Ego i strach na drodze do celu

ego i strach na drodze do celu

Każda zmiana poprzedzona jest decyzją. Decyzja, która pojawia się w Twoim sercu jak taki błysk, światełko dzięki któremu masz tą motywację aby iść dalej. Ale wiesz… To, że chcesz to jedno, ale osiagnęcie oczekiwanego efektu, to drugie.

Zawsze motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Jest motorem dzięki któremu ruszysz w swoją drogę. Jednak to wypracowane przez ciebie nawyki, pozwolą Ci dojść i wytrwać.

Ego

Niestety na swojej drodze potkniesz się nie raz o jakiś kamień i zwątpienie w sens tego, co chcesz robić. Nie raz zastanowisz się, po co mi to było? Będziesz zadawała sobie różne pytania, po to tylko aby Twoje Ego nie pozwoliło Ci osiągnąć Twojego celu. Bo twoje Ego lubi Tobą rządzić. Zupełnie jak moje Ego, lubi rządzić mną. Jest jeszcze jedna przeszkoda, która może próbować zawrócić Ciebie z obranej drogi. Strach.

ego i strach na drodze do celu

Strach

Wierzę jeśli twierdzisz, że to nie prawda. Że wcale tak nie będzie albo nie jest. Bo tak właśnie czujesz, ale strach kryje się głęboko w Twoim sercu. I czeka gdzieś na dnie, aby dać o sobie znać, kiedy próbujesz coś zmienić. Często strach pojawia się, bo boisz się nowego. Wolisz trwać w dobrze znanej Ci już rzeczywistości. W tej codzienności, w której nauczyłaś się żyć, funkcjonować i jakoś sobie radzić. I ja to rozumiem. To jest zupełnie normalne uczucie. Jednak to właśnie od Ciebie zależy, co zrobisz z tym strachem.

Pytaj

Czy pozwolisz by lęk przejął kontrolę nad Twoim życiem? Bo tak jest wygodniej. Czy raczej zapytasz siebie i swojego serca, czego chcesz? Czy chcesz wyrwać się z galopujących myśli, szaleństwa w Twojej głowie?

Zapytaj wtedy siebie i swojego serca, co będzie dla Ciebie dobre. Zapytaj, czego naprawdę chcesz? Jeśli znasz swoją odpowiedź, idź za nią. I za każdym razem, kiedy zwątpienie będzie mąciło Ci Twoje myśli, przypomnij sobie swoje DLACZEGO chcę. Nie pozwól aby lęk, o twoją nowa przyszłość, odwiódł Cię od Twojego działania. Bo przecież, czy będzie gorzej? Nowe, nie znaczy gorsze. Nowe, znaczy inne.

Epilog

Nowe, to owszem coś innego niż do tej pory. Coś, czego jeszcze nie było. A może było, ale gdzieś o tym zapomniałaś. Bądź odważna i idź. Niech Twoje serce będzie dla Ciebie samej drogowskazem. Więc zaufaj i nie zawracaj, kiedy potkniesz się o kamyk. Bo kamyków i większych kamieni napotkasz jeszcze nie raz na swojej drodze. W końcu idziesz na szczyt, prawda?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top