o Ciebie przez 24 godziny na dobę. Kiedy jesz, ono trawi i odżywia, buduje komórki w Twoim organizmie. Kiedy śpisz, Twoje ciało regeneruje się, aby z samego rana dać Ci tyle, ile będziesz od niego oczekiwała. Nie musisz pamiętać żeby oddychać, zginać nogi, trawić. Twoje ciało robi to wszystko samo, od kiedy tylko się urodziłaś. Rozwija się, rośnie, pięknieje…

Twoje serce pracuje bez wytchnienia, bez odpoczynku dla Ciebie każdego dnia.

Stopy, nogi każdego dnia niosą Cię, dokąd tylko zechcesz, czasami mnóstwo kilometrów przed siebie. Twój kręgosłup trzyma całe Twoje ciało. Nogi, biodra, tułów, ręce, szyję, głowę. Bez niego nie byłabyś w stanie stać ani siedzieć. Czy to rozumiesz?

Otrzymałaś piękny dar.

A dary są po to, aby się nimi cieszyć, doceniać i szanować…

Kiedy ostatnio podziękowałaś swoim stopom, że zawsze zabierają Ciebie, dokąd tylko chcesz? Kiedy podziękowałaś swoim płucom, że dostarczają Ci tlen przez całe twoje życie. Czy przytuliłaś ostatnio swoje serce?

Nie ma drugiego identycznego ciała na ziemi, jak Twoje.

Jesteś wyjątkowa!

Twoje ciało kocha Ciebie. Twoje serce kocha Ciebie. A czy Ty kochasz swoje ciało? Czy kochasz swoje serce?

Moje ciało przepraszam

Moje ciało wybacz mi

Moje ciało dziękuje Ci

Moje ciało kocham Cię

przepraszam ciało

Odbuduj związek ze swoim ciałem

Ciało komunikuje się z Tobą, wyraźnie daje znaki, co jest dla niego dobre, a co nie. Niestety często nie słuchamy tego szeptu. Często nie zwracamy uwagi na subtelne znaki ciała. Wolimy za to słuchać zachcianek umysłu i ostatecznie walczymy z ciałem.

Kiedy ciało daje znak sytości, Ty jeszcze wpakujesz w siebie kolejną porcję jedzenia, bo szkoda wyrzucić. A potem żołądek musi pracować więcej i więcej, aby strawić nadwyżkę jedzenia. Twoje ciało chce się ruszać, a Ty siedzisz przed telewizorem, bo kolejny serial. Oczy pieką, a Ty wciąż siedzisz przed komputerem bez okularów ochronnych. Zamiast pić wodę, aby nawodnić ciało, pijesz kolejną czarną kawę.

Moje ciało przepraszam

Moje ciało wybacz mi

Moje ciało dziękuje Ci

Moje ciało kocham Cię

Zwracaj uwagę na swoje ciało, nie tylko wtedy, kiedy choruje. Wszelkie nieprzepracowane emocje z czasem zmieniają się materię i odnajdują swoje miejsce w ciele, dlatego chorujemy. Pielęgnuj cenny dar, póki jest sprawny i zdrowy. Uwalniaj negatywne emocje, aby nie chowały się w Twoim ciele. Ciało wtedy cierpi i się kurczy. Każda negatywna energia chowa się w innej części Twojego ciała. Złość w wątrobie, nieprzetrawiona przeszłość w jelitach, gniew w żołądku. Z serca podczas sesji często uwalniam smutek, cierpienie i rozczarowanie… Czy wiesz, jak Twoje serce wtedy płacze? Ja wiem… Ciało cierpi razem z Tobą i daje Ci znak, uwolnij to! Puść…

Słuchaj ciała, bo ciało ma niezwykłą mądrość. Najważniejsze jednak jest to, że ciało jest Twoim przyjacielem. Nie pozwól, aby było przyjacielem zapomnianym przez Ciebie. W poniedziałek robiłam piękną medytację o ciele. To dobry krok, aby zacząć bardziej zwracać na nie uwagę.

Twoje ciało Cię kocha. Dbaj o nie każdego dnia, ponieważ właśnie ono pozostanie z Tobą do końca. Poza tym, ciało masz tylko jedno tak, jak swoje życie i siebie.

Twoje ciało jest boskie

Twoje ciało jest boskie

Twoje ciało jest boskie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top