Mapa marzeń, warto?

Czym jest mapa marzeń i czy jest potrzebna? Jak ją zrobić? I najważniejsze, czy pomaga spełniać marzenia?

Na mapie marzeń zbieramy swoje marzenia, jak sama nazwa wskazuje. Mogą na niej być marzenia, których realizacja może nastąpić w niedługim czasie oraz marzenia, które na realizację muszą jeszcze chwilę poczekać.

Możesz sporządzić ją na tablicy korkowej albo wydrukować ją na kratce A4, albo A3. Możesz także zrobić ją w telefonie i ustawić jako tapetę. Ja swoją mam powieszoną naścianie przy biurku. Spoglądam na nią wele razy podczas pisania.

mapa marzeń
Moja mapa marzeń wisi nad moim biurkiem. Często na nią spoglądam.

Po co jest mapa marzeń

Kiedy spisujemy swoje marzenia i na nie patrzymy każdego dnia, nie zapominamy o nich w zgiełku codzienność. Są w naszej głowie na dłużej, nie tylko w momencie kiedy o nich myślimy. Dzięki temu, sami bardziej lub mniej świadomie, dążymy do ich realizacji. A Wszechświat może nam w tym pomóc, mniej lub bardziej.

mapa marzeń
Moja mapa marzeń

Co umieszczamy na mapie marzeń

Tworząc mapę marzeń, wysyłasz Wszechświatowi informację o tym, czego oczekujesz. Do czego dążysz.
Na mapie marzeń mogą znaleźć się np. miejsca, do których chciałabyś pojechać, które chciałabyś zobaczyć. Mogą znaleźć się zdjęcia stylu życia jaki chciałabyś prowadzić. Czego chciałabyś się nauczyć, co chciałabyś osiągnąć. Twoje cele na dany miesiąc, czy rok.
Dobrze byłoby, aby zdjęcia i obrazki jakie umieścisz na swojej mapie wywoływały u Ciebie pozytywne emocje. W ogóle powinnaś umieścić na mapie zdjecia swoje, czy swojej rodziny, które sprawiają, że się uśmiechasz. Że jest Ci przyjemnie, jak na nie patrzysz.

Cała mapa marzeń powinna wywoływać bardzo pozytywne emocje. Wtedy właśnie ma ona sens. I powinnaś patrzeć na nią codziennie. Dodatkowo dobrze byłoby, aby umieścić na niej kilka afirmacji, które wzmocnią cały przekaz.

Można raz w roku sprawdzić, co z tej listy zrobiliśmy, gdzie pojechaliśmy, czy udało nam się zrealizować nasze plany i marzenia. A potem? A potem robimy kolejną mapę marzeń, na kolejny czas…

Co mogę dodąć więcej? Ja już kilka marzeń spełniłam…  🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Discover more from Agnes May Life

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Scroll to Top